Christmas on Wheels (TV film)

Romantický

USA, 2020

Marita Grabiak

Film nakoniec predsa dorazil. Takže to vyzerá, že filmová výzva pokračuje ďalej bez toho, aby boli problémy. To ma úprimne teší. Na "Christmas On Wheels" som musel čakať trošku dlhšie než som si pôvodne myslel, ale nakoniec som s filmom celkom spokojný. Nie je to vynikajúci film, ale čo sa dá robiť? Uspokojím sa aj s filmom, ktorý bol celkom dobrý. Myslím si, že jeho pozitíva sa dajú zhrnúť v pár bodoch. V prvom rade Lara Amersey. Skvelý herecký výkon. Ani raz som o nej nepochyboval. Jej herecký kolega Michael Xavier je podľa mňa tiež celkom dobrý. Príbeh za mnohými predmetmi v tomto filme sú zaujímavé a dokonca aj ten krásny červený cadillac s bielou strechou na mňa celkom zapôsobil. Film má celkom dobre spracovanú myšlienku a je to asi prvý film z týchto všetkých, ktoré som videl, kde si naši hlavní hrdinovia na konci nedajú bozk. To je celkom veľká rarita a musím to uznať. To však neznamená, že sa do toho nedostaneme skrz veľkú dávku klasického príbehového rozprávania a klišé. A samozrejme musíme tu mať veľké množstvo typických momentiek, ktoré už veľmi dobre poznáme. Ale vďaka dobrej chémii to celkom funguje. No film obsahuje veľké množstvo náhod a nie veľmi dobrých hereckých výkonov a nie najlepšej produkcie. Dokážem to filmu celkom odpustiť najmä z dôvodu, že naša ústredná dvojica je dobrá a film má čarovné momentky, ktoré vedia príjemne zapôsobiť. Ako napríklad spôsob akým sa Ashley dostane k autu svojej mamy. Je to pekná scénka. Takže skrz všetky mínusy sa dokážem na to pozerať ako celkom dobre spracovaný film. Hodnotenie: B-(25.11.2020)