poster

GTO (TV seriál)

 • Japonsko

  グレート・ティーチャー・オニヅカ

 • Japonsko

  Guréto tíčá Onizuka

 • USA

  GTO: Great teacher Onizuka

Animovaný / Akční / Drama / Komedie

Japonsko, 1999, 1x45 + 42x24 min

 • Kwaichi
  ****

  Eikichi Onizuka, 22 rokov; tejto postave sa podarilo zaradiť medzi moje ikony zo sveta anime. Pýtate sa ako? Čím sa o to zaslúžil? Stačí si pozrieť len pár epizód a hneď zistíte, že Onizuka nie je žiadnym bežným človekom. Žije podľa svojich vlastných ideálov, riadi sa svojím úsudkom a vždy sa snaží z danej situácie vyťažiť maximum. No nežije len pre seba, ale rozdáva sa ľudom okolo, svojim študentom, kolegom a priateľom. Robí všetko pre to aby ich priviedol späť na správnu cestu a ukázal im ako po nej kráčať ďalej, za lepším zajtrajškom, ktorý si musia sami vytvoriť.(18.8.2013)

 • LordSnape
  ****

  Onizuka je fakt magor! Je to učitel, který je i přes své určité kvality blbější jak jeho studenti. Onizuka je raubíř a jako bývalý motorkář vás dokáže vysekat z nejednoho maléru. Onizuka vždycky hraje fér a svým studentům rozumí. Onizuka z vás dokáže udělat i hvězdu showbusinessu. Onizuka kouří víc jak vedení fabriky Philip Morris. Onizuka dokáže udělat školu zábavnou a svými ksichty občas nejednoho rozhodit. Onizuka vám dokáže zaplatit i luxusní výlet na Okinawu. Great Teacher Onizuka je zkrátka člověk, který by výrazně pozvedl i naše zchátralé školství! GTO je seriál plný vtipných gagů, libových scén a při výletu na Okinawu si budete muset držet židli, abyste z ní smíchy nespadli... 8/10(9.12.2007)

 • zelvopyr
  ***

  Onizuka jako postava je stejně nevyrovnaný, jako seriál. Má své dny, kdy je tupější než balvan. Jindy se chová zdánlivě nelogicky, ale jakmile se ukáže, jak měl vše promyšlené, je to geniální. Slabina je, že ani jedna pozice není "ta hraná", což jaksi je divné. Nakonec, vadí mi, že nenávistí přetékající padouši mezi žáky, co se ho až do chvíle prozření snaží zlikvidovat společensky nebo fyzicky, mají motivy jako z mateřské školky...(28.8.2011)

 • Naslund
  ****

  Udělat z tohoto seriálu předmět pro pedagogické školy, určitě by to pomohlo kvalitě výuky a dodalo budoucím učitelům pořádnou vůli k učení. Alespoň já bych se do učení hned pustil. Délka by dokonce odpovídala jednomu semestru při čtyřech dílech na jednu přednášku týdně. I když má GTO zpočátku více zvrhlý, než morální přístup, tak se celkem elegantně přesune k řešení standardních problémů, co se musí řešit a nikdo s tím nic nedělá. Bohužel úroveň zábavnosti a nápaditosti od přibližně dvacátého dílů jde prudce dolů a naštěstí se v pravou chvíli vzpamatuje, aby se na seriál po skončení vzpomínalo v dobrém, byť už ne jako o tolik zábavném seriálu. Určitě není na škodu znát spousty dalších anime, na které se GTO odkazuje.(2.5.2008)

 • Vavča
  *****

  Tohle jsem děsně rád sledval , opening od mých oblíbenců L'Arc En Ciel, zajímavá školní banda učitelů i studentů a hlavně gangster Onizuka. Zajímavé komentáře LordSnape, absolutní souhlas. Více takovýchto učitelů do našeho zfeminizovaného a prohnilého školství:) Vrchol seriálu není určitě jen výlet na Okinawu, každý díl vás něčím dostane. Zejména konfontace mezi zástupcem ředitelky a Onizukou je velmi vtipná. Také se chci stát takovým učitelem jako Onizuka, pokud bych se jím rozhodl být.(30.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace