poster

GTO (TV seriál)

 • Japonsko

  グレート・ティーチャー・オニヅカ

 • Japonsko

  Guréto tíčá Onizuka

 • USA

  GTO: Great teacher Onizuka

Animovaný / Akční / Drama / Komedie

Japonsko, 1999, 1x45 + 42x24 min

 • Soundtrack
  *****

  43 dílů uběhlo jako voda a já začínám mít obavy, že takhle dobrý anime zas nějakou dobu neuvidím.. Těšil jsem se na každý díl dopředu, na tuny situačního humoru, Onizuku, který se někdy choval jako největší hovado a někdy jako nejmoudřejší muž světa. Vedlejší postavy taky fajn, animace dobrá a osobitá. Ty Onizukovy ksichty jsou opravdu unikátní.. nejvíc jsem se ale vždycky těšil na fantastický soundtrack, který udělal epickou scénu z čehokoliv :) Mít to trochu promakanější konec, bylo by to i na topku..(18.8.2013)

 • Zíza
  *****

  Skvěle jsem se bavila. Ty jejich frky, ten situační humor, tady jsem si to prostě užila. Když nastal nějaký problém, vždycky jsem se těšila na způsob Eikichova řešení, protože mě pokaždé překvapil. Každý závěr určité epizodky pro mě byl něčím naprosto originální a neočekávaným, proto jsem se do toho tak zažrala, proto mi je tak smutno, že už jsem to shlédla celé... Chjo, proč nejsou další díly? Jedno z nejlepších anime, co jsem za poslední dobu shlédla. Vážně jsem z toho "tzen tzen" nadšená. A ten konec, nabralo to vážnosti, ukázalo důvody, přesvědčilo všechny... Prostě skvělé! Jsem šťastná, když si vzpomenu na ten upřímný, hurónský smích, kterým se třáslo moje tělo v těch vzácných případech, které mi toto anime poskytlo. ALE byly tu. Sem tam :-) Kdy se mi tohle stalo naposledy? Že bych se tak smála a s jiskřivýma očíčkama o tom vyprávěla celou cestu do školy? Nepamatuji se, snad proto že nikdy? A ještě něco - ten dabér Onizukiho, to musí bejt prostě frajer! Takhle to ovládnout. To je pan umělec, velký mistr. Což je další velký klad. A ten poslední, který zmíním, je první opening - geniální. Startujeme motorku a vyrážíme! Opičák jeden...(14.5.2009)

 • Naslund
  ****

  Udělat z tohoto seriálu předmět pro pedagogické školy, určitě by to pomohlo kvalitě výuky a dodalo budoucím učitelům pořádnou vůli k učení. Alespoň já bych se do učení hned pustil. Délka by dokonce odpovídala jednomu semestru při čtyřech dílech na jednu přednášku týdně. I když má GTO zpočátku více zvrhlý, než morální přístup, tak se celkem elegantně přesune k řešení standardních problémů, co se musí řešit a nikdo s tím nic nedělá. Bohužel úroveň zábavnosti a nápaditosti od přibližně dvacátého dílů jde prudce dolů a naštěstí se v pravou chvíli vzpamatuje, aby se na seriál po skončení vzpomínalo v dobrém, byť už ne jako o tolik zábavném seriálu. Určitě není na škodu znát spousty dalších anime, na které se GTO odkazuje.(2.5.2008)

 • Scalpelexis
  ****

  Šíleně jsem to odkládal i přes různá doporučení, která se k mým uším snášela. 43 dílů je na mě hodně, navíc jsem čekal spíš dětinské vtípky typu dalekohled pod sukní nebo ježdění motorkou po třídě. Nebyl jsem daleko od pravdy, ale i přes onu anarchistickou neurvalost se Onizuka pozvnesl nad překážkami vskutku vysokoškolsky, minimálně co se týče výsledků. Bylo by lež poukazovat na Onizukovu jedinečnost - sám jsem se ptal, jestli náhodou není Onizuka chobotničák Koro-sensei z Ansatsu Kyoshitsu bez slizkého obleku. Jenže Onizuka je diplomovaný trouba přetýkající temperamentem, což si sám moc dobře uvědomuje a dle toho jeho řešení jakéhokoliv problému vypadá: Extrémně, nejlépe motorkářsky, se zapáleným cígem a s vševysvětlující hláškou "Protože jsem Onizuka Eikichi, 22 let!" A ono to, s dovolením, kurevsky funguje! Je naprosto nepodstatné, jaká by byla realita Onizukových činů (ten týpek si je fakt vším jistý!), účel je zaútočit na bránici z každé strany, poprskat monitor a dobýt divákovo srdce. Nechtěne tomu pomáhá i podobně nepořádná animace, která by za normálních okolností byla spíš terčem nemístných vtípků, ale já bych si Onizuku jinak už představit nemohl než v tomto hávu. A první opening? Klasa. Nevím odkaď se vzalo "Teach me, sensei", ale vůbec bych se nedivil kdyby za to mohlo GTO. "Vzpomínky nejsou pomíjivé, narozdíl od mých peněz". Těsně nedosažených 5*.(20.3.2017)

 • Vesman
  *****

  Vzhledem k tomu, že v anime dávám přednost vážnějším žánrům a komedie příliš nevyhledávám, tak bude moje tvrzení asi dost neobjektivní, přesto si ho nenechám pro sebe. GTO je ta nejlepší anime komedie jako jsem kdy viděl a jakou nejspíš kdy uvidím. Z těch pár ostatních komedií se při porovnání s GTO stávají naprosté frašky. Příběh novopečeného kantora, který má méně inteligence než většina jeho studentů a jeho cesta za snem stát se nejlepším učitelem v japonsku. A Eikichi se s tím vším vypořádává skutečně originálním způsobem. Co mě nejvíc dostalo byly ty jeho příšerné ksichty, těm se prostě nejde nesmát. No, i když já se vlastně smál od začátku až do konce při každém dílu. I když jsem to vlastně ani nijak neodůvodnil, všem doporučuju GTO shlídnout, rozhodně nebudete litovat.(2.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace