Na špičce jazyka (TV film)

Tipping the Velvet

Velká Británie, 2002, 3x60 min

I když tuhle tématiku mám velmi rád a vyhledávám jí, už od začátku mi to nesedlo. Vše mi přišlo příliš nucené a okaté. Ovšem jinak si nemám na co stěžovat, výkony slušné a děj se mi líbil velmi. Pokud by jste se ale na to chtěli podívat, odporučuji vám jiný film, a to Fingersmith, který aspon mě uchvátil více. 75%(29.12.2010)

Viktoriánská Anglie. Nan pracuje v restauraci svého otce na malém anglickém městě. Uvidí divadelní show, ve kterém vystupuje Kitty Butler, dívka převlečená za chlapce. Je ke Kitty neodolatelně přitahována a začne pracovat jako její garderobiérka. Posléze s ní odchází do Londýna. Jejich nezůstane jenom čistě pracovní.(3.5.2006)

Sic hlavní hrdinka není můj typ, film se mi líbil. Rozhodně mi přišel svižnější než knižní předloha. Když to s ní ještě srovnám, film nic důležitého nevynechal. (No, vlastně ani nic nedůležitého.) Knížku jsem přečetla rychle, u vět se nezastavovala, ale u filmu jsem si několik scén stopla a pustila znova, abych se mohla podívat na všechny detaily. To, jak tam zachytili vášeň, oddanost a špínu Anglie, mi skoro vyrazilo dech.(15.12.2013)

Výtečný film, kde je krásně vykreslena viktoriánská Anglie, což jsem obdivovala. Uprostřed ní se odehrává příběh mladé dámy, která opustí poklidný život v malém městě, aby se vydala poznávat svět, a to se svou milou Kitty. Stane se něco, co nečeká a je nucena postarat se o sebe a protlouci se Londýnem, který není jen luxusní a bohatý, ale také chudobný a nebezpečný. Poznává, co skutečně obnáší život, a že všichni nejsou takoví, jací se zdají být. Jedinečný film, který stojí za zhlédnutí.(11.2.2008)

Tak tady není nad čím váhat. Tato lesbická jízda životem jedné dívky z ústřicového bufetu je nadmíru vtipná, svěží, volnomyšlenkářská, ale přitom nevtíravá a přesto osobní. Třetinu délky filmu se divák řeže smíchy, třetinu přemýšlí o životě a třetinu má erekci. Tak si představuju opravdu kvalitní film....90%(30.12.2011)

• - S písní "Following in Father's Footsteps" původně vystupoval v Anglii slavný herec Vesta Tilley někdy ke konci devaténáctého století, kam je děj filmu zasazen. (misakurt)

• - V rozhovoru s novináři Keeley Hawes uvedla, že před natáčením milostných scén se musely s Rachel Stirling opít, ale také přiznala, že líbaní se se ženou není až tak odlišné od líbání se s mužem. (misakurt)

• - Autorka Sarah Waters si sama ve filmu zahrála - byla členkou publika na jedné z show. (misakurt)