Houkání sovy

Húkanie sovy

The Cry of the Owl

Drama / Thriller / Romantický

Francie / Itálie, 1987, 102 min

Ďalší film (po LIFEFORCE) kde je Mathilda nahá. A tentokrát aj hrá. (3.1.2010)(3.1.2010)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 6.12.1990 (U Hradeb)(23.10.2012)

Už rok žije Robert (Christophe Malavoy) odloučen od své manželky Véronique (Virginie Thevenet ). Opustil Paříž a stal se ve Vichy technickým kreslířem. Vedle toho ilustruje knihu o ornitologii. Večer co večer se krade k domu Juliette (Mathilda May), jíž je zcela pohlcen; skryt za stromem ji pozoruje. Konečně nalézá odvahy ji oslovit... Jeden z nejnapínavějších a nejhlubších filmů spoluzakladatele Nouvelle Vague. Tento psychothriller o zlobě, žárlivosti, vraždě a pomstě se setkal v době svého uvedení s nadšením diváctva i kritiků, nejinak tomu musí být i dnes.(30.6.2005)

Můj hodně oblíbený Chabrolův film. Velmi zajímavý rozbor z hlediska jungovské psychologie sepsal Rudolf Starý.(14.4.2010)

Hodně zajímavý, psychlogicky laděný snímek, ve kterém je všechno zdánlivě normální, ale čím hlouběji jsem se do snímku nořil, tím více na povrch vystupovalo temné, všudypřítomné zlo, ať již v podobě pokrytectví, chorobné žárlivosti či pomsty. Film má pomalé tempo, které mu moc slušelo, navíc podpořený perfektní hudnou Matthieua Chabrola.(18.7.2014)