Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. Samozřejmě nechybí i ta správná dávka nefalšované romantiky a sentimentu. Ve filmu Přání Ježíškovi se ukázkově rozkmotřená rodina znovu a znovu snaží usmířit. Nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost. Spokojenému manželskému páru, kterému zdánlivě nic nechybí, postaví osud do cesty malou uprchlci z dětského domova. Úspěšný a sebevědomý manažer svou spřízněnou duši už našel, ale představit ji rodičům, je pro něj noční můra. Dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci. (Bioscop)

marhoul

Sáhli mi na krásnou, polskou komedii, která je roky skutečnou vánoční ozdobou a to se nemělo stát. Někdy proti remakům nic nemám, ale v tomto případě ano. Všem doporučuji originál (známý u nás jako Noc plná zázraků, polsky Listy do M.), který je špičkově obsazen i zahrán, třeba můj majitel ho má raději než Lásku nebeskou a to je co říct, samozřejmě proti gustu žádný dišputát, lidová obec řachanďácká si asi pošmákne, ale já si teda řádně zaťukala na čelo, doufaje, že snad nedojde i na zprznění vcelku nepodařených dvou pokračovaní. Trapnost většiny interpretů šla na dřeň, což ve verzi polské nehrozí ani omylem, protože mistři citu. Naopak v případě komedie Známí neznámí (podle originálu Naprostí cizinci) předělávka dopadla krásně, čili bacha na prasátko a dobře zvážit, na čem prachy určené na předvánoční veselí rozfrcat. Dá se najít příjemná kvalita. Dá. No ale chce to trochu fištróna. ()

HonzaBez

"Na krásné věci si má člověk počkat..." Závěr tohoto filmu krásné věci do života všech rodin, kolem nichž se točí tahle vánoční komedie ala Láska nebeská, přinese. Ale nevím, zda k tomu ukázat, že "někdy se zázraky opravdu dějí," musí být divákovi napřed naservírován koktejl plný prvoplánovitého humoru a trapnosti, případně histerie v podání postavy Anny Polívkové. Vše začne zcela nepravděpodobnou scénou s volným pádem postavy psychologa (Jiří Langmajer) ze střechy vysokého domu. Tomu se sice přitom asi "rozsvítilo" a tak začne následně zachraňovat toxické vztahy ve své rodině, ač to přitom dělá způsbobem, který mi fakt moc vtipný, natož rozumný nepřišel. Nejvíc trapně mi ale bylo při scénách, kde se vyskytovala postava "Santa Clause". Tohle jako májí být reálné vánoce v české kotlině, ptal jsem se sám sebe. Samozřejmě, že se ve filmu vyskytují postavy či situace, které Vás dojmou, to by jinak ani nemohl být vánoční film. Zejména jde o postavu vdovce (Richard Krajčo) s jeho malým synkem. A jestli někdo dokáže (žel na miniaturním prostoru) film aspoň na chvíli trošku rozsvítit, tak je to Jaroslav Dušek spolu Evou Holubovou (viz třeba: "Děj něco... Co? Třeba auto... Brm, Brm....":D"). Ale tedy celkově jsem z tohoto filmu hodně rozpačitý a asi jsem i v jeho průběhu trošku zalitoval, že jsem se nechal (ani nevím přesně čím) zlákat zajít na něj dnes do kina. ()

SimpanzJi

Utrpení. Podle mantry "protože jsou Vánoce" jednají všechny postavy, omlouvají tím své nelogické chování, své excesy, svůj náhlý zájem o druhé. Kýčovitá a patetická atmosféra Vánoc, během kterých svět jako by byl propojený, přece zakryje všechny neshody, problémy, nenávisti! (rozuměj "aspoň na týden v roce se budu přetvařovat, že tě mám rád"). Děti jsou tu naivní, ale samostatné, puberťáci magoři s dredy, dospělí nestabilní jedinci, patlající se ve svém životě, a nakonec staří lidé senilní, zmatení, ale roztomilí. Tak hezké české svátky, jak jsou všichni pohromadě! Z ideologického hlediska, co se v tomto filmu z nějakých fragmentů dá vyčíst: Amerika je taková divná (Santa fuj), internetu se vůbec nedá věřit, cizinci jsou taky divný (a co tu vůbec dělaj, ale tak tu bagetu si od nich vezmu, no), a vůbec ty moderní trendy jsou celé divné. Aby spolu chodili dva kluci? Jako je to překvapení... no tak jo, ale stejně "achjo". Nejčastějšími slovy, které provázejí celý film, jsou Vánoce a rodina. Nakonec nikdo nezůstane sám, protože to je hrozné, být na Vánoce sám! A ten, komu Vánoce přišly zbytečné, je nakonec stejně má rád, protože jsou přece nádherné. ()

earl hickey

Nebyl to špatný film, bohužel je to jenom remake polského skvělého filmu a v tom já vidím problém. Nejsi jsem si jistý, jestli všechny ty příběhy byli i v noci plné zázraků, ale co si pamatuju, tak většinou jo. Určitě bych neřešil věci jestli je to možné nebo nemožné, protože se jedná o vánoční pohádku pro dospělé. Určitě doporučuji shlédnout polský originál. ()

Marcos22

Druhý listopadový týden roku 2021 je ve znamení prvního letošního vánočního filmu, který je silně inspirován tradičními americkými fláky Láska nebeská či Šťastný Nový rok a líčí osudy několika láskou neukojených postav v průběhu Štědrého dne. Narozdíl od výborně napsaných postav z americké produkce, dostává český divák psychicky narušené a labilní jedince, kteří by více než pozornost filmařů ocenili pozornost kvalitního psychologa. Úplnou vánoční katastrofu zachraňuje dějová linka Mikuláše v podání Richarda Krajča, zbylé příběhy jsou takřka nekoukatelné. Tento melodramatický kousek ve Vás tou správnou vánoční atmosférou dýchne až ve svých závěrečných 20-ti silně patetických minutách, v nichž se vše násilně a nepřirozeně otočí o 180°. Silně doporučuji věnovat Váš čas ověřeným vánočním kouskům před Přáním Ježíškovi. Jedna hvězda za výkon herecké dvojice Krajčo (postava Mikuláše) - Maximová (postava Nely). 👎 (11.11.2021) ()

oveckaoa

Docela hledím na to, že je to český film jelikož tolik sympatických postav v českém filmu snad nikdy neuvidíte. Povedli se i dětští herci a nejsou to takoví ti , které by jste nejraději zabili co se vyskytují v českých komediích překvapil i Krajčo z kterého jsem měl obavy jestli to zvládne zahrát a celkově to působí milým dojmem.  80 procent ()

péééca67

4* pokud by nevykradli jiné filmy. Takto musím dát jen 2* že to nemělo vlastní nápad...Některé herecké výkony byly ale super. ()

RypavaDvojka

Ano, tohle byla vskutku tragédie. Na 9.11.21 jsme dostali zdarma lístky na předpremiéru tohoto filmu. Kdyby lístky nebyly zdarma, asi bych na to dobrovolně nešel. Ale budiž, usadili jsme se do křesel sálu v Cinestaru a plni očekávání se do filmu dali. A nemám nejmenší tušení proč většina zdejších uživatelů silně nadhodnocuje. Pojďme si ale film rozebrat. Ve filmu sledujeme pět dějových linií, přičemž jedna střídá druhou a otázek jenom přibývá. Dějová linie s tím pánem, co prdí do hrnce (Ach, vy ho asi znáto jako R. Krajčo či Kryštofa) byla naprosto nekoukatelná, nesmyslná, nedomyšlená a jelikož toho pána CPDH bytostně nesnáším, byla pro mne pouze utrpením. Druhá dějová linie byla s p. Langmajerem, který hrál paroháče a následně mu z toho asi hráblo Počínaje nonsensem na začátku - tím myslím ten pád ze střechy. Už jsem doufal, že ho ty stronky propíchnou naskrz a linka skončí - ejhle, on si odkráčel. ZÁZRAK. Blbost. Následuje devastace všeho, co jde počínaje televizí, rodinou i autem. Jediný světlý článek této tragédie - Arnošt Goldflam, ten byl výborný. Třetí dějová linka - malá holčička si nabrnkla dospělého kamaráda. Na jednu stranu malá E. Maximová zahrála opravdu famózně, nicméně prkený scénář jí kazí vše. Opravdu by někdo bez jakéhokoli dotazu odvezl malé dítě před polovinu republiky? Bez jakýchkoli informací? Jen na dobré slovo? A jaká to byla náhoda, že ten hodný pán opravdu do Brna jel... Navíc zbytek herců této linky zahrál podprůměrně. A nesmírně mě iritoval i vtip s prodejem vína na Moravě. To jsme ve filmu Kameňák o 20 let zpět? A co mne udivilo ještě víc - on se tomu vážně někdo zasmál? PROSÍM?  Předposlední dějová linka. Ukradený mobil a asi nejdementnější dějová linka z těch, co nám film nabídl. Zaprvé - určitě věřím tomu, že by si "Santa" nechal takhle lehko štípnout mobil. Zadruhé - opravdu pochybuji, že by si s "zlodějíčkem" volal po celý den. Policie? HALÓ? A to ani nemluvím o té náhodičce, že se večer potkali a jaká *skutečně reálná* honička za mobilem se kvůli tomu strhla. PROBOHA, TEN KLUK MÁ POLOVIČNÍ NOHY, NEUTEKL BY ANI 50 METRŮ. A abychom tomu nasadili konečný vánoční kýč, stanou se z nich kamarádi. A "Santa" se nám poučí a vezme si na krk své dítě, kterého se vzdal. No já bych brečel... A nakonec poslední. Pan šéf a jeho rodiče, kteří zoufale touží po vnukovi. Když opět pominu ten otřesný kýč, p. Dušek (přestože se divím, že se do takové kejdy upsal) nezahrál nejhůř a spolu s E. Holubovou tvořili asi nejkomičtejší dvojici u které jsem se přistihl, že jsem se jednou u filmu i zasmál. Ale aby nebylo lépe, v dnešním multikulti světě musí být synek buzerant. Scénáristovi tleskám, ještě mohl být snědý či ještě tmavší a bylo by to úplně dokonalé. Vlastně ne, "Santa" ještě mohl být číňan, aby film nediskriminoval vůbec nic. Suma sumárum. Velmi slabý snímek, který doufám zapadne někam hluboko do zapomenutí a který doufám už víckrát neuvidím. Za jediná pozitiva - výborného A. Goldflama, výbornou E. Maximovou a ucházející dvojici Dušek-Holubová (i když se zbytek filmu koupal hluboko v odpadních vodách) 30%, které na nátlak přítelkyně byly povzneseny na 2*. ()

Sebastianek1

Polská Noc splněných přání v českém podání mě nepřesvědčila a není to o Krajčovi, kterého nemusím, protože on hrát umí kvalitně. Problém je celý koncept, kostrbatost, kameňáková, řachanďácká trapnost. Když dva dělají to samé, není to to samé. Pan Arnošt Goldflam byl výborný jako vždy, mám ho moc rád, za něj hvězda. Duo paní Holubová a pan Dušek- standardní klasika, jeden smích, Maximová je milá. Tím to hasne. Kdo zná origoš, nadšený asi nebude. Poláci si tuhle vánoční parádičku natočili krásně, divák nemá potřebu řešit iracionální momenty, které v naší verzi vyznívají dost blbě, kdežto v polském filmu chytnou nejednoho za srdce. Další pokračovací vývary jim taky dobře nedopadly, ovšem jednička je hezká. Tu doporučím. ()

curfew77

Slabounké, ale přeci jen nepatrně nad obvyklým průměrem tuzemských romantických komedií. Děr v logice děje i chování postav je tedy jako máku, celá linka Langmajerovy rodiny je absolutně mimo (a jeho zákrok na střeše v úvodu a následné vyústění totální WTF), ale najde se pár momentů vtipných i působivých. Mnozí z herců navíc samozřejmě umí i hodně pitomé dialogy či scény popostrčit o kousíček výš (Hana Vágnerová) a taková Elizaveta Maximová byla ve své roli opravdu velmi roztomilá, té bych moc přál nějaký chytřejší film. Sečteno a podtrženo, vysloveně to (snad s výjimkou už zmíněné rozhádané a zázračně usmířené rodiny) asi neurazí, ale stejně mi přijde vždycky líto, když se tolik peněz, úsilí, dobrých herců a produkčního snažení vyplácá na zcela zapomenutelné dílo, v tomto případě notabene remake polského filmu. 45 %. ()

jungewolf

Vcelku slušně natočená vánoční komedie, že by TV Nova vylezla z ulity a objevila Brno ? .....  :-) . Dost to pokazil politicky korektní závěr s přiznaným gay-přítelem, takže jen 3 - 3,5 * a 60 % , víc ani omylem. Vynikající byl A. Goldflam coby dědeček . ()

LUKICKK

Přináší fajn vánoční atmosféru, je to jeden z lepších českých filmů, což já moc české filmy nemusím. Hodně v pohodě komedie. Jo stálo za to jít na to do kina. ()

Hanka_M

Marta Ferencová pro mě byla vždy synonymem mírného kýče a měla sklony spíše k brakovým komediím. Tento film je ale jiný, má duši a jistou dávku lidskosti i inteligence. Na úrovni ho drží především přítomnost Jaroslava Duška. Byť mě Krajčo s Maximovou nepřišli jako ideální filmový pár, svým příběhem diváka provedou citlivě a s lehkou dávkou humoru nakonec i celkem záživně. ()

fricek12

Začala to Láskou nebeskou, když si z ní Poláci udělali vlastní remake jako Listy do M / Noc plná zážitků [ https://www.csfd.cz/film/315260 ]. No a pak nějakého Čecha napadlo vzít ten polský remake a přetočit to jako vlastní film. Pokud jste neviděli polskou verzi, tak se vám ta česká líbit bude, jinak je to samozřejmě jen práce přes kopírák. ()