The Christmas Edition

(TV film)
  • Slovensko Magické Vianoce na Aljaške

V čase Vianoc sa ambicióznej novinárke Jackie (Carly Hughes) nečakane naskytne príležitosť viesť noviny v malom mestečku na Aljaške. Rozhodne sa to skúsiť a presťahuje sa do tohto malebného mestečka. Pomocou série vianočných článkov sa jej podarí rýchlo vrátiť novinám ziskovosť a čoskoro sa zamiluje - do svojho nového domova a aj do príťažlivého syna bývalého majiteľa novín Finna (Rob Mayes). Keď však jej bývalá šéfka Melanie (Marie Osmond) oznámi, že plánuje sama prevziať noviny, Jackie potrebuje vianočný zázrak, aby ich zachránila. (TV Markíza)

silentname

"The Christmas Edition" je ďalším skvelým prínosom zo sveta vianočných TV filmov od Lifetime. Ja som úprimne vďačný za každý z týchto filmov, ak dokážu mať v sebe kúzlo Vianoc a priniesť mi príbeh, ktorý ostane ešte nejaký čas v pamäti. Napriek všetkým klišé, ktoré sme videli miliónkrát a napriek tomu, že vieme ako to celé nakoniec dopadne. Podstatné je to všetko okolo toho. A v tomto prípade to zvládli Lifetime skvele. Naša hlavná dvojica má medzi sebou absolútne žiarivú chémiu. Kedykoľvek sa vidia, tie iskry tam sú. A je ich veľmi dobre vidieť. Postavy sú veľmi sympatické. Všetci okolo majú svoje malé momentky, ktoré ich robia výnimočnými. Nápady, s ktorými Jackie príde sú podľa mňa veľmi dobré a vďaka nim môžeme aj trošku spoznať toto malé mestečko na Aljaške. Občas tu sú momentky, ktoré sú trošku nasilu a áno... v závere vieme ako to bude celé nasledovať. Na druhú stranu tento film absolútne nepríde so zvratom, ktorý vyústi v hádku alebo niečo podobné. Obaja sa na celú situáciu dívajú racionálne a povedia jeden druhému o tom čo sa deje a ako s tým chcú naložiť. A nenastáva to otravné - "Klamala si mi" alebo niečo podobné. V podstate to len celé je poňaté úprimne a racionálne. A o to je ten záver magickejší. Ak mám byť úprimný, tento film podľa mňa rozžiari vaše vianoce rovnako, ako zažiarili v živote Jackie. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()