Reklama

Reklama

Rozhovory s přáteli

(seriál)
  • Velká Británie Conversations with Friends
všechny plakáty
Trailer 1
Drama / Romantický
Velká Británie, 2022, 5 h 36 min (Minutáž: 25–30 min)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Jednadvacetiletá studentka Frances prochází řadou vztahů, které ji nutí poprvé v životě čelit vlastní zranitelnosti. Je to všímavá, rozvážná a inteligentní mladá žena. Její bývalá přítelkyně Bobbi je okouzlující, sebevědomá a upřímná. Přestože se Frances a Bobbi před třemi lety rozešly, dnes jsou z nich nerozlučné kamarádky, které společně přednášejí v Dublinu poezii. Na jednom ze svých vystoupení se seznámí se starší spisovatelkou Melissou, která je jimi naprosto okouzlena. Bobbi a Frances začnou trávit čas s Melissou a jejím manželem Nickem, pohledným, ale rezervovaným hercem. Zatímco spolu Melissa a Bobbi otevřeně flirtují, Nick a Frances se vrhnou do vášnivého románku, který před ostatními tají. (HBO Max)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (7)

Trilobitter 

všechny recenze uživatele

Seriálu by slušel spíš název "Výměna frází mezi random lidmi." Neschopnost postav provádět alespoň základní smysluplnou konverzaci je často až ubíjející. Tam, kde je prostor něco opravdu rozebrat do hloubky, se hrdinové uchylují jen k vágnímu "yeah, ok, aha, oooh Frances." Nefunguje to a v první půlce i velmi nebaví. Druhá už je zajímavější, protože se z přehršle obnažených ohrudí vyloupne i náznak děje a vykreslení aféry je vlastně docela zábavné, napínavé a osvěžující. Nicméně, celkové vyznění považuji za nepřesvědčivé. Za velké mínus považuji také opomenutí ideologické linky, která je v knižní předloze velmi silná. Frances je rudá jak záře nad Kladnem, ale v serioši jen asi dvakrát padne "jsem komunistka" a nazdar. Netflixovská kapitalizace protestu proti kapitalismu at it´s finest. ()

Arkagas1989 

všechny recenze uživatele

Na seriál jsem narazila díky Lucce Zelinkové a musím říct, že se mi absolutně trefil do noty. Nutno dodat, že knihu jsem nečetla, ale upřímně si myslím, že pokud se děj knihy drží, asi to nebude úplně záživné čtení a tenhle seriálový formát příběhu prospěje víc.  Frances je klasická intelektuálka, bisexuálka, která je chvíli po rozchodu s Bobbi. Ta je oproti Frances velmi živelnou osobou se zajímavými kořeny, myšlením a nadšením ze života.  Obě vystupují jako duo s mluveným slovem a jednoho večera je osloví Melissa - spisovatelka, jejíž manžel je známý herec. Po společné večeři je však jasné, že jejich manželství není až tak šťastné a že Frances se do Nicka zamilovala. Bobbi nic netuší a když začnou navrch vyplouvat podrobnosti událostí, které se staly, je přátelství Frances a Bobbi na hraně úpadku.  Celý seriál má sice pomalejší tempo, protože je opravdu založen na rozhovorech, takže žádnou extra akci tady nečekejte, ale přesto se člověk nenudí.  Na jednu stranu je to strašně naivní, na druhou stranu je obrovsky lidské, protože kdo z nás nikdy nechyboval.  Frances do své role sedla, ale já si oblíbila hlavně Bobbi. Ta holka i herečka mají prostě šmrnc. :) 9/10 ()

Reklama

nineweh 

všechny recenze uživatele

Je velká škoda, že se tohle nepovedlo líp. Je vidět, že na seriálu pracoval stejný tým jako na Normal People, má to podobný vizuál, atmosféru, všechno. Ale bohužel, na rozdíl od Normal People je tu příběh vyprávěný výhradně z pohledu hlavní hrdinky, a na tichou přemýšlivou holku, co neumí dávat najevo emoce, je prostě dvanáct epizod moc. Přitom se mi Conversations with Friends jako kniha líbily víc než Normal People, ale co v knize funguje, tady nějak nefunguje. Sex, na který je v knize velký důraz, tady působí podružně. Herci jsou vybraní super a hrají skvěle, postavy vystihli přesně tak, jak jsou v knize, ale všichni do jednoho jsou mi nesympatičtí a nedokázala jsem se do nich vžít, nezáleželo mi na nich. Navíc se přidává problém, že spolu postavy komunikují hodně přes sms a maily, což v knize nevadí, ale tady (kdy navíc často v obraze vidíte jen záběr na displej telefonu nebo monitor, málokdy je tu voiceover) to příběhu dost ubírá (a to tvůrci hodně těch knižních mailů a sms převedli na dialogy nebo telefonáty, ale zjevně ne dost). Zkrátka tohle mělo být o dost kratší a nemělo se to tak nábožně držet knižní předlohy. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

další civilní konverzačka podle knihy Sally Rooney a i když to není taková emoční smršť jako Normal People za shlédnutí určitě stojí. Příběh se tentokrát motá kolem studentky Frances, která je na první dobrou introvert nedávající najevo emoce. to všechno se změní, když si začne a následně se zamiluje do ženatého muže a do toho musí řešit svůj vztah se svojí nejlepší kamarádkou a zároveň bývalou přítelkyní Bobbi. Ta je zdánlivě mnohem zajímavějším charakterem než hlavní postava Frances, ale osobně mi celkem vadilo její chování vůči Frances (která rozhodně není bez chybičky) a tendence všechno vztahovat na sebe. I to ovšem přináší život a Rozhovory s přáteli jsou v tomhle ohledu stejně životné a uvěřitelné jako Normal People...70% ()

Sharleen76 

všechny recenze uživatele

Nejsem úplně cílová skupina, ale mělo to ten samý náboj jako "Normal People." Pohledná ústřední dvojice, příběh zasazený do Dublinu a letního domu v Chorvatsku. A jako bonus moc příjemný soundtrack. ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama