Jedna z mnoha adaptácií gréckych mýtov, kde Herkules musí čeliť kovovým obludám zlého čarodejníka, akýmsi robotom, čo film posúva do roviny bizarnej kombinácie fantasy a sci-fi. V hlavnej úlohe svoju tvár a nafúknuté svaly predvádza Lou Ferrigno, osobný priateľ Arnolda Schwarzeneggera, ktorý hral aj v televíznych filmoch o Hulkovi, kde mal svalstvo natreté na zeleno. (POMO)

majo25

Dobrodružné fantasy o Heraklovi s mohutnou postavou Lou Ferrigna, ktorý by strčil do vrecka aj Schwarzenegera. Síce je väčšina záberov z interiéru, ktoré sa na v 80. rokoch už veľmi nenosili, ale kto by už pozeral na scény a kulisy, keď je hlavným ťahákom mohutný Ferrigno, tu aj s bujnou bradou, ktorá mu sekla. Samozrejme, scenár, dialógy a príbeh nijakovsky nenadchnú a väčšina postáv je len do počtu, ale s efektami to nie je tak zlé, ako tu niektorí píšu. Hodnotenie: 50% ()

Paldiny

Prekrásny brak, ktorého plagát by som mal v 10tich na dverách a v 15tich by ho vystriedali tie dračice v ženských telách. Najmä Adriana s poprsím čo dočiahne na Jupiter a Cassiopea so skromnými tangáčmi a mušličkami miesto horného dielu. No čo vám tu budem básniť, veď sa pozrite sami. Film je samozrejme sračkoidný a nenájdete v ňom dej, herca ani poriadne triky, ale má kúzlo a z mramoru vytesaného Ferrigna, ktorého nezlomilo ani to, že mu Arnold pravidelne natrhol v kulturistike zadnicu a tu bicákmi rozdeľuje kontinenty, krotí kovových transformerov a keď sa akože poriadne naštve, odhodí do vesmíru aj medveďa. A podobným spôsobom vznikali súhvezdia, fakt že áno. A to radšej pomlčím ako vznikol vesmír. Skrátka sranda, aká mi v detstve unikla a je to hrozná škoda, pretože sa mohla so Súbojmi Titanov deliť o prvú priečku. ()

MM_Ramone

Herkules je asi najväčší a najznámejší hrdina v gréckej mytológii, syn boha Dia, poloboh. Silák, ktorý vykonal viacero významných hrdinských činov. Je to vďačný námet pre filmárov. Neraz bol už jeho príbeh prevedený do filmovej podoby. Natočili sa o ňom aj animované snímky a televízne seriály. Väčšina z nich nestojí ani za reč. Rovnako ako aj tento snímok talianského režiséra Luigi Cozzi. I keď sa svalnatý Lou Ferringo prsí ako len vládze ani na chvíľu ma nepresvedčil, že on má byť ten bájny "Herkules". No najväčšiu vinu na tom, že sa tento film prepadol do odpadu nesie predovšetkým mizerná réžia, slabý scenár a ukrutne primitívne triky a efekty. * ()

Pecival

Lou s vousama nevypadá tak marně jak si ho pamatuju ze Simbáda, žel kvalita jeho produktu příliš nevzrostla. Poletování vesmírem a různé "osmibitové" zvuky jsou sice cool, ale jaksi omrzí. Na druhou stranu oceňuju snahu režiséra postavit všechny záběry tak, aby mohl naolejovaný Lou zatínat pořád muskle. A to teda děla - v 90 procentech záběru. Na druhou stranu krůta je to fakt epesní, ikdyž trochu vadí vypouklé břicho (asi to přepálil s rýží.. :) No celkově je to bída, ale zasmát se u toho dá, ikdyž tempo je ubíjející. ()

3DD!3

Když jsem byl menší hrozně se mi to líbilo. Vím že děj postrádal jakoukoliv logiku a film byl celkově špatně natočený, ale bylo to zábavné a sradovní. To mi jako malému capartovy stačilo. Na svalnáče Lou Ferrigna (který je drsnější Herkules než pár let před ním Arnold) a jeho cesty vesmírem vzpomínám celkem rád i když ne tak často jak bych si přál. ()