poster

Herkules

 • Itálie

  Hercules

 • Itálie

  Ercole

Dobrodružný / Fantasy

Itálie / USA, 1983, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • baruss

  Raspberry Award (Maliny) : 1984 : VÍŤAZ (2) : Najhoršia herečka VR - Sybil Danning (spolunominácia za viacero filmov), Najhorší nový herecký objav - Lou Ferrigno, NOMINÁCIE (+3) : Najhorší film, Najhorší herec - Lou Ferrigno, Najhorší scenár - Luigi Cozzi.(15.2.2008)

 • Darth Revan
  ****

  Největší Arnoldův kulturistický konkurent se nakonec stejně jako rakouský kolega dostal do světa řeckých mýtů. Ovšem svět, ve kterém se tento film odehrává, se od toho typického starověkého liší. Bohové tu nežijí na Olympu, ale na Měsíci, král Mínos nevládne Krétě, ale Atlantidě a Herkules není syn Diův, je stvořen z čisté energie. Film pojednává o tom, jak Herkules bojuje s roboty, které na něj posílá zrádná Daidalosa, bytost z jiné dimenze, která chce zničit bohy. Hrdinný rek musí projít tartarským peklem, celou Afrikou či Krétským mořem, aby ji zastavil. Je velmi vtipné sledovat, jak tvůrci dokázali vyrobit filmové triky úplně z čehokoliv, například ve scéně, kdy medvěd zabije Herkulova adoptivního otce a rozzuřený syn bestii mrští na nebe (čímž stvoří souhvězdí velké medvědice), je použit plyšový medvídek. Vtipných momentů je ve filmu spousta, až si říkám, zda-li si celá italská squadra nedělala legraci zcela záměrně. 4*(12.4.2016)

 • Pecival
  *

  Lou s vousama nevypadá tak marně jak si ho pamatuju ze Simbáda, žel kvalita jeho produktu příliš nevzrostla. Poletování vesmírem a různé "osmibitové" zvuky jsou sice cool, ale jaksi omrzí. Na druhou stranu oceňuju snahu režiséra postavit všechny záběry tak, aby mohl naolejovaný Lou zatínat pořád muskle. A to teda děla - v 90 procentech záběru. Na druhou stranu krůta je to fakt epesní, ikdyž trochu vadí vypouklé břicho (asi to přepálil s rýží.. :) No celkově je to bída, ale zasmát se u toho dá, ikdyž tempo je ubíjející.(5.1.2012)

 • majo25
  ***

  Dobrodružné fantasy o Heraklovi s mohutnou postavou Lou Ferrigna, ktorý by strčil do vrecka aj Schwarzenegera. Síce je väčšina záberov z interiéru, ktoré sa na v 80. rokoch už veľmi nenosili, ale kto by už pozeral na scény a kulisy, keď je hlavným ťahákom mohutný Ferrigno, tu aj s bujnou bradou, ktorá mu sekla. Samozrejme, scenár, dialógy a príbeh nijakovsky nenadchnú a väčšina postáv je len do počtu, ale s efektami to nie je tak zlé, ako tu niektorí píšu. Hodnotenie: 50%(18.3.2014)

 • Dzin01
  ***

  Dobře, není to Herkules, jen se tak náhodou jmenuje. A ano, má tak otřesné herecké výkony, dialogy a logiku děje, že je to až trestuhodné. Ale je i tak nádherně najivní a s notnou dávkou fantasie (Herkules proti mechanickým monstrům? nápad za všechny prachy!), že je až nechtěně roztomilý a dýchá z něj nádherná nostalgie. Tři hvězdičky si to prostě zaslouží!(19.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace