Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedna z mnoha adaptácií gréckych mýtov, kde Herkules musí čeliť kovovým obludám zlého čarodejníka, akýmsi robotom, čo film posúva do roviny bizarnej kombinácie fantasy a sci-fi. V hlavnej úlohe svoju tvár a nafúknuté svaly predvádza Lou Ferrigno, osobný priateľ Arnolda Schwarzeneggera, ktorý hral aj v televíznych filmoch o Hulkovi, kde mal svalstvo natreté na zeleno. (POMO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Herkules je asi najväčší a najznámejší hrdina v gréckej mytológii, syn boha Dia, poloboh. Silák, ktorý vykonal viacero významných hrdinských činov. Je to vďačný námet pre filmárov. Neraz bol už jeho príbeh prevedený do filmovej podoby. Natočili sa o ňom aj animované snímky a televízne seriály. Väčšina z nich nestojí ani za reč. Rovnako ako aj tento snímok talianského režiséra Luigi Cozzi. I keď sa svalnatý Lou Ferringo prsí ako len vládze ani na chvíľu ma nepresvedčil, že on má byť ten bájny "Herkules". No najväčšiu vinu na tom, že sa tento film prepadol do odpadu nesie predovšetkým mizerná réžia, slabý scenár a ukrutne primitívne triky a efekty. * ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

EDIT: Camp jaxviň, guilty pleasure největší, film špatný až k pomilování. Po řadu let se tu za mě červenalo korektně kompromisní dvouhvězdičkové hodnocení. "Kompromis a dvě hvězdičky" vem čert, k pomilování špatným filmům se kompromisní hodnocení nedávají. V rámci "úklidu a údržby" sekce komentáře na vlastním profilu se provinile chytám za nos a za uši, dávám 5/5 a Louovi posílám vzdušného hudlana. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Antický mýtus přepracovaný optikou Vesmírných lidí. Skvostný příklad baron-prášilovské kreativity italských brakovek osmdesátých let - zcela fantasmagorický scénář, mechanická monstra poskládaná z merkuru, kutilské speciální efekty, divadelně nasvícené studiové scény, permanentně se něco na děje, ale spád a dramatická gradace zůstávají konstantně na nule. Dřevák Lou Ferrigno evidentně zvládal dobře jen jeden výraz, a to perplex údiv, takže zřejmě proto se tvůrci rozhodli natočit "Herkula" jako psychedelickou new age báchorku, aby mohli co nejčastěji tuto kulturistovu devizu dramaticky zužitkovat. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Když jsem byl menší hrozně se mi to líbilo. Vím že děj postrádal jakoukoliv logiku a film byl celkově špatně natočený, ale bylo to zábavné a sradovní. To mi jako malému capartovy stačilo. Na svalnáče Lou Ferrigna (který je drsnější Herkules než pár let před ním Arnold) a jeho cesty vesmírem vzpomínám celkem rád i když ne tak často jak bych si přál. ()

Dzin01 

všechny recenze uživatele

Dobře, není to Herkules, jen se tak náhodou jmenuje. A ano, má tak otřesné herecké výkony, dialogy a logiku děje, že je to až trestuhodné. Ale je i tak nádherně najivní a s notnou dávkou fantasie (Herkules proti mechanickým monstrům? nápad za všechny prachy!), že je až nechtěně roztomilý a dýchá z něj nádherná nostalgie. Tři hvězdičky si to prostě zaslouží! ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama