Trailer 1

silentname

Posledný tohtoročný film od Disney, ktorý som ešte nevidel a nehodnotil bolo "Safety". Myslím si, že v jadre sa Disney rozhodli správne, keď chcú hovoriť silné životné príbehy, no v prípade tohto filmu je veľmi cítiť, že ide o Disney film. Verím tomu, že je to podľa skutočnosti a aj mnohým udalostiam, ale sú podané veľmi Disney štýlom. Veľmi zľahka a postavy aj rozprávajú vždy ako Disney postavy. Mám rád našich hlavných hrdinov, no myslím si, že vedľajšie postavy by si zaslúžili tiež trošku väčšiu dávku priestoru. Sú sympatické a chcel som ich poznať trošku lepšie. Okrem toho miestami sa film vie trošku zamotať vo svojich príbehových líniách. Snaží sa to nejako skĺbiť, no myslím si, že toho bolo trošku moc. Miestami je to vtipné, z drvivej väčšiny to zachováva silné dramatické momentky a celkovo môžem potvrdiť, že som spokojný s výsledkom. Neviem či je to film, ktorý ocenia všetci, no vnútorne ma na konci presvedčil a záležalo mi na našich dvoch bratoch. Je len škoda, že je vidieť celú dobu za tým ruky Disney. Hodnotenie: B+ ()

BOURQUE

Reginald Hudlin, po vydarenom filmu Marshall, sa vrátil opäť jedným true-based snímkom, v produkcii Disney Plus. Príbeh Ray-Ray McElrathbey dobre pasuje do klasických schém, ktoré Hollywood veľmi rád spracuje. Neviem, že kde všade sú väčšie alebo menšie rozdiely od skutočnosti (myslím na to, ako to s Ray a jeho bratom Fahmarrom bolo). To však áno, že vo skutočnosti stíhať školu, náročný americký futbal a pritom sa ešte starať o malého brata bolo omnoho náročnejšie, ako to vo filmu zobrazené, „bezohľadne na to“, že aká bola tá pomoc od okolia a známych. Z hereckej stránky príjemne prekvapil Jay Reeves. P.S.: Keď len tretina je pravdou z toho, čo vo filme vidíme, tak pre Ray-Ray McElrathbey patrí veľký rešpekt. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Aljak

Pekné, miestami dokonca dojemné, a čo je v tomto prípade najkrajšie - podľa skutočných udalostí. Aj keď sa to spočiatku tvári ako ďalší zo ságy filmov o americkom futbale, kde sa talentovaný mladík snaží preraziť medzi univerzitnú elitu, napokon má film aj oveľa väčší záber. Film o bratskej Láske a ťažkej sociálnej situácii vyvoláva obrovský súcit a spolupatričnosť. Príbeh pekný, ale na môj vkus tam je až príliš prítomný ten Disney faktor, a niektoré veci pôsobia dosť nereálne a idealisticky. Ale na tie 3* to isto bolo! ()

Arsenal83

Ďalší film o splnenom svete, sociálna téma, správna rasa. Na zahraničných portáloch sa ale hovorí, že film je len propagandou Clemsona, ťažko posúdiť. Ako inšpirácia možno celkom fajn film. Len veľmi rýchlo zabudnuteľný. ()

Marze

Film pro fanousky sportovnich dramat. Je to inspirovani pribehem nejakeho hrace univerzitniho tymu americkeho fotbalu Clemsona, ktery stale celil nejakym udalosten a stejne zvitezil. Je to ten druh filmu, ktery v USA potesi davy i kdyz moc divaku na Clemsona nechodi. I nas  muze film zaplnit prave probihajici letni okurkovou sezonu pokud nebude pusten v sobotu vecer. Ukazuje tymovou silu a take bratrske pouto. Pro me je tezke vcitit se do tohoto sportu a vubec do podivne americke mentality. ()