Aljak

Pekné, miestami dokonca dojemné, a čo je v tomto prípade najkrajšie - podľa skutočných udalostí. Aj keď sa to spočiatku tvári ako ďalší zo ságy filmov o americkom futbale, kde sa talentovaný mladík snaží preraziť medzi univerzitnú elitu, napokon má film aj oveľa väčší záber. Film o bratskej Láske a ťažkej sociálnej situácii vyvoláva obrovský súcit a spolupatričnosť. Príbeh pekný, ale na môj vkus tam je až príliš prítomný ten Disney faktor, a niektoré veci pôsobia dosť nereálne a idealisticky. Ale na tie 3* to isto bolo! ()

silentname

Posledný tohtoročný film od Disney, ktorý som ešte nevidel a nehodnotil bolo "Safety". Myslím si, že v jadre sa Disney rozhodli správne, keď chcú hovoriť silné životné príbehy, no v prípade tohto filmu je veľmi cítiť, že ide o Disney film. Verím tomu, že je to podľa skutočnosti a aj mnohým udalostiam, ale sú podané veľmi Disney štýlom. Veľmi zľahka a postavy aj rozprávajú vždy ako Disney postavy. Mám rád našich hlavných hrdinov, no myslím si, že vedľajšie postavy by si zaslúžili tiež trošku väčšiu dávku priestoru. Sú sympatické a chcel som ich poznať trošku lepšie. Okrem toho miestami sa film vie trošku zamotať vo svojich príbehových líniách. Snaží sa to nejako skĺbiť, no myslím si, že toho bolo trošku moc. Miestami je to vtipné, z drvivej väčšiny to zachováva silné dramatické momentky a celkovo môžem potvrdiť, že som spokojný s výsledkom. Neviem či je to film, ktorý ocenia všetci, no vnútorne ma na konci presvedčil a záležalo mi na našich dvoch bratoch. Je len škoda, že je vidieť celú dobu za tým ruky Disney. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Ďalší film o splnenom svete, sociálna téma, správna rasa. Na zahraničných portáloch sa ale hovorí, že film je len propagandou Clemsona, ťažko posúdiť. Ako inšpirácia možno celkom fajn film. Len veľmi rýchlo zabudnuteľný. ()

Marze

Film pro fanousky sportovnich dramat. Je to inspirovani pribehem nejakeho hrace univerzitniho tymu americkeho fotbalu Clemsona, ktery stale celil nejakym udalosten a stejne zvitezil. Je to ten druh filmu, ktery v USA potesi davy i kdyz moc divaku na Clemsona nechodi. I nas  muze film zaplnit prave probihajici letni okurkovou sezonu pokud nebude pusten v sobotu vecer. Ukazuje tymovou silu a take bratrske pouto. Pro me je tezke vcitit se do tohoto sportu a vubec do podivne americke mentality. ()

Johnny.ARN odpad!

Kvôli zberačom jas na maximum aby som zistil, že film je o športe ktorý ma nezaujíma a o rodinných problémoch, ktoré mám u nich hlboko v piči. Tak či onak je to agitka na školu a slovo rodina tam zaznelo viac ako v Rýchle a zbesile. ODPAD! ()

iXtr3m3

Veľmi pekný filmík, ktorý som odkladal tri roky a zbytočne, pretože to patrí do ranku filmov ako Radio, kde je šport až na druhom mieste a ide skôr o životný príbeh, životnú lekciu a poukázanie na to, čo niektorí berieme ako samozrejmosť, ale nie je to tak a to rodina. Tu by si mohol brať Torreto príklad, keď zakričí vo svojich filmoch "Family". Nejdem riešiť, do akej miery sa to týkalo skutočností, keďže to bolo inšpirované reálnym príbehom, nejdem riešiť, že Disney to urobil "jednoduchšie" pre hlavného hrdinu, ako to muselo byť v skutočnosti, je to film, ktorý ma po dlhšej dobe chytil za srdce a možno som citlivejší, keď si pozerám komenty niektorých chladných bez emócii existujúcich jedincov a navyše som nikdy nič proti USA nemal, takže nie som proti nim zameraný, ako výhovorku na všetko to berú tí, ktorí za všetko vinia ostatných len v sebe nevidia chybu, nepoznajú minulosť, veria hoaxom a sú hlavne tendenční. Ale späť k filmu, je to pekný príbeh o rodinnej súdržnosti aj v časoch, kedy ide o veľké rozhodnutia a veľké riziká, ktoré ovplyvnia budúci život všetkých zúčastnených. Normálne mi na konci vyhŕkla slza a to sa u Disney+ filmov veru nestáva, takže gratulujem Disneymu a tento film si ukladám k tým srdcovejším. ()

Rathalos

Naozaj velmi pekna a pozitivna sportova drama podla skutocnych udalosti,ktora ma aj dojala,najdu sa na tomto sku*venom svete este ludia,ktori dokazu pomoct a tento film je toho dokazom...:-) ()

BOURQUE

Reginald Hudlin, po vydarenom filmu Marshall, sa vrátil opäť jedným true-based snímkom, v produkcii Disney Plus. Príbeh Ray-Ray McElrathbey dobre pasuje do klasických schém, ktoré Hollywood veľmi rád spracuje. Neviem, že kde všade sú väčšie alebo menšie rozdiely od skutočnosti (myslím na to, ako to s Ray a jeho bratom Fahmarrom bolo). To však áno, že vo skutočnosti stíhať školu, náročný americký futbal a pritom sa ešte starať o malého brata bolo omnoho náročnejšie, ako to vo filmu zobrazené, „bezohľadne na to“, že aká bola tá pomoc od okolia a známych. Z hereckej stránky príjemne prekvapil Jay Reeves. P.S.: Keď len tretina je pravdou z toho, čo vo filme vidíme, tak pre Ray-Ray McElrathbey patrí veľký rešpekt. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()