Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

smeeky

"Tak to dopadne, všichni budou, vole, sedět před počítačema, vole, a budou buzerovat celej svět. A kdo bude pracovat? Kurva!" ()

viktorka181

V době, kdy jsem na tom byla v kině, mě to moc neoslovilo a dala bych max. **. Jenže člověk (nebo aspoň jeho smýšlení o životě) se mění, takže v současný době už mě to oslovuje celkem dost. Víc než *** dát ovšem nemůžu, protože mě to pořád nějak extra nebaví... ()

Luk Skywalker

Místy zábavné, hlavně zpočátku, pak se dostaví nuda (ale kdybych byl na houbičkách, tak bych se určitě bavil :-D). Herecky je to obsazeno dobře a sklepácky, jak jinak že. Některé likéry od Luby Skořepové bych si dal :-D. Přesto jen lehký nadprůměr. ()

Person

K Cestě z města mě přivedlo především nadšeni mých rodičů a musím uznat, že téma, které si jeho tvůrci vybrali opravdu stojí za filmové zpracování. Jedná se především o komedii, která působí značně nemainstreamově, a snaží se zanechávat hlubší poselství. Celkem to všechno funguje a jsem moc rád, že takový film vznikl, nicméně mnoho věcí je přehnaných a ne úplně ideálně zpracovaných. Jde o lehce nadprůměrný příběh, který vtipným způsobem vede lidi k zamyšlení o tom, co vlastně od života chtějí a proč jsou na světě. (3* s velkým plus) ()

Ombak▼Penari

Adorace venkova a přírody v originálním snovém podání. Někdy dokonale bláznivé, ale přesto nádherně poetické. Jakoby se vše odehrávalo ve světě pověr a babských povídaček. Na mě tohle rozhodně funguje. ()

Olík

„Dva skřítci jdou lesem, trávou mechem vřesem. V říji troubí jeleni, jelen šuká s laněmi“. Vorlý anticivilizační alegorie sklepáckého ražení, která si dala za cíl oslavit vliv smrkového jehličí na lidské fungování. Zacyklená výpověď o stavu současné společnosti…..suš mochomůrky, kořeň jalovcem, preferuj se šípkovou….má to své kouzlo, má to své poslání, má to svého Vorla. ()

mutace

Nejapný a plytký pokus o mentorování na téma "Přetechnizovaná společnost". Další z nepovedených filmů nepříliš úspěšného režiséra. ()

Kaučuk03

Komedie s výbornými hláškami a sklepáckými herci je už předzvěst k úspěchu. Navíc pro mě velmi zajímavý Vorlův rukopis. Pohodovka, která vás pobaví a přinese třeba i dobrou náladu. ()

Jakubik

Celkem nuda. Pár světlejch momentů by se našlo ale to 2 hodinovej film nezachrání. Mizerní herci (kromě Polívky), prazvláštní scénář atd atd. ()

Harry_

Není to film pro každého. Není to ani na kdykoliv. Ale když trefíte tu správnou melancholickou náladu, je to nádhera. Navíc perfektně obsazená a zahraná. Některé hlášky dokonce zlidověly. Obrazy se střídají dostatečně rychle, aby se nepřejedly a zároveň dostatečně pomalu, aby si člověk stačil vychutnat. Charaktery mohou působit klišovitě, ale myslím, že se tam leckdo aspoň trochu najde a pozná. Ale není to film pro každého... ()

tranquill

"Dva skřítci jdou lesem, trávou, mechem, vřesem..." Volnomyšlenkářská komedie, která se Tomáši Vorlovi povedla a všichni představitelé si ji jistě dobře užili. ()

Drom

Na tomhle jsem, bohužel, byl v kině. Inu, koukám, že už je to nějakej ten pátek, avšak film neztratil nic ze svého kouzla. Přemýšlel jsem, jestli se, stejně jako na zpracování, dá na nevýkon Tomáše Hanáka pohlížet jako na parafrázi. Když se na to ale dívám dnes, tak si, bohužel, všímám otřesných výkonů i ostatních herců. Těch několik solidních to nezachrání a já ztrácím svou falešnou naději, že to vůbec nějaká parafráze byla, protože se mi to čím dál více jeví prostě jako kravina, která by chtěla vypovědět něco víc, ale selhává naprostou naivitou a přihlouplostí. Což je škoda. Čímž se kruh mých myšlenkových pochodů uzavřel a já zažívám opět stejné pocity, jako když jsem tenkrát odcházel z biografu. O obsahu dialogů snad raději ani moc psát nebudu. Postavy programátorů chrlících termíny bez souvislostí a smyslu jsou stejně uvěřitelné jako stereotypy, které si autoři scénáře představují při vyslovení pojmu "venkov". A navíc mi to přijde, jak za sebou splácnutý náhodný výjevy, jejichž dobrá polovina je zbytečná. ()

siloalampa

Mal som šťastie, že som videl tento diel ako posledný a zároveň bolo celkom zaujímavé sledovať túto trilógiu odzadu. Pravdepodobne by ma zvyšok nelákal. Prvá časť bola dosť prvoplánová, akási umelo hraná, miestami až infantilná. V ostatných dieloch, ktoré sú o 1 až 2 metre vyzretejšie to ťahá mladý Orol, ktorý príliš nehrá, len točí a tam je teda autenticita príbehu na úrovni. V každom prípade pozretie ani jednej časti neľutujem, akosi ma to našlo na dobrom mieste. ()