Cesta z města

• angličtina Out of the City
TV spot

Může počítačový expert najít štěstí v lůně přírody? Lyrická komedie režiséra Tomáše Vorla s humorem líčí pokus programátora Honzy nalézt smysl života v návratu k přírodě. Když Honza bere na výlet do přírody svého předpubertálního syna z rozvedeného manželství, nezapomene samozřejmě přibalit mobil, notebook a digitální kameru. Všechnu techniku ale postupně odhodí. Víkendový výlet do malé podhorské vesničky se protáhne na několikatýdenní pobyt. Postupně se oba spřátelí s místními figurkami a zejména s půvabnou rebelující Markétkou. Honza propadá nejen dívčímu kouzlu, ale i vábivé vůni domácích likérů její babičky, drsnému přátelství venkovské rodiny Ludvy a Vlastičky a koloritu svérázného venkovského života. Tomáše Hanáka v hlavní roli provázejí Barbora Nimcová, Bolek Polívka, Eva Holubová a další herci. (Česká televize)

DR.SZ

Někomu se film naprosto zalíbil, pro někoho se stal naopak snímek velmi zbytečným. Já jsem se sice místy také zasmál (ne díky scénáři, ale spíš jeho podání úžasným hereckým obsazením), zaujala mě nádherná kamera, ale celá struktura tohoto obvyklého a nepřekvapujícího děje je uchopena do špatných rukou. Dáno je to tím, že film není natočen v dřívějších dobách (jako úspěšný Na samotě u lesa) a je ovšem také zkonstruován nikoli jako příjemnou rodinnou komedii, ale jako lehce připitomělou neomezenou satiru. Kvůli tak vážným výtkám, řadím tento film i na jeho klady a herce k těm horším pana Vorla a dávám 44%. ()

yazik

Vzhledem k současné české tvorbě musím hodnotit nadprůměrně, protože ve srovnání s dnešními ***** je tohle poklad. ()

Analnik

Naprosto famózní námět!... Škoda jen, že jde poznat, jak panu Orlovi tu a tam ještě dojížděl trip a nebo koko. Herecké výkony občas skomírají a s těmi písničkami to také není žádný veletoč. Konečně ale začal nějaký český režisér točit filmy o něčem zajímavém a pro mě sympatickém, proto tenhle alternativní a trochu naivní trip do přírody doporučuji. ()

HellFireFery

Zajímavě natočený film o měšťácích, kteří se vypraví do vesnice na západě Čech. Film jako takový na mě působí, jakoby neměl žádný scénář a byl tak natočen obyčejný život lidí, kteří ani nevědí, že okolo nich jsou nějaké kamery. Některé scény jsou vtipné (Polívka), poučné (Skořepová) a některé i trapné (Nimcová-Schlesinger: u této slečny mám navíc dojem, že vůbec neumí mluvit ani hrát a působí ve filmu dosti rušivě). Jako celek to však vůbec rušivě nepůsobí. Film má navíc své kouzlo, díky kterému se k němu pravidelně a rád vracím. Jen si musíte zvyknout na režijní styl pana Vorla, který nemusí sednout každému, a na jisté nelogičnosti ve scénáři. ()

GeminiK odpad!

Strašný film. Scénářem to začíná. Dřevěný, špatně artikulující Hanák (a to i když není jako opilej), rádoby éterická střelená Nimcová, protivný malý Vorel, přehrávající neherci, přiblblý vtipy a jako třešnička na dortu zpívání. ()

Valenta28

Velmi příjemná záležitost, ve které jsem se doslova viděl. Pracuji v IT, ale pokaždé, když jsem na vodě, procházce lesem, nebo na kole v přírodě, mi to dobíjí energii víc než cokoliv. Když se k tomuhle námětu přidá Vorel, komediální hlášky a mimiky, vtipný postavy (zejména kolega Honzy ze začátku filmu je prostě dokonalej) a jako šlehačka na konec romantický nádech, vznikne film, který jentak nezapomenu. Four stars. Myšlenka, herci, hlášky, atmosféra. ()

Simako

To jsem nevedel, ze je T. Vorel takový moralista!!! Nic moc, občas vtipný, ale na český film slabý, čekal jsem víc, za tři:)) ()

TesterX

Misty vtipne, ale promena hlavni postavy me moc nepresvedcila. Vlastne si dovolim tvrdit, ze nejhorsi herecky vykon zde podal prave Hanak. ()

nash

Vcelku zábavná komedie o rozdílech mezi životem ve městě a na venkově. Samozřejmě, jsou tam hluchá místa, ale vychazí z toho lehce nadprůměrný český film. Dá se vidět i víckrát. ()

PlayBitch

Velice průměrný film o utíkání z civilizace do přírody. Tomáš Hanák už má zřejmě svá rebelská léta za sebou a rozhodl se hrát v melancholických komediích. Nezajímavá podívaná bez pointy si více než 2 hvězdičky nezaslouží. NUDA! ()

old salt

Velmi příjemný film. Záběry z přírody či s paní Skořepovou jsou skutečně skvostné a pozitivně nalaďující. A záběry se "sklepáky" typicky sklepácké ... Jakoby dva filmy v jednom, ale nevadilo mi to. ()

K.O.vi

Nemůžu se ubránit dojmu, že Tomáš Hanák do filmu prostě nepasuje. Není přirozený, většinu svých rolí přehrává, to se hodí tak na divadlo. Jinak Cesta z města nic moc, 40 % za pěkné barvičky a hudbu. ()

Utah

V dnešní době celkem běžný příběh, který je režisérsky slušně zpracován. Výprava mohla být o trošičku lepší, přece jenom zapadákov mohl být více výstižnější. Přesto patří tento snímek k mým oblíbenějším. Závěrečná písnička byla na svém místě. ()

Druhácena

Pro mě nejlepší český porevoluční film. Krása české krajiny a venkovského života, boží hlášky - nechci je jmenovat všechny ale třeba tu "Na, napij se z igelitky" používám z oblibou už několik let" . Vůbec mi nevadily typický Vorlovy ujetý postavy s podivným vyjadřováním (farář, hajnej, traktorista Bolek), spíš bych je viděl jako plus. I laciný vtipy IČO DIČO PIČO do filmu tak nějak hezky zapluly, aniž by celý výtvor sklouzl na úroveň Kameňáku. Jo a Tomáš Vorel ml. prokázal už před Gymplem, se svojí replikou "Ty vole to je vopruz", že to je herec minimálně k zaznamenání :-) ()

superzurda

Krásný film. Krásné zobrazení civilizačních chorob v přírodním prostředí. Zobrazení závislosti na věcech, které vůbec nepotřejeme. Výborné vedlejší role ( Šteindler, Vávra ). Polívka jako buran taky nemá chybu. ()