Dragon Ball Z (TV seriál)

• Japonsko

ドラゴンボールZ

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Animovaný / Komedie / Fantasy

Japonsko, 1989–1996, 116 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Tak tento seriál ma sprevádzal veľmi dlhú dobu celé detstvo som ho sledoval v maďarskom a nemeckom dabingu .. to sú spomienky na základnej škole sme o nich v kuse rozprávali a hrali sa na nich na songokuho vegitu a mnoho ďalších až kým seriál nezakázali myslím okolo roku 2002 alebo 2003. Keď prišiel internet dal som si všetky dieli ešte raz hmm také dobré to už nebolo , ale nostalgia je nostalgia.(20.1.2013)

• Eterninox

Další seriál jehož popularita mezi dospělými diváky mi zůstává záhadou. Zápletka dětinsky triviální, postavy a dialogy na hranici parodie, vypravěčské tempo zašlápnutého slimáka. Všechno to alespoň místy zachraňují efektní souboje, které mě jako desetiletého sice bavily, ale potom co jsem například v Miyazakim nebo Ghost in the Shell poznal jak může anime být dobré, nemám nejmenší zájem se ke "dračím koulím" vracet. 35%(9.9.2015)

Mám blízko k tomuto seriálu i keď som veľa dielov nevidel. V detstve som veľa času venoval pozeraniu poľsky dabovaných dielov čo boli skutočne pekné časy. Seriál má veľmi dobré spracovanie, obsahuje veľa humorných prvkov, napínavé súboje (vo filmovo priemysle ukážkové), skvelá hudba a pestré prostredia ktoré sa pomerne často striedajú. Myslím si že už len máloktorý animovaný seriál prekoná originalitu Dragon Ball Z.(8.2.2012)

Pre mňa jednoznačne najlepší animovaný seriál v histórii. Myslím si však, že to nemôže baviť každého diváka. Hlavnou náplňou tejto série sú súboje. Podľa mňa DBZ postavil základ pre všetky novodobé martial-arts anime seriály. Celé je to o tom ako partia bojovníkov stále bojuje proti novým nepriateľom... To všetko by bola nuda, keby každou časťou neboli silnejší a nezískavali nové schopnosti a transformačné stupne (premena na silnejšiu bytosť). Bežný súboj by som charakterizoval asi takto: Stretnú sa dvaja nepriatelia, ktorí vedia lietať a bijú sa vo veľkej rýchlosti. To by bola asi nuda, ale tu prichádza hlavná pointa a sila tohto seriálu. Každý z nich dokáže vytvoriť určitý druh energie a je ich teda neúrekom... Každý jeden útok jednotlivca má aj svoj názov (najznámejší asi Kamehameha - čo je prúd modrého lúču). Vo finálnej fáze seriálu sú to už potom Oh shit combá typu, že niekto vytvroí obrovskú gulu energie, ktorá by dokázala zničiť celú planétu a z posledných síl doslova zdevastuje zloducha. Samozrejme som tento seriál opísal dosť povrchne... Je tam aj kúsok zábavy, nejaké odbočky a všetko má svoj príbeh. Divné, zábavné a zdĺhavé- pozor 291 častí.(30.1.2011)

Dllouhé hodiny strávené u seriálu dabovaného francouzsky a polsky zároveň na tehdejší RTL 7 zanechaly nesmazatelné stopy, nelze dát jinak než *****. Jistě, ze stále silnějších nových protivníků a stále nových transformací se ve seriálu stává poněkud odpuštěno, ovšem žral jsem to přesto od začátku do konce, tudíž budiž odpuštěno:)(12.10.2009)

• - Film byl vytvářen podle knihy mangy číslo 17 až číslo 42 a jmenuje se Dragon Ball Zi přes to, že manga předloha se od 1. až do 42. knihy jmenuje pouze „DragonBball“. Písmeno "Z" má znázorňovat, že příběh je již složitější a souboje tvrdší. (Hannibal92)