Až po shlédnutí tohoto seriálu jsem si uvědomil to, co mi celou dobu unikalo. Anime může být sakra kulervoucí a opravdu nářezová zábava. A vděčím za to svému bratranci, který mi skutečně otevřel oči. Přestože jsem předchozí zkušenosti s anime měl (Afro Samurai - film,seriál a výborný film Appleseed, šlo především o sledování ze zvědavosti, ne něco do čeho bych se okamžitě zamiloval. No a pak nastaly letošní letní prázdniny (2009) a můj bratranec mi pustil pár dílů a mě to ohromně chytlo a během tří týdnů jsem měl seriál zhlédnutý celý. Za prvé má tento jedinečný seriál naprosto geniálně propracovaný příběh a bezvadně napsané postavy, úchvatnou vizuální stránku a naprosto boží humor, který si vás ihned získá. Opravdu vám mohu tento seriál doporučit. Přeneste se přes to jak anime a manga postavičky vypadají a hledejte pravou uměleckou hodnotu. Věru možná budete překvapeni jak to ti japonci mají zmáknuté na jedničku.(25.7.2009)

Něco nadpozemského mě přivedlo k tomuhle anime, čímž následně započalo celé mé anime šílenství. Je to pravda poněkud obstarožní, na mě to ovšem udělalo takový dojem, že je to stále moje nejoblíbenější anime. Zamilovala jsem si snad všechny postavy i s jejich nedostatky, obzvláště mě rozesmál nádherný démonický bojovník Suzuki neboli Onji, ale i mnoho jiného. V dnešní době téměř dokonalých anime je to možná těžko k pochopení. Kultovní písně Matsuko Mawatari(pro mě úžasnou zpěvačkou páč má na japonku krásný znělý hlas, jako jedna z mála)a dnes již zesnulého Hiro Takahashi zcela zbožňuji. Animace není podle dnešních měřítek asi nic moc, každopádně "pohybovka" je na onu dobu dle mého názoru skvělá. Co víc říct? Snad jen Yu Yu Hakusho forever! :D(29.2.2016)

Tak tohle anime je pro mě srdcová záležitost. Vidím to jako by to bylo dnes, když jsem tohle anime poprvé spatřil na jednom francouzském kanálu s šíleným francouzským dabingem. Samotný příběh se dělí na čtyři části, detektiv světa duchů, turnaj černých bojových umění, černá kapitola, tři králové. Nejkvalitnější část je právě turnaj černých bojových umění kde dostanou větší prostor hlavní postavy, ale také výborní zaporáci v čele s bratry Togurovými. Proti tomu nejslabší částí seriálu považuji závěrečnou kapitolu kde už tvůrci přemýšleli jak to co nejrychleji ukončit. Postavy a jejich charaktery jsou rovněž kvalitně zpracované máme tu komika, drsňáka, šprta a trošku natvrdlého. Pro mě osobně je ale nejlepší postava Shizuru (sestra jednoho z hlavních hrdinů) nejenom že je to kost, ale taky nejde daleko pro ránu koneckonců její bratr by mohl vyprávět. Kresba je na datum vzniku kvalitní (píše se rok 1992).(27.2.2009)

Na tomto seriále fičím od kedy máme Animax. Začal som to pozerať len tak zo zvedavosti, ale neviem sa od toho odtrhnúť. Hlavnou postavou filmu je 15 - ročný Yusuke Urameshi, ktorý je bitkárom, výtržníkom, ale hlavne detektívnom sveta duchov. Samozrejme nie je na to sám... má svoju učitelku bojových umení a troch ďalších kamarátov, ktrorí taktiež disponujú duchovnou silou. Tieto postavy sú veľmi dobre napísané a veľmi vyvážené takže fandím úplne všetkým..ale mojím favoritom je Kuwabara:) Aj keď sa dej točí iba okolo boja a turnajov nenudí, práve vďaka skvelým postavám a rôznorodým nepriateľom a spôsobov boja. K tomu neodmysliteľne patrí typické anime zobrazenie bojov plné spomalených záberov, svetelných efektov a pod. Samozrejme k takýmto hrdinom patria aj poriadny záporaci. Tu ich nájdeme požehnane, cez rôznych démonov, prízraky... za zmienku stoja bratia Togurovci (najmä mladší brat:)(2.5.2008)

Daleká to cesta. Stará to animace (a to je jen dobře, oproti té sra*ce co je v roce 2016). Zábavná hudba. Retro always wins! bych rád řekl, ale není tomu úplně tak. Pokud někdo nadává na DBZ, že je neskutečně jednoduché a bez příběhu, zde to platí též. Oněch 112 episod jsem skoukl s mnohdy zrychleným tempem v nějakých pasážích, nudné souboje, kde se opakují "triky", postavy mnohdy nezajímavé. Hlavní hrdina je spíše k naštvání, nejsympatičtějšími byli Kurama a Hiei. Yusukemu prostě něco chybělo. Pořád naštvaný, stále by se rval a to je vše, co ho charakterizuje. Neříkám, že Goku nebo Luffy to mají jinak, ale je na nich něco zajímavějšího. Power levely jsou zde naprosto střelené, konec totálně uspěchaný, prostředek natáhlý, hrozně nevyrovnaný seriál, který prostě působí rozporuplně. Co víc, po vcelku zábavném tournamentu udělali na konci jeden naprosto stejný, co víc, se stejnýma postavama. Dokonce vyhrabali 6 z episod 30-40. Proč?!? Nebýt Kurami a Hieiho, tato show by se naprosto jistojistě nikomu do paměti nezapsala. I ten Koenma začal být snesitelný. Možná klasika, možná něčí srdcovka, ale značně jednotvárná, mnohdy nudná a hlavně až k pláči lineární. Pokud chcete místo tohoto vidět opravdový skvost, koukněte na Hunter x Hunter (tu starou verzi a jak skončí, od té doby pokračujte novou verzí. Nová verze jde sice též od začátku, ale nehorázně jí urychluje a ubližuje tak originálu!!!). Yuu Neyuu 55%(21.9.2016)

• - V 21. epizodě se dá zahlédnout v Kuwabarově pokoji plakát na New Wave / Rockovou skupinu s názvem Oingo Boingo, založenou Danny Elfmanem (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V poslední epizodě, kdy jde Keiko cestou domů, jede kolem náklaďák s nápisem "Narlboro" na boku. To je reference na cigaretovou značku Marlboro. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: V 1. polovině 99. epizody nazvané „Pronásledován minulostí“ říká démonka Mukuro: „… nebude to takový šok, že jsem tvůj otec,“ což je věta upomínající na Hvězdné války: Epizodu V (1980), ve které Darth Vader (James Earl Jones) vyřkl: „Já jsem tvůj otec.“ (Zdroj: ČSFD.cz)