Celkový dojem: Yu yu hakusho je jedno z mojich najobľúbenejších anime a zároveň aj jedno z prvých, ktoré som mal česť vidieť. V tej dobe (samozrejme som to sledoval na A+, kde inde..) mi prišli zaujímavé boje a animácia, postavy mi prišli skvelé a považoval som ich za hrdinov.. niekedy v polovici mi to už tak ale nesadlo a len tak-tak som to v tej dobe s tou nudou prekúsol, no aj napriek tomu, celé anime za pozretie rozhodne stojí.. Moje hodnotenie: 80% (1.8.2017)

Na tomto seriále fičím od kedy máme Animax. Začal som to pozerať len tak zo zvedavosti, ale neviem sa od toho odtrhnúť. Hlavnou postavou filmu je 15 - ročný Yusuke Urameshi, ktorý je bitkárom, výtržníkom, ale hlavne detektívnom sveta duchov. Samozrejme nie je na to sám... má svoju učitelku bojových umení a troch ďalších kamarátov, ktrorí taktiež disponujú duchovnou silou. Tieto postavy sú veľmi dobre napísané a veľmi vyvážené takže fandím úplne všetkým..ale mojím favoritom je Kuwabara:) Aj keď sa dej točí iba okolo boja a turnajov nenudí, práve vďaka skvelým postavám a rôznorodým nepriateľom a spôsobov boja. K tomu neodmysliteľne patrí typické anime zobrazenie bojov plné spomalených záberov, svetelných efektov a pod. Samozrejme k takýmto hrdinom patria aj poriadny záporaci. Tu ich nájdeme požehnane, cez rôznych démonov, prízraky... za zmienku stoja bratia Togurovci (najmä mladší brat:)(2.5.2008)

Tak tohle anime je pro mě srdcová záležitost. Vidím to jako by to bylo dnes, když jsem tohle anime poprvé spatřil na jednom francouzském kanálu s šíleným francouzským dabingem. Samotný příběh se dělí na čtyři části, detektiv světa duchů, turnaj černých bojových umění, černá kapitola, tři králové. Nejkvalitnější část je právě turnaj černých bojových umění kde dostanou větší prostor hlavní postavy, ale také výborní zaporáci v čele s bratry Togurovými. Proti tomu nejslabší částí seriálu považuji závěrečnou kapitolu kde už tvůrci přemýšleli jak to co nejrychleji ukončit. Postavy a jejich charaktery jsou rovněž kvalitně zpracované máme tu komika, drsňáka, šprta a trošku natvrdlého. Pro mě osobně je ale nejlepší postava Shizuru (sestra jednoho z hlavních hrdinů) nejenom že je to kost, ale taky nejde daleko pro ránu koneckonců její bratr by mohl vyprávět. Kresba je na datum vzniku kvalitní (píše se rok 1992).(27.2.2009)

• Hromino

Odpusťte, vážení, ale prostě ne. Možná jsem si od toho sliboval příliš, když jsem slyšel a četl ony komplimenty typu „kult”, „klasika” nebo „top anime”, možná jsem si dělal moc velké oči kvůli autorovi mangy, jenž napsal mimo jiné i Hunter × Hunter, což považuji spolu s Fullmetal Alchemist za nejlepší šóneny vůbec, možná to mělo být jedno z mých prvních anime, abych v tom viděl něco nového, neokoukaného, možná jsem se neměl narodit do rodiny, v níž se nikdy nesledoval Animax, ale… zkrátka a dobře, Yu Yu Hakusho vážně nebyl můj šálek čaje. Silně lineární, repetitivní šónen, který možná ve své době vzniku byl něčím průlomovým, ovšem patina času se na něm zjevně silně podepsala a v roce 2014 na něm opravdu už nic průlomového či nevšedního nevidím. Opravdový kult si má uchovat své vlastní kouzlo a odolat zubu času, což z mého pohledu není případem Yu Yu Hakusho. Děj je – jak jsem již výše napsal – repetitivní, lineární a téměř nikdy nepřekvapí, postavy Júsukeho a zejména Kuwabary mi připadaly poněkud nesympatické, příliš neporazitelné a měly až příliš mnoho prostoru na úkor postav mnohem zajímavějších, a to sic Kuramy a především Hieie, jehož považuji za nejzajímavější postavu Yu Yu Hakusho. Kvalita kresby a animace je poplatná době vzniku, hudba je podle mě docela tristní (s výjimkou úvodní znělky) a souboje kvality kolísavé. Někdy mají náboj, nápad a švih, jindy jsou zas rozplizlé a takřka bez nápadu. Končím po 32. díle, s pozdějším Hunter × Hunter nesrovnatelné. Možná tomu ještě někdy dám druhou šanci, ale v nejbližší době to určitě nebude.(28.9.2014)

Seriál som mal možnosť zhliadnuť až po Dragon Ball Z. Mne sa oveľa viac páčil ako spomínaný DBZ,.4 silné série 112 dielov súboje ani dej neboli naťahované ako v dnešných anime seriáloch niekedy sa mi zdali až moc krátke boje famózne nepriatelia strašidelný a niekedy boli fakt nepremožiteľný.Niektoré pekelné sili boli naozaj strašidelné podsvetie plné démonov mafia čo predala diablovy svoje duše niektoré časti boli dosť temné. no proste môj najobľúbenejší anime seriál.(20.1.2013)

• - V 101. epizodě se objeví malá, stará postava s dlouhýma ušima, která vypadá přesně jako Yoda ze série Star Wars (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: V 1. polovině 99. epizody nazvané „Pronásledován minulostí“ říká démonka Mukuro: „… nebude to takový šok, že jsem tvůj otec,“ což je věta upomínající na Hvězdné války: Epizodu V (1980), ve které Darth Vader (James Earl Jones) vyřkl: „Já jsem tvůj otec.“ (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Kuwabarova nejoblíbenější hudební skupina je Megallica, což je odkaz na skupiny Megadeth a Metallica (Zdroj: ČSFD.cz)