Telenovely nemusím, ale díky hodnocení macamalkova1 jsem se zkusila podívat na jeden díl a docela mě zaujal, tak jsem to postupně skoukla celé až do posledního dílu. Dle mého názoru je to zbytečně moc dlouhé, pár dílů bych vyhodila, hlavně kolem 20.dílu bych hodnotila jako odpad a od 65. je to taky docela nuda. Ze začátku nepřirozeně přeslazené, Rosalinda naivní, mnohem víc se mi líbila okolo 30.dílu jako Paloma. Občas dochází k situacím, někdy až absurdním, které by se v běžném životě stát nemohli... občas jsem se i zasmála byť to bylo drama. Taky mi docela vadili občasné trapné výroky, mohli to nadabovat jinak, volit jiná slova... Ale jinak je děj zajímavý, některé díly bych hodnotila deset hvězd z pěti. Po celou dobu napětí, kdy pravda vyjde najevo. Nebýt těch blbostí, dala bych s klidem pět hvězd.(23.1.2015)

Telenovelu jsem sledoval na Markíze. Měli dobrý dabing, a mohl jsem si do sytosti zafandit spravedlnosti. Zlo tam bylo nepřehlédnutelné a právě bojovalo proti spravedlnosti, která měla velké potíže. Občas to už vypadalo, že spravedlnost je v takových úzkých, že sotva vyvázne a zbaví se zla. Ale když se síly spravedlivých začaly spojovat, tak zlu obstojně čelili, až ho ze seriálu vypráskali. Edivím se, že někdo z uživatelů csfd ví, že to byl odpad, ale neviděl určitě ani polovinu dílů. MEXIKO a jižní státy v Jížní Americe prostě telenovely umí, a sotva jim může konkurovat Ulice, Růžová zahrada či Letiště a podobné zdejší seriály, které jsou zde tak populární. Ale hold co dívák chce, tak to má.(27.8.2010)

• Sinecod

Mě tohle dílko sice nijak neuchvátilo, ale v jaký telenovele se hlavní ženská postava zcvokne? Každej dá odpad, protože to na odpad tak nějak je, ale telenovely se netočí aby vyhrávaly prestižní ceny, ale aby nějak zabavily volné odpoledne. A tahle to kdysi, když mi bylo 11 let, splňovala velmi dobře...(7.8.2008)

• Simo16

Ja z týchto trápnych telenoviel nemožem.Stále dookola to isté.Človek príde unavený zo školy a hľa hneď prvé čo uvidí v telke je Rosalinda.No ďakujem pekne.Tie naše slovenské televízie si myslia, že my maldí nič iné nerobíme a na nič iné nemáme čas, len sedieť v kresle pred telkou a čumieť na tieto hovadiny.(8.6.2009)

myslím si že je to velice povedené, od prvního do posledního napínavé. Písničky úžasné,děj neohraný. skoukla jsem všech 80 dílů už minimálně 10x a koukám pořád znovu, místo blafů jako je ordinace v růžové zahradě,ulice atd.. by se měli vysílat takovéto telenovely. koukám samí odpad,odpad, ale to vážně z jednoho dílu nepoznáte vážení(16.3.2013)

• Thalía

• - Herci měli k dispozici čtecí zařízení a také člověka, který před každou scénou přečetl text nahlas. Pak se udělala rychlá zkouška a hned se jelo naostro. (HappySmile)

• - V době natáčení herci a štáb pracovali od desíti dopoledne do půlnoci, šest dní v týdnu. (HappySmile)

• - Speciálně pro potřeby filmového štábu bylo vypěstováno a použito před 2 500 květin, což byl rekord v historii telenovel. (HappySmile)