Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý Alfredo del Castillo je tajně roky ženatý se svojí sekretářkou Soledad. Na Soledad si ale brousí zuby jeho švagr José Fernando. Ten dokonce ženu unese a pokusí se ji znásilnit. Alfredo svou lásku najde a v souboji švagra zastřelí. Šlechetná Soledad bere však vinu na sebe a je odsouzena na dvacet pět let do vězení. Za krátkou dobu zjistí, že je těhotná. narodí se jí dcera Rosalinda, kterou předá do výchovy své sestře Dolores. Dvacetiletá Rosalinda pracuje jako květinářka a v jedné restauraci se seznámí a Fernandem Josém, netuší však je synem José Fernanda. (Pawlinkaaa)

(více)

Recenze (105)

duklak2 

všechny recenze uživatele

No tak vážení, sice je to telenovela, ale buďte upřímní a nestyďte se za svoje hodnocení. Osobně si myslím, že plno z vás by dalo alespoň dvě hvězdy. Jenomže jste uviděli samej odpad a tak nechcete být pozadu. To by mě vážně zajímalo, kolik kdo viděl z vás dílů, nebo to jen tak házíte hned do odpadu, aby jste měly více hodnocení? Myslím, že ano. Ale je to přeci jenom vaše věc. Koukáte co? 4 hvězdy a to myslím vážně. Nikdy na ni nezapomenu. Na koho? No přece na nádhernou mexickou herečku a zpěvačku Thalii. Psal se rok 2003 a já skončil se školou. Nudil jsem se doma. A najednou se to stalo. Co? Pustil jsem NOVU a tam jsem uviděl příběh, který mě úplně odrovnal a to jsem do té doby veškerými telenovelami pohrdal. Tahle mě úplně uchvátila a dodnes lituji toho, že jsem neviděl úplně každý díl. Velmi dobrá hudba. Postavy Valerie, služebnice Berthy a Mizériase byly též dokonalé. Velice se mi líbila postava Rosalindina bratra Beta, který hrál flákače a zloděje. Partner Rosalindy Fernando José, který hraje výborně na piano, mě jako jeden z mála chlapů velmi dojal:-). A být ženou, tak nevím, nevím. Spolu s telenovelou, která se jmenovala Vypůjčené životy, je Rosalinda má další nej. ()

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Mě tohle dílko sice nijak neuchvátilo, ale v jaký telenovele se hlavní ženská postava zcvokne? Každej dá odpad, protože to na odpad tak nějak je, ale telenovely se netočí aby vyhrávaly prestižní ceny, ale aby nějak zabavily volné odpoledne. A tahle to kdysi, když mi bylo 11 let, splňovala velmi dobře... ()

Reklama

Rosalinda 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězdička za Thalíu. Mám ji ráda jako zpěvačku. A navíc je to první telenovela, kterou jsem kdy viděla. Na to, že je to telenovela mexická, tak je to ještě slušné, protože ti co dokáží vyprodukovat za skvosty (narozdíl od Argentinců, kteří se neberou v tomto případě tak vážně, naopak), to jednomu sem tam zůstane rozum stát. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Rosalinda, pěkná pinda, Rosamunda, pěkná... Ehm... Aneb jak si děti tehdy říkávaly. Obyvatelé vesničky ČSFD jsou k telenovelám neúměrně krutí, a navíc evidentně rasističtí. Že v 90% případů se jedná o nedochůdčata, která jen somrují, okrádají a chlubí se cizím peřím, to neznamená, že zbylých deset procent je taky takových. Co třeba slečna Divoký anděl? A slečna Kachorra? A slečna Vypůjčené životy? A slečna Manuela? To všechno jsou dělnice s tváří umouněnou od popela, ale poctivě pracující. K těm se řadí i Rosalinda, která zdánlivě nebyla víc než exhibicí nádherné popové divy Thalíi, ale při bližsím pohledu ukrývala ryzí telenovelní jádro, takové, pro které telenovely tolik milujeme. Hodnou hlavní hrdinku sexbombího vzezření, fešáckého hlavního hrdinu, jeho konkurenta, neméně fešáckého avšak mnohem špatnějšího (opak slova "lepšejšího") člověka, fůru škodičů (main villain Rosalindy byla zlá tchýně Valerie, ta měla svého "čističe" Mizériase, služebnou Berthu a další ne tolik významné parchantíky, jejichž skon či jiný veselý odchod jsme mohli v průběhu sledovat), slabošské dobráky, kteří se nakonec vzepřeli osudu (ať už hlaveň pistole obrátili proti svým mučitelům nebo proti své spánkové kosti) a spoustu dalších nezbytných plochých figurek, které své uplatnění jinde než v telenovelách nenašly. Všechno to bylo v mixu absurdních a bizarních zápletek v obvykle pomalém tempu atd... Ale celé to bylo prostě o kus výš, než ty opravdu odpadové telenovely. Velkou měrou přispěla i samotná Thalía, kterou je radost vnímat všemi smysly (jop, poslouchám laciný popík, a nestydím se za to). Rosalinda není pinda, je vlastně docela cool. Znáte to, jednooký mezi slepými král. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Telenovelu jsem sledoval na Markíze. Měli dobrý dabing, a mohl jsem si do sytosti zafandit spravedlnosti. Zlo tam bylo nepřehlédnutelné a právě bojovalo proti spravedlnosti, která měla velké potíže. Občas to už vypadalo, že spravedlnost je v takových úzkých, že sotva vyvázne a zbaví se zla. Ale když se síly spravedlivých začaly spojovat, tak zlu obstojně čelili, až ho ze seriálu vypráskali. Edivím se, že někdo z uživatelů csfd ví, že to byl odpad, ale neviděl určitě ani polovinu dílů. MEXIKO a jižní státy v Jížní Americe prostě telenovely umí, a sotva jim může konkurovat Ulice, Růžová zahrada či Letiště a podobné zdejší seriály, které jsou zde tak populární. Ale hold co dívák chce, tak to má. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Herci měli k dispozici čtecí zařízení a také člověka, který před každou scénou přečetl text nahlas. Pak se udělala rychlá zkouška a hned se jelo naostro. (HappySmile)
  • V seriáli sú použité reálne zábery z Thaliiných koncertov. (m.a.t.o.)
  • V době natáčení herci a štáb pracovali od desíti dopoledne do půlnoci, šest dní v týdnu. (HappySmile)

Reklama

Reklama