Dívka na koštěti

The Girl on the Broomstick

Pohádka / Komedie

Československo, 1971, 76 min

Petra Černocká, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vlastimil Zavřel, Michal Hejný, Jaromír Spal, Jana Drbohlavová, Vlastimil Hašek, Vladimír Menšík, Zdeněk Dítě, Míla Myslíková, Meda Valentová, Jaroslava Obermaierová, Josef Bláha, Jan Libíček, Jiří Lír, Ludmila Píchová, Stella Zázvorková, František Filipovský, Helena Růžičková, Milan Neděla, Karel Houska, Lubomír Kostelka, Josef Kolb, Milan Kindl, Josefa Pechlátová, Roman Skamene, Juraj Štúr, František Miroslav Doubrava, Pavel Spálený, Miloslav Balcar, Svatopluk Skládal, Jarmila Beránková, Zdena Burdová, Běla Jurdová, Miriam Kantorková, Luďa Marešová, Milan Jonáš, Bohumil Koška, Stanislav Litera, Jiří Krytinář, Marie Štrampachová, Jana Boušková, Renée Nachtigallová, Milena Steinmasslová, Marie Bílá, Karel Vítek st., Vladimír Ptáček, Vítězslav Černý, Stanislav Hájek, Zdeněk Novák, Vít Pešina, Johana Saudková, Robert Vrchota, Ladislav Mrnka, Karel Pavlík, Vladimír Foukal, Jiří Vašků, Karel Augusta, Otto Lackovič, Miloš Vavruška, Lubor Tokoš, Karel Nikolau, Eva Svobodová, Magdalena Reifová, Alena Kreuzmannová, Richard Genzer

Saxána byla pro mne jako pro dítě naprostou peckou, stejně jako Arabela. A to proto, že tam díky určitým kouzelným proprietám obyčejné děti mohli vstoupit do pohádky, lítat, mizet, proměňovat se. To jsme si tehdy přáli všichni a proto ty Vorlíčkovy hity taky tak žrali. A já přiznávám, že je žeru i dnes. Je tam totiž i humor pro dospělé a ten taky nemá chybu...100%(16.6.2014)

Filmová pohádka ve které Václav Vorlíček obsadil do hlavní role zpěvačku Petru Černockou, která roli zvládla s přehledem a hlavně jí to tenkrát moc slušelo :-) Ale Petra není to jediné, za co stojí se na tenhle film podívat. Množství bláznivých nápadů a mladý "padouch" Jan Kraus stojí také za to !(11.2.2003)

Mladinká Petra Černocká, zuřící sedmdesátá léta a neuvěřitelně kouzelné zpracování čarodějnictví:) Dodnes se při vzpomínce na čtyřrukého ředitele Bláhu musím smát:) Závěrečná honička s proměňováním nemá chybu. Česká pohádková klasika, i když je v podstatě současná.(25.5.2005)

Nejzajímavější je sledovat propracovanost veškerého toho fantastického světa.(9.8.2002)

Docela zábavný příběh o žákyni z čarodějnické školy. Vtipné scénky a docela dobré triky, byť opravdu dělané jednoduše.(31.7.2002)

Český filmový... možná i skvost, kteý mě však nenadchl jak jsem si představoval. Dobře odvedená práce, ale něco mi tam do těch 5* chybí. Jedna z mála českých komedií, v které neni humor nudný, přeplácaný a idiotský.(3.2.2005)

Dalsi paradni pohadkovy kousek pane Vorlicka - filmu se velmi dobre podarilo prolnout pohadkovy svet se svetem realnym (stejne jako Arabele).(6.8.2002)

Scénář: Hermína Franková, Miloš Macourek, Václav Vorlíček .. Povedená česká pohádka s nápaditými triky a slušivou čarodějnicí.(3.2.2005)

:::::::::::::::::::: Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů mého dětství. Na tenhle film jsem se jako malý díval pořád. Prostě perfektní zábava a nádherná a charismatická Petra Černocká ! :::::::::::::::::::(29.12.2008)

“A prečo ti vadí, že tvoj otec je králik? Môj otec je netopier. Na to si zvykneš.“ Akurát ti mladí hajzlici, čo chcú neustále zneužiť čary, idú divákovi na nervy, ale nejakú zápletku to zrejme mať muselo (ale naozaj by absencia "výraznejšej" zápletky v ani nie osemdesiatminútovom filmíku prekážala?). Ozdobou sú potom herecké výkony verného školníka Vladimíra Menšíka a z reťaze odtrhnutej Heleny Ružičkovej ako pacientky psychiatrického oddelenia. Už ústredná pesnička je skvelá, duo Vorlíček/Macourek vyrobilo báječne magickú atmosféru. Tak už viete, čo je Babské ucho? "Mama, choď do králikárne a nakŕm otca.“(22.12.2004)

"Ať přijde tatínek do školy." "To prosím nemůže. On je netopýr." Velmi zdařilá rodinná crazy komedie pánů Macourka a Vorlíčka s tolika (!) fantaskními nápady, že člověk až nestíhá současně se smát a civět na to v němém úžasu. P. S.: Taky jste si všimli, jak významnou součástí Vorlíčkových komedií je hudba, zběsile gradující děj s pomocí vaší hekticky pulzující krve?(11.4.2003)

Dnes již kultovní pohádka Václava Vorlíčka, který skvěle obsadil do hlavní role Petru Černockou, které to tenkrát moc slušelo. Pěkná pohádka, na kterou se i dnes rád podívám.(3.11.2007)

Filmová předchůdkyně Arabely a Harryho Pottera již s léty ztratila něco ze svého kouzla. Dexempo šupoplex! Potěší naopak mladí Janové Kraus a Hrušínský, a v menší roli samozřejmě Libíček, jehož psychiatr je nezapomenutelný. Trailer: http://www.sms.cz/film/divka_na_kosteti/ukazka(17.2.2009)

Václav Vorlíček v Dívce na koštěti předvedl neskonale výborný cit pro umné načasování obrazu a hudby, čemuž i vydatně pomohla titulní píseň od Petry Černocké. To, že Vorlíčkovým trademarkem je jistá dávka bláznivost, jsem si již zvykl, ale zde jí bylo přesně o něco víc, než bylo vhodné. Jinak herci včetně filmového světa byly doslova kouzelní...(16.10.2007)

"Tak nezdržuj, my jedeme světit kostel do Švýcarska, jeď vole!" Kouzlící trio puberťáků ve složení Rousek, Adámek, Bujnoch mě bavilo o něco víc než celá pohádková říše a o dost víc než Saxana s Honzou. Nicméně dětské vzpomínky na prodlouženou končetinu, babské ucho a na Kryštofa Kolumba cestujícího vodovodem ze mě stále ještě nevyprchaly. Taky jsem se tehdy naučil kouzlit, takže dexempo krumplex, dexempo multo šupoplex, vydravoplex vebete mexaboplex, rudexe ux, dexempo vederex a rozhodně nesmím zapomenout na vexopure nobleti hemenex.(26.5.2016)

Poměrně zábavná taškařice s rozkošným 4 rukým Bláhou.(18.5.2007)

Dříve opravdu našim tvůrcům fantazie nechyběla. Kam se hrabe nějaký obrýlený prevít.(28.10.2005)

Náramně legrační. Místy sice v duchu "kouzlo nechtěného", ale legrační. Pohádka, kterou musela vidět pí Rowlingová, to mi nevykládejte, že ne, když hledala námět na román. Šikovně to vše ale zamaskovala výměnou drzé hlavní hrdinky za ňoumovitého chlapce a pokud bych na to teď nepoukázal, nikdo by na to nepřišel.(20.12.2011)

Jak prohlásil táta: "Kam se hrabe ňákej Potter". Sice s tím nesouhlasím, ale hláška dobrá:D(3.5.2007)

Kraus Rousek, to je kousek! Na svou dobu určitě nápaditá fantasy, ale nemohu říct, že bych z ní byl osobně nějak dvakrát odvázaný. Nicméně, zjevná inspirace pro paní Rowlingovou, která sice v době vzniku Vorlíčkova filmu ještě ani neuměla držet tužku, či šekovou knížku, ale třeba jí ten nápad s čarodějnickou školou už tehdy utkvěl v hlavě a i kdyby ne, tak po scéně z psychiatrie určitě začala osnovat svůj budoucí protest proti stavu českých léčeben (klecová lůžka). Ve srovnání se Saxanou je však nepopíratelným faktem, že Hrnčířovic Harry nemá tak hezké nohy a dlouhé… předloktí.(3.1.2011)

Veľká škoda toľkej naivnosti a infantilnosti v rozprávkovej forme, pretože väčšina vtipov mala dokonalé pointy, scény s králikmi a blázincom sú právom kultové. 70%.(7.3.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23