Ocelová smrt (neoficiální název)

Metalstorm

Richard Band

Charles Band

Kostýmy:

Kathie Clark

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,301,085Tržby Celosvetovo $-(28.11.2009)

Snímok svojim feelingom pripomenie vynikajúceho VESMÍRNEHO LOVCA. METALSTORM je podobne ako LOVEC, z toho istého roku, je v 3-D a je zmesou MAD MAXa ( hlavný predstaviteľ dokonca nosí takmer identický kožený oblek ako Max Rockatansky ), HVIEZDNYCH VOJEN a Indiana Jonesa. A musím povedať, že zmesou podobne vydarenou. Mohol by to byť naozaj zážitok a skúsenosť, vidieť to v kine v pôvodnom trojrozmernom formáte.(10.3.2011)

• TERRORDROME

Preplácaný a zbrklý postapo trash dovedený do krajnosti, kde Mad Maxovský hrdina s neustále desivo vytrešteným pohľadom jazdí púšťou v obrnenom vehikle a bojuje s rôznymi cyborgami, mongoloidnými mutantmi, príšerkami na rukavičke či energetickým baraním monštrom. Vzduchom lietajú lejzrové lúče, hrdina halucinuje o horiacom strome do ktorého zatne sekeru a syn hlavného záporáka strieka zo svojej robotickej ruky kyselinu. Akčné scény sú dosť kostrbaté, s výnimkou autonaháňačky so slušnými karambolmi a momentu kde hrdina odtrhne Jared-Synovmu synovi tú jeho striekačku od lakťa. Atrakcie nahádzané hala-bala na seba pôsobia dosť zmätene, ale na druhej strane sa film ničím nezdržuje a neurvalo sviští. Akrát postráda koniec, lebo pri finálnej psychedelickej jazde na vznášadlách skrz červie diery a rôznofarebné geometrické obrazce záporák Jared-Syn proste niekde zmizne. Postavy sa radujú a uzavrú priateľstvo s mutantmi, len ja by som rád vedel čo sa vlastne stalo.(7.5.2017)

Je to prakticky Planeta Krull, akorát středověk je zde vyměněnej za madmaxovskej post-apo svět. Zásadní problém je tak trochu prkenná akce která často působí dost antiklimaticky, neuškodilo by tomu kdyby to bylo trochu svižnější. Zbytek filmu úměrnej roku vzniku.(27.1.2017)