Deleatur

Chtěl jsem jim fandit, už kvůli Williamsovi... ale klišé, křeč a kýč. A spíš než Buckley se do něčeho upnutějšího mohl oblíct Harder... to by bylo aspoň "harder". // 28% ()

silentname

"The Christmas House" bol podľa mňa celkom originálnym Hallmark filmom. Myslím si, že sa dotýka tém, ktoré nie je veľmi často v týchto vianočných filmov vidno a sú spracované veľmi dobre. Ako áno... máme tu sympatického muža a krásnu ženu, ktorí ale medzi sebou dokonca aj majú históriu. A tú budeme môcť vidieť skrz flashbacky. Máme tu jeho brata, ktorý je gay a prišiel na Vianoce domov aj so svojim partnerom. A okrem toho čakajú, či im bude schválené mať možnosť si adoptovať dieťa. A nakoniec sú tu rodičia, ktorí majú trošku vlastnú krízu. Mama prechádza syndrómom prázdneho hniezda a začína mať pocit, že je úplne zbytočná. Jej manžel sa venuje svojim hobby, no ona sa cíti stratená a nevie čo robiť. A tak sa rozhodne, že obnoví ich tradíciu - "The christmas house", kde sa celý dom vnútri vyzdobí vianočným dekoráciami (a hoci to znie veľmi obyčajne, tak záverečný dizajn vás podľa mňa prekvapí), s veľkým množstvom rôznych hračiek a animatronmi, plus s magickým vystúpením na konci. V tomto filme som nenašiel jediný moment, ktorý by mi prišiel nasilu. Okrem toho si myslím, že všetky postavy sú tu spracované veľmi dobre a okrem toho herecky je film veľmi dobre zvládnutý. Keď prídu emocionálnejšie momentky, tak vyzerajú všetci, že si práve niečím prechádzajú. A to je veľmi dôležité. Film vie byť aj na niektorých miestach vtipný, no súčasne je tu niekoľko momentov, ktoré sú veľmi srdečné a láskavé. Možno vie miestami mať svoje predvídateľnejšie momentky, no rozhodne to nevnímam ako nejaké veľké mínus. Pretože má v sebe veľkú dávku dobrej energie, vtipu a Vianoc. Ak ste ešte nechytili vianočnú náladu, čeknite si tento film. Je naozaj dobrý. Hodnotenie: A- ()

carly

Tri dvojice na Vianoce riesia vyznamne zivotne zmeny. Je to mile, zlahka sacharidove a je celkom lahke im vsetkym fandit. Su lepsie, su horsie, raz je to prijemne stravenych 84 minut. ()