Matriarcha rodiny Mitchellových Phylis (Sharon Lawrence) a otec Bill (Treat Williams), kteří řeší těžká rozhodnutí, povolali na vánoční svátky domů své dva dospělé syny Brandona (Jonathan Bennett) a televizní hvězdu Mikea (Robert Buckley). Doufají, že když se rodina sejde, aby znovu vytvořila Vánoční dům, pomůže jim to najít řešení a připravit nezapomenutelné svátky pro celou rodinu i komunitu. Když se Brandon s manželem Jakem (Brad Harder) vydávají na cestu domů, netrpělivě čekají na telefonát ohledně adopce jejich prvního dítěte. Mezitím se Mike znovu setkává se svou láskou ze střední školy Andi (Ana Ayora). (tribican)

carly

Tri dvojice na Vianoce riesia vyznamne zivotne zmeny. Je to mile, zlahka sacharidove a je celkom lahke im vsetkym fandit. Su lepsie, su horsie, raz je to prijemne stravenych 84 minut. ()

silentname

"The Christmas House" bol podľa mňa celkom originálnym Hallmark filmom. Myslím si, že sa dotýka tém, ktoré nie je veľmi často v týchto vianočných filmov vidno a sú spracované veľmi dobre. Ako áno... máme tu sympatického muža a krásnu ženu, ktorí ale medzi sebou dokonca aj majú históriu. A tú budeme môcť vidieť skrz flashbacky. Máme tu jeho brata, ktorý je gay a prišiel na Vianoce domov aj so svojim partnerom. A okrem toho čakajú, či im bude schválené mať možnosť si adoptovať dieťa. A nakoniec sú tu rodičia, ktorí majú trošku vlastnú krízu. Mama prechádza syndrómom prázdneho hniezda a začína mať pocit, že je úplne zbytočná. Jej manžel sa venuje svojim hobby, no ona sa cíti stratená a nevie čo robiť. A tak sa rozhodne, že obnoví ich tradíciu - "The christmas house", kde sa celý dom vnútri vyzdobí vianočným dekoráciami (a hoci to znie veľmi obyčajne, tak záverečný dizajn vás podľa mňa prekvapí), s veľkým množstvom rôznych hračiek a animatronmi, plus s magickým vystúpením na konci. V tomto filme som nenašiel jediný moment, ktorý by mi prišiel nasilu. Okrem toho si myslím, že všetky postavy sú tu spracované veľmi dobre a okrem toho herecky je film veľmi dobre zvládnutý. Keď prídu emocionálnejšie momentky, tak vyzerajú všetci, že si práve niečím prechádzajú. A to je veľmi dôležité. Film vie byť aj na niektorých miestach vtipný, no súčasne je tu niekoľko momentov, ktoré sú veľmi srdečné a láskavé. Možno vie miestami mať svoje predvídateľnejšie momentky, no rozhodne to nevnímam ako nejaké veľké mínus. Pretože má v sebe veľkú dávku dobrej energie, vtipu a Vianoc. Ak ste ešte nechytili vianočnú náladu, čeknite si tento film. Je naozaj dobrý. Hodnotenie: A- ()

Deleatur

Chtěl jsem jim fandit, už kvůli Williamsovi... ale klišé, křeč a kýč. A spíš než Buckley se do něčeho upnutějšího mohl oblíct Harder... to by bylo aspoň "harder". // 28% ()