silentname

Po niekoľkých skutočne dobrých vianočných TV filmov od Hallmarku som tentokrát skutočne narazil. "A Christmas Tree Grows In Colorado" je asi všetko, čo by som od vianočného filmu nechcel. Bez debaty ide o najviac nudný vianočný film od Hallmarku na rok 2020, a hneď vysvetlím prečo. Problémom filmu je totiž jeho celková príbehová linka. Kým väčšina ostatných filmov, ktoré som pozeral majú v sebe nejakú dávku radosti a čaro Vianoc, tak tento film je skôr veľká dávka dialógov, ktoré vás čoskoro prestane baviť počúvať. Žiadna z týchto postáv nie je veľmi zaujímavá. Jediná, kto filmu dodáva nejakú energiu je malá Claire, ktorá si to celkom užíva a vie filmu priniesť nejaké momentky. Občas je tu fór, ktorý vie pobaviť a vieme si povedať, že tá scénka stála za to. Ale väčšinou je to len dohadovanie sa, diskutovanie a potom politické debaty a politický vplyv a podobne. A to nie je niečo čo by som v takomto filme chcel vidieť. Tak ako býva v mnohých týchto filmoch veľkou udalosťou rozsvietenie stromčeka, tak celý tento film dokopy len smerujeme k rozsvieteniu stromčeka a toho sa dočkáme úplne na záver. A keď ten moment aj príde, vnútorne som očakával niečo veľkolepejšie a krajšie. Niečo, čo by skutočne ten film aspoň na konci rozžiarilo. No keď sa nedočkám ani toho, tak potom ostane len veľká dávka sklamania. Film mal niekoľko dobrých nápadov a dokonca aj asi prvú homosexuálnu dvojicu (hoci je to spracované veľmi jemne), tak zlyháva na svojom monotónnom a nudnom príbehu, ktorý ho ťahá ku dnu. Je mi ľúto. Hodnotenie: D+ ()