Keď sa blížia Vianoce, starožitníčka zo St. Louis Paula (Kimberley Sustad) neochotne prijme ponuku na sobáš od svojho priateľa, bohatého právnika Daniela (Giles Panton). Jej teta Jane (Kathie Lee Gifford) vycíti jej zmiešané pocity zo zásnub a pozve Paulu do svojho domu v Nantuckete. Keď Paula navštívi neďaleký ostrov Martha’s Vineyard, stretne očarujúceho majiteľa hostinca Geryho (Paul Campbell). Počas jej pobytu ich séria náhod neustále dáva dokopy a keď jej zlé počasie zabráni odísť, Gery jej ponúkne izbu vo svojom hostinci. Paula nakoniec súhlasí a užíva si miestne sviatočné slávnosti spolu s ním. Začnú k sebe niečo cítiť, ale keď sa počasie vyjasní, ich cesty sa rozídu a Paula sa vráti do Nantucketu. Teta Jane cíti, že sa Paula zamilovala do Geryho, a delí sa s ňou o svoje presvedčenie, že ich stretnutie bolo Božím spôsobom, ako na ňu „žmurknúť“, aby jej pomohol určiť, akým smerom by sa mal ďalej uberať jej život. Keď ju Daniel prekvapí spontánnym príchodom do Nantucketu, Paula sa rozhodne pokročiť v ich svadobných plánoch. Ale späť v St. Louis je pre Daniela opäť na prvom mieste kariéra a znechutená Paula si konečne uvedomí, že nie sú kompatibilní. Keď ju Jane pozve na Vianoce späť do Nantucketu, Paula ponuku prijme, nevediac, že Jane vymyslela plán, ako ju a Geryho dať dokopy. (TV Doma)

silentname

Nakoľko tohto roku vyšiel od Hallmark Movies & Mysteries film "A Godwink Christmas: Second Chance, First Love", ktorý je tretím filmom v tejto sérii, zhodnotil som, že možno by bolo ideálne pozrieť sa na predošlé 2 filmy. A začneme s "A Godwink Christmas". Podľa všetkého síce tieto tri filmy so sebou navzájom jednotlivo nesúvisia, ale to nevadí. Aj tak som zvedavý čo prinesú. Prvý z nich je podľa mňa nakoniec celkom dobrý. Myslím si, že máme v ňom veľmi príjemnú ústrednú dvojicu, dostatok vianočnej atmosféry, no je to príbeh, ktorý ho miestami trošku brzdí. Viem, že sú to dobré myšlienky, no súčasne sú to veci, ktoré sme videli miliónkrát predtým a dokopy neprinášajú nič nové. A keď je vidieť, že film je inšpirovaný skutočným príbehom, bolí to o o to viac. Pretože skutočný život sa neskladá z klasických klišé. A tu ich je skutočne dosť. No čo ho podľa mňa zachraňuje sú veľmi dobré postavy, nádherné vizuály, nenásilne poňatie "godwink" a veľmi dobrá chémia. Kimberly Sustad je tu podľa mňa excelentná a svoju postavu predala perfektne. A na nej stojí veľké množstvo srdca tohto filmu. Opäť, pre milovníkov vianočnej romantiky ide o film, ktorý stojí za pozornosť. Hodnotenie: B ()