• flanker.27

Jedna za Jitku Schneiderovou. Jak se z krásné předlohy stane ubohost. Špatně zahrané, nasnímané, ale především napsané. Chybí tomu kouzlo, atmosféra i odpovídající výprava (to není zdaleka o penězích). Tyhle pohádky se točí povinně, bez autorství. Vorlíček už do svých filmů nevnáší vůbec žádnou autorskou péči, která dělala jeho staré pohádky tak dobrými. Nevím, jestli je to úpadek schopností po překonání uměleckého vrcholu, nebo jen reakce na tržní podmínky ve filmu, každopádně o takovéhle pohádky nestojím.(19.12.2007)

Použiť Čajkovského hudbu v rozprávke o labutiach môže byť polovica úspechu vo vytvorení atmosféry. To sa aj podarilo, ani herci nezaváhali, Jitka je rozkošná s posunkovou rečou. Rozprávka nie je žiadnou klasikou, ani sa ňou už nestane, hoci vodnícky motív je pomerne obľúbeny. –––– Princ Viktor se vrátil z lovu s mimořádně zajímavou kořistí. Dvounohou. –––– Úžasný blb. S ním se mi bude skvěle vládnout.(18.11.2015)

Tato pohádka to ze všech možných stran docela schytává, ale já musím přiznat, že jsem byl moc příjemně překvapen. Ze záplavy dalších pohádek se vymyká svou pochmurností a vyniká opravdu působivou ponurou atmosférou. Aspoň jednou vidíme, že vysvobodit princeznu není zase taková legrace, jak by se to mohlo zdát u jiných příběhů. Na další level ji povyšuje hudba Ondřeje Soukupa, na kterou ale nebyl sám, pomáhal mu s ní i mistr Petr Iljič Čajkovskij. Jitka Schneiderová jako princezna - labuť výborná, němečtí herci také nevadili, a jelikož hrál blbce, tudíž svou přirozenou polohu, tak mi sedl i Jan Hrušínský.Tři hvězdičky by byly příhodnější, přiznávám se, že trochu vyrovnávám.(30.12.2018)

Vase podvodni velicenstvo,ta hudba je vazne uzasna.Ondra je vskutku mistrem sveho remesla. Tuhle pohadku jsem mela vzdy rada.Ne kazda pohadka musi byt komedii,hlasky tu vtipne jsou a zcela v mire.Nic se nema prehanet. Dle meho nazoru je to naprosto genialne originalni tematika,coz se u vetsiny pohadek rict neda. Bohdalova a Chylkova opet ukazaly,ze jsou velkolepymi hereckami.(30.10.2012)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec. Chýlková je jako zlá královna opravdu výborná, stejně tak Bohdalová jako vodnice a vlastně všichni další. Dále musím pochválit hudbu, která je opravdu excelentní a dodává tomu takovou pěknou atmosféru. Celkově se mi to líbí i tím stylem že je to všechno pod vodou, takové temné. Díval jsem se na to nedávno se svojí 4letou sestřenicí, která to opravdu hrozně prožívala a po pravdě řečeno ani mě to nenechalo tak úplně chladným (většinu pohádek prospím). /viděno na VHS: 90% a 5*/(1.8.2010)

• - Ve scéně přibližně v 55. minutě, kdy princův sluha Štěpán (Jan Hrušínský) ve společnosti Jezerní královny (Ivana Chýlková) pojídá třešně, trefí peckou velkou mušli, která je na skříni. Pecka letí velmi rychle, při zásahu mušle vydá zvuk a pak spadne na zem. Nic z toho by se ve vodě nemohlo stát. (Veronikec)

• - V záběrech z jeskyně, kde děti sbírají perly, je jasně vidět, že jde lidem pára od pusy, což je pod vodou nelogické. (Timak)

• - Pohádka se natáčela na zámcích Ploskovice, Libochovice a Hluboká nad Vltavou. Jezero, které představuje vchod do podvodní říše, je Plešné jezero na Šumavě. (Cucina_Rc)