Můžeme být hrdinové

We Can Be Heroes

Akční / Drama / Fantasy

USA, 2020, 100 min

• Streeper

Žraločáka a Lávovku jsem jako malá milovala, byl to jeden z filmů, který jsem si často půjčovala na VHS ve videopůjčovně stejně jako díly Spy Kids. Takže mě potěšilo, že se alespoň originální Lávovka vrátila i do tohoto pokračování, protože mě to svým způsobem vrátilo do dětství. A ano pro děti je to film jako dělaný, je tam spousta akce, humoru, troška ponaučení. Děti ten film určitě bavit bude, na mě to bylo moc jednoduché a průhledné. Jako oddechový film fajn, ale konec se za mě vůbec nepovedl. Chyběl kousíček, abych tomu dala 3 hvězdy, protože jsem se fakt bavila, ale ten konec to celé zvoral, úplně promarněný potenciál.(8.1.2021)

• sedm.1

Jelikož jsem až doposud neviděl ani jeden díl Spy Kids, nemohu porovnávat, jak moc navázal na tuto svou sérii tímto snímkem, nicméně pokud mají tyto filmy podobnou úroveň, jako právě nyní We Can Be Heroes, tak ani nikdy žádný díl vidět nechci. Tohle je totiž naprosto debilní i pro malé děti. Samozřejmě by měl divák již dopředu od takovéhoto typu filmu čekat naivitu, infantilnost, kýčovitost a absolutní nenáročnost, ovšem i takovéto filmové kousky, určené pro velmi mladistvé publikum, by měly mít své mantinely, a ty zde Rodriguez zle překročil. A je naprosto k ničemu, že casting, především tedy dětských rolí, nabídl poměrně sympatické a výrazné tváře, když pak z nich jejich tvůrci udělají pitvořící se hňupy a nutí je dělat teatrální opičárny. Vrcholem nicméně je závěrečná pointa, kterou s okamžitou platností pasuji na nejtroubovitější závěr posledních let, dělající z veškerého předešlého dění nejzbytečnější záležitost vůbec. To snad nemohl nikdo myslet ani vážně! Jinak efekty odpovídají dostačujícím potřebám dětského obecenstva, ovšem atmosféra, či napětí se zde nevyskytuje, a co se přímo samotné zápletky týče, jako minimálně ústřední nápad docela dobrý, ovšem jeho zpracování katastrofální. Určitě tedy zkrátka beru v potaz, že Rodriguez natočil tuto podívanou primárně pro děti, nicméně opakuji, toto bylo fakt moc blbý už i pro ně a především ten závěr je naprosto neodpustitelný.(23.1.2021)

• ComicGuy

Mierne sklamanie pociťujem, až z toho píšem jak Yoda. To, že tieto filmy robí Rodriguez pre srandu králikov (a hlavne, že ho to očividne aj baví) úplne beriem, sám sa pri nich dokážem veľmi dobre zabaviť. Milujem Spy Kids, i keď to nie je žiadna sláva a Sharkboy tiež nebol až tak zlý. Skrátka to nie sú filmy pre kritické hodnotenie, ale zábavu. Ale pri tomto filme som mal pocit ako keby mi uleteli včely. Pán režisér s prepáčením len recykloval niekoľko razy použité nápady, pridal k tomu nového (rozhodne nie Taylora Lautnera) Sharkboya a spravil ten istý mišmaš ako pred dvadsiatimi rokmi. Deti to rozhodne pobaví o tom žiadna, no pre mňa ako fanúšika to bola hrozná nuda, ktorá do univerza nepriniesla nič nové, no aspoň sa dala dopozerať. Originálnu sériu beriem za The Room detských filmov, no tento spin-off skôr za Trolla 2. The Room nebol dokonalý film, no smiešny a za to stále geniálny. Troll 2 bol na 100% zlý film, kde ani absurdný smiech nezachráni fakt, že je ten film nepodarená katastrofa. Za mňa najslabší kus série, pretože ak vás film nedokáže rozosmiať navzdory faktu, že je to jeho hlavný význam a dôvod jeho existencie, tak je niečo v neporiadku.(6.1.2021)

• lykan9

Nejedná se vyloženě o špatný film, zejména, když se přihlédne k tomu, že cílovou skupinou jsou děti, ale od Roberta Rodrigueze bych čekal víc. Mrzí mě, že zanevřel na natáčení pořádných akčních pecek a věnuje se filmům pro děti. Doufejme, že si dá zase od takových filmů pauzu a pustí se zase do něčeho pořádného. Jak jsem již uvedl, tak pro děti je tento superhrdinský film slušnou podívanou.(6.4.2021)

Jako opravdu? Dvě max tři hvězdy? Vždyť to byla jízda…..a okem dejme tomu desetiletého diváka….to přece musí být vau efekt. Zkuste se od všeho oprostit a být zase dítětem, Robert Rodriguez vám jde naproti. Barevné superhrdinské dobrodružství plné zábavných efektů….za mne určitě snesitelnější, než stejno stejné Marvelovky. Buď mi něco uniklo a nebo nevím, co ještě chcete víc?(19.3.2021)