Tretie zastavenie na juhomoravskom JZD v Pálaviciach. Opäť krásny a zábavný film o vážnych veciach. Tentoraz prichádzajú na JZD počítače a ruku v ruke s nimi aj nová, mladá generácia. Už očividne ťažko chorý Vladimír Menšík prenecháva hranie ďalším skvelým protagonistom. Nezabudnuteľný je opilec Eda Ovečka, plukovník v zálohe Čestmír Semerád, zastupujúci predseda Zlámal, sukničkár Barták atď, atď. No, myslím, že sa netreba báť, to mladé víno bude dobré.(20.12.2008)

• Adam Bernau

Kimone, vy jste tenkrát na schůzích míval asi hlavní slovo. Ne vše z té doby je nutně špatné, to tu snad nikdo neříká. Ale tento film a jemu podobné - ano. Jestli nevidíte, jaký je to škvár, jste asi hodně nenáročný. "Kritika neschopných pracovníků" - jistě, té byl tenkrát plný Dikobraz. Ale kritizovat se smělo jen po jistou úroveň, není-liž pravda?(25.2.2011)

ANI TŘETÍ DÍL VOLNÉ TRILOGIE Z VINAŘSKÉHO KRAJE NEZKLAMAL. Byla to naše doména, že volná pokračování nebyla většinou slabší než díly předchozí. Platí to i zde. Je to sice trochu pohádka, ale velmi dobře udělaná a velmi dobře pobavila. Vladimír Menšík se tu opět vyznává ze své lásky ke svému kraji a s patřičnou národní hrdostí - toto sousloví budou muset asi současné mladé prodejné děvky(současné generace, které se prodávájí za cokoli) hledat ve slovníku cizích slov. NÁRODNÍ HRDOST A VLASTENECTVÍ je něco co pošlapal ten uslintaný dobytek se svými kumpány když se dostal k moci a prodal nás jak děvky z nádražního pajzlu. Je paradoxem, že komunistobijci to tu haní jak jim velel ačkoli řada z nich tuto dobu vůbec pořádně nezažila. To ovšem nedokáže nijak poškodit tu krásu, kterou tomu tehdejší skuteční herci a tvůrci dali, ALE TO SOUČASNÝ TUPÝ KONZUMNÍ MOZEČEK NIKDY NEPOCHOPÍ.(17.6.2014)

• J R C Pecuchet

Nejslabší film z celé trilogie. I přes vynikající hetecké obsazení nedosahuje snímek kvalit filmu " Zralé víno ", který osobně považuji za nejzdařilejší z celé trilogie. Herecké esa jako Vladimír Menšík, Jiří Sovák, František Filipovský, Iva Janžurová a další se pomalu vytrácejí ze scény a hlavní pozornost je upřena jinam. Další důkaz toho, že i vynikající herci nemohou zachránit dosti podprůměrný scénář. Hudba opět Karel Svoboda(28.12.2010)

• Ombak▼Penari

"Jestli z něj bude předseda a zajistí nám světlou budoucnost, tak je jedno, jestli je náš otec nakonec vlastní nebo nevlastní..." Při převratných událostech v každodenním životě JZD mi často hrůzou a napětím tuhla krev v žilách. Musím si příště pustit něco lehčího. Ikdyž, pravda, pořád je to méně nestravitelné než první díl.(10.11.2015)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Velké Bílovice. (dyfur)