ANI TŘETÍ DÍL VOLNÉ TRILOGIE Z VINAŘSKÉHO KRAJE NEZKLAMAL. Byla to naše doména, že volná pokračování nebyla většinou slabší než díly předchozí. Platí to i zde. Je to sice trochu pohádka, ale velmi dobře udělaná a velmi dobře pobavila. Vladimír Menšík se tu opět vyznává ze své lásky ke svému kraji a s patřičnou národní hrdostí - toto sousloví budou muset asi současné mladé prodejné děvky(současné generace, které se prodávájí za cokoli) hledat ve slovníku cizích slov. NÁRODNÍ HRDOST A VLASTENECTVÍ je něco co pošlapal ten uslintaný dobytek se svými kumpány když se dostal k moci a prodal nás jak děvky z nádražního pajzlu. Je paradoxem, že komunistobijci to tu haní jak jim velel ačkoli řada z nich tuto dobu vůbec pořádně nezažila. To ovšem nedokáže nijak poškodit tu krásu, kterou tomu tehdejší skuteční herci a tvůrci dali, ALE TO SOUČASNÝ TUPÝ KONZUMNÍ MOZEČEK NIKDY NEPOCHOPÍ.(17.6.2014)

• rigby

Politika se v tomto pokračování už neřeší, ale JZD má stále co k řešení. Nyní je to využití výpočetní techniky ke zvýšení produktivity družstva. Až moc se kolem toho příběh motá, takže nezbývá moc času na jiné věci. Navíc je to téma zpracováno zcela nezajímavě. Oproti minulému dílu to ztratilo tu trochu jiskry, je to šedé, nicneříkající.(2.6.2016)

Tretie zastavenie na juhomoravskom JZD v Pálaviciach. Opäť krásny a zábavný film o vážnych veciach. Tentoraz prichádzajú na JZD počítače a ruku v ruke s nimi aj nová, mladá generácia. Už očividne ťažko chorý Vladimír Menšík prenecháva hranie ďalším skvelým protagonistom. Nezabudnuteľný je opilec Eda Ovečka, plukovník v zálohe Čestmír Semerád, zastupujúci predseda Zlámal, sukničkár Barták atď, atď. No, myslím, že sa netreba báť, to mladé víno bude dobré.(20.12.2008)

• quasar

Trochu slabší odvar Zralého vína. Průměrné herecké výkony, slabá zápletka s J. Abrhámem, který prozměnu předstírá, že je vrchní, ale tentokrát neskončí v krimu, ale na postu předsedy, fůra zbytečných keců, slizkej Trávníček (má žena říká, že nejslizštější co kdy viděla)... Za víc, než ty dvě věty komentáře, to nestálo.(28.11.2009)

• Marator

Vladimír Menšík, Božidara Turzonovová, Jiří Sovák, Iva Janžurová, Josef Abrhám, Pavel Nový, Josef Větrovec, František Filipovský, Bronislav Poloczek, Josef Somr, Václav Sloup, Ivana Andrlová, František Němec, David Schneider, Vítězslav Jandák, Ivan Vyskočil, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Otto Šimánek, Jan Kuželka, Pavel Trávníček, Jana Synková, Jan Kraus, Jiří Lábus, Adolf Filip, Alena Procházková, Radoslava Stupková-Boháčová, Ivana Vávrová, Žofie Veselá (Kanyzová), Miloš Vávra ..............................................ani všichni tito herci z nichž většina je klenotem českého filmu, nemohla zachránit tuto politicky angažovanou hloupost.(18.6.2014)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Velké Bílovice. (dyfur)