• Dimo

Sódruzi, to by bylo, aby nebylo kvalitního socialistického člověka, co to s náma myslí tak dobře, na všecko dohlédne, sem tam prohodí nějaký ten politicky korektní vtípek, že, přidá konstruktivní kritiku a i na tu lásku, v onom zarputilém budování socialismu zbude. Sice k sobě muž a žena čuchnou až po výměně kopy levicových názorů a schovaní za kytkou šeříku, ale co, na to není čas, když vám pořád někdo hází klacky pod nohy a krade eN Dé na traktora ze skladu. To se pak těžko buduje sódružky! No ale my se nebojíme ničeho a šecko dobře dopadne.(18.9.2011)

Oproti předchozím dílům ještě méně politiky, což je fajn. To, co se snaží s nadsázkou a dobovým humorem kritizovat je snadno přenositelné i do dnešní doby, i když kvůli zápletce s počítačem film zestárl mnohem víc než předchozí díl. Stále však zůstává přijemně nenáročnou pohodovkou vystavěnou z téměř pohádkově jednoduchých rekvizit. Veteráni v čele s Menšíkem jsou jistota, nové postavy, zejména sympatický potížista Abrhám, osvěží. Nakonec takhle trilogie nebyla ani při repríze po dvaceti letech vůbec špatná. Nemohu říci, že by uzrála jako víno, ale rozhodne nezoctovatěla.(2.11.2012)

Trojka je najslabsim clankom trilogii, a rovnako je tomu aj v tejto trilogii Bourlive Vino- Zrale Vino - Mlade Vino. V tomto tretom dieli ide o kupu PC, a vsetko sa toci okolo tejto zalezitosti. Dialogy, herecke vykony, dej. Z celej trilogie je tu vsak asi najviac normalizacneho balastu : prikazy zhora sa nekritizuju, len sa bez akehokolvek odvravania preberaju a povazuju sa hned za genialne a dokonale. Len ich slepo vykonat. Ak sa predsa len objavila kritika, tak len u nizsie postavenych kadrov : v roku 1986 bola normalizacia stale v plnej sile a naplno uradovala. Reziser Vaclav Vorlicek si preto nechcel pohnevat normalizacnych sudruhov a KSC. Z hereckych vykonov vyzdvihujem opat pana Mensika, ktory ma vyraznu herecku oporu : Turzonovovu a Sovaka. K tomu ked sa pripocita fascinujuca atmosfera Juznej Moravy a rezia Vaclava Vorlicka, tak na svete je hned sympaticky film, rovnako ako aj sympaticka vinarska trilogia. Akurat vidno, ze poniektore dialogy boli prednasane s utrpenim a nie s radostou. A na hercoch bolo vidno, ze tie dialogy su nuteni si vytrpiet. No nic, normalizacnu tvorbu mam totiz stale rad, ale na prve dva diely to uz kvalitativne nema. 65 %(12.11.2013)

Celkem oddechový snímek, který už sice vidět opakovaně nemusím, ale přesto jeho shlédnutí nelituji. Celkem jsem se i bavil, pár pěkných hlodů zde bylo, i když ve Zralém vínu asi víc. Nejde už zde ani moc o politiku, jako především v Bouřlivém vínu, je zde spíš ukázána typická česká nátura s rozkrádáním apod. 70%.(29.11.2009)

• ghatos

Připadalo mi to jako jeden díl seriálu Ulice. Takový předchůdce z roku 1986. Herecké obsazení je vynikající. To samo o sobě nic neznamená, když je děj postavený na počítači a hercích, kteří se chovají jako blbečci. Konspirativní pseudopříběh JZD s tupým morálním poselstvím...hrůza. Poslední půl hodina je opravdu nechutná infantilita. Počítač je nový bůh socialistického občana! 29%.(27.11.2009)

• - Filmovanie prebiehalo v obci Velké Bílovice. (dyfur)