Třetí posezení u vína, tentokrát s počítačem. Film Mladé víno byl natočen v přímé závislosti na divácky úspěšné předchozí dva: Bouřlivé víno a Zralé víno. V komediálně laděném příběhu je důležitým aktérem počítač, kolem kterého se vlastně točí všechny události. Je spolehlivý, výkonný, ale nevyužitý. Jeho další budoucnost je tedy v rukou těch, kteří s ním zatím neumějí zacházet. Opět s hereckým koncertem Vladimíra Menšíka. (oficiální text distributora)

carl.oesch

Ještě o kapánek lepší, než předchozí díl. Moje oko potěšilo angažování Martiny (dnes) Bezouškové, stejně jako Ivany Andrlové v nejlepších letech (a na plovárně). Jinak je tady docela švanda, jak v té době lidi vůbec neměli ponětí, jak fungují počítače a jedna ze závěrečných scén, kdy plukovník v.v. Sovák dostane počítač jako náhradu za nefungující paměť je k popukání. Vždycky čekám na to "Zmáčkni F1...". žádná kritika režimu byť jen v oficiálním rámci to sive není , ale pro přemýšlivé, je tady alespoň lehce naznačeno, jak to v tom zemědělství fungovalo. A nejen tam. Nakonec fakt, že družstva si teoreticky své vedoucí představitele měla volit sama, ale ve skutečnosti je dosazovala zemědělská správa vypovídá o době víc, než si ti soudruzi, co dělali cenzurní práci dokázali uvědomit. ()

Dimo

Sódruzi, to by bylo, aby nebylo kvalitního socialistického člověka, co to s náma myslí tak dobře, na všecko dohlédne, sem tam prohodí nějaký ten politicky korektní vtípek, že, přidá konstruktivní kritiku a i na tu lásku, v onom zarputilém budování socialismu zbude. Sice k sobě muž a žena čuchnou až po výměně kopy levicových názorů a schovaní za kytkou šeříku, ale co, na to není čas, když vám pořád někdo hází klacky pod nohy a krade eN Dé na traktora ze skladu. To se pak těžko buduje sódružky! No ale my se nebojíme ničeho a šecko dobře dopadne. ()

J R C Pecuchet

Nejslabší film z celé trilogie. I přes vynikající hetecké obsazení nedosahuje snímek kvalit filmu " Zralé víno ", který osobně považuji za nejzdařilejší z celé trilogie. Herecké esa jako Vladimír Menšík, Jiří Sovák, František Filipovský, Iva Janžurová a další se pomalu vytrácejí ze scény a hlavní pozornost je upřena jinam. Další důkaz toho, že i vynikající herci nemohou zachránit dosti podprůměrný scénář. Hudba opět Karel Svoboda ()

brooklyn73

Souboj o misto predsedy druzstva mne rozesmal.Dva kohouti ,kteri se perou o tento post jsou panove Abrham s Poloczkem.Poloczek alias Zlamal se muze spolehnout na svou pravou-levou ruku Kokosku - Labuse. Vladimir Mensik v tomto dile nedostal tolik prostoru,spise se objevi sporadicky a jeho role neni v zadnem pripade hlavni. O to vice casu dostane pan Sovak s pi Janzurovou.Ani sexualne vykonna dvojka Travnicek ,Novy neprijde zkratka.Nelze zapomenout ani na pana Krause ci Sloupa, ktery z nakradenych soucastek sestroji traktor a samozrejme pana Filipovskeho,Somra a mladounkou Andrlovou. ()

nash.

Oproti předchozím dílům ještě méně politiky, což je fajn. To, co se snaží s nadsázkou a dobovým humorem kritizovat je snadno přenositelné i do dnešní doby, i když kvůli zápletce s počítačem film zestárl mnohem víc než předchozí díl. Stále však zůstává přijemně nenáročnou pohodovkou vystavěnou z téměř pohádkově jednoduchých rekvizit. Veteráni v čele s Menšíkem jsou jistota, nové postavy, zejména sympatický potížista Abrhám, osvěží. Nakonec takhle trilogie nebyla ani při repríze po dvaceti letech vůbec špatná. Nemohu říci, že by uzrála jako víno, ale rozhodne nezoctovatěla. ()

• Filmovanie prebiehalo v obci Velké Bílovice. (dyfur)
  • Když místopředseda Janák (Vladimír Menšík) budí opilého Ovečku (Josef Somr) a vylévá mu rum do odpadu, oba si přirozeně tykají. V ostatních scénách, před i po, Ovečka Janákovi vyká. (pjotri)