Reklama

Reklama

Batman: Duše draka

  • USA Batman: Soul of the Dragon (více)

Dobrodružství se odehrává v bouřlivých 70. letech minulého století a sleduje Bruce Wayna, který trénuje u mistra bojových umění. Je to nezapomenutelná doba, kdy Bruce absolvuje výcvik po boku dalších elitních studentů. (HBO Max)

Recenze (29)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Batmana mám veľmi rád, ale tato čínska verzia šmrcnutá Bruce Leem ma moc nebavil. Navyše Batman sa tu ani dlho nedrží a príde až na koniec filmu. Ani prostredie filmu mi k tomu nesedelo. Každopádne na akčnú stránku sa dobre pozerá. Predsa len to režíroval už skúsený Sam Liu, ktorý ma toho už s DC natočeného hromadu. 40% - 2* ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

7/10 Pozitívne prekvapenie. Štylizácia do sedemdesiatych rokov a dobových kung-fu filmov je mimoriadne osviežujúca. Batman je tam trochu navyše, na druhej strane pôsobí to ako ucelený film, nie ako videohra ako niektoré staršie DC animované filmy (aj v réžii Sam Liu), že si to viem živo predstaviť ako hraný film. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Parádní. Batman je zde vedlejší postava and I love it :-D Bruce Wayne meets Bruce Lee. Dennyho parťáci a 007. Snaaaaake 75 % ()

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

Alternativní příběh ve stylu sedmdesátých let. Odkaz na legendu Bruce Lee je jasná. Plné kung-fu a té typické dobové hudby. ()

moviefreak

všechny recenze uživatele

Toto nie je ani komentár, ani recenzia skôr HATE prečo niečo takéto vlastne rozanimovali. Odmietam si pozrieť niečo iba preto, že je tam môj milovaný Batman, keď vidím, že je v animáku iba preto, aby ho vlastne nejako predali... Takže ani nehodnotím... ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Absolútna antiBatmanovka, ale musím povedať, že mimo skvelého cynického humoru som si prvý krát užil aj ten vizuál a skoro až mortalkombatovské vyznenie celého filmu. Pri týchto filmoch ma strašne baví, že sa neberie absolútne žiaden ohľad na diváka. A veľmi sa teším na pokračovanie! ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Tak, že Batman, který je tam úplně zbytečný a kdyby tam nebyl nic se nestane, Richard The Dragon (asijská verze Bruce Leeho mixlá s Bondem) Bronze Tiger a Sheva bojují proti jakémusi hadímu kultu co chce přivést na Zemi jakéhosi hadího boha, kterého ani neuvidíme (možná v druhém díle pokud bude). Celé je to takové průměrné hlavní záporák je obyčejný člověk co má 3 nohsledy z nichž z jednoho lezou hadi (nejzajímavější postava bohužel jediná z záporáků) jedna je obyčejná ženská a jeden je slepý týpek . Těžký průměr 40 procent. ()

ondraondra 

všechny recenze uživatele

Už ani trailer mě moc nenalákal, takže se nedivím, že mě film neoslovil. Asi jsem čekal klasický animák o Batmanovi, ale s Batmanem to má pramálo společného. To by nemuselo být vyloženě na škodu, problém je v tom, že celý film je o tom, že parta lidí bojuje proti jiné partě lidí. Takový příběh by se spíš hodil do jedné epizody seriálu Batman: The Brave and the Bold. Prostě mi to přišlo trochu utahané a vyzdvihnul bych maximálně skvělou retro hudbu, obstojnou animaci a pěkné akční scény. Sam Liu má na víc. 5/10. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Tri hviezdy by tomu možno sedeli viac, ale za originalitu, za opätovný radikálny odklon (Bruce Lee štýl v Batmanovi? WTF? ale v dobrom zmysle slova) od doterajších verzii (keď neberiem do úvahy japonské odklony) dávam silnejšie štyri hviezdy. Síce nič extra veľkolepé, ale celkom fajn myšlienky, nabúchaný tím superhrdinov bez superhrdinov, zaujímavý postorigin Batmana a dobrý casting na vedľajšie hlavné postavy. Dobré to bolo. ()

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele

Proc tam byl Batman netusim. Hlavni hrdina je Bruce Lee objednany z Wishe s partou nudnych kamaradu, kteri se chvilemi potaceji Moorovskym Bondem, chvilemi ceckovym kung-fu filmem a skonci to konfrontaci s hadim zaporakem spatnym i na levnou komiksarnu. Opravdu jsem se nebavil. ()

Janega 

všechny recenze uživatele

Nato ako je film temný a drsný, je animácia na dnešnú dobu dosť detinská. To je jediná, ale zato veľká výčitka. Inak príbeh dobre funguje aj bez klasických Batmanových záporákov. ()

Cartmof 

všechny recenze uživatele

Po dokoukání mám chuť udělat jen jednu věc. Vzít velkou červenou fixu a škrtnout v názvu slovo "Batman". Více než na Batmana je totiž film zaměřený na postavy kolem něho, které se jmenují podle postav z komiksů jen proto, aby si na ně haranti vzpomněli, až jim mamča bude kupovat novou akční figurku. Příběh je dost nezajímavý a dost často jsem prostě zapomněl, proč a kam postavy jdou jen na bázi toho, že mě to už nezajímalo. Finále je celkem o ničem a "napínavý" otevřený konec ve mě vybudil radost. Né tím, že bych se těšil na pokračování, ale tím, že moje oči konečně spatřily titulky. Abych filmu zase tolik nekřivdil, protože to teď vypadá, že to je to nejhorší co jsem kdy viděl. Animace je dost dobrá a k tónu 70's se dost hodí (bez popisku filmu bych nepoznal, že se to v tomto období odehrává). I ty vedlejší postavy jsou dost super, i když k těm komiksovým mají stále dost daleko. Pokud hledáte Batmana bez Batmana, do toho. Já bych si to znova asi nepustil... ()

hakon 

všechny recenze uživatele

36. komnata Batmana a jeho nových přátel zabalená do hávu Jamese Bonda s Moorem. Bohužel obstojí tak na půl. 5/10 ()

CaptainCzech 

všechny recenze uživatele

Jiné pojetí a jiná doba pro Batmana, než je běžný divák zvyklí. Osobně si myslím, pokud je v názvu Batman, tak by rozhodně neměl být pouze vedlejší postavou. Není tu nic šokujícího, ale ani co by člověka naštvalo. Ten kdo sleduje animáky od DC ví přesně do čeho jde. Za mě nejlepší postava nespokojená Shiva, který jsem fandil. Filmek v pohodě za solidní 3* ()

Reklama

Reklama