• klúčik

Václav Vorlíček je mojím obľúbeným režisérom. No tento film ma moc nezaujal. 40%.(6.6.2010)

• Karlos80

Úsměvný dětský téměř kriminálně laděný dobrodružný příběh, o členech pionýrského loutkařského souboru, který řeší spletitou záhadu, pod vedením Pepíka Barnabáše (M. Švehla) po ztraceném kufříku s loutkami. Konec spoileru. Film má zdánlivě jednoduchý příběh, který se mi tehdy i co se týká poměrně krátké stopáže celkem zamlouval. Konec je víceméně štastný. Film "Případ Lupínek", byl debut režiséra Václava Vorlíčka (když opomenu dva jeho studentské filmy), který tou dobou ještě nenapovídal o jeho pozdějších velkých úspěších ve zcela odlišných žánrech.(11.7.2006)

• WANDRWALL

Půvabný snímek, evokující rok 1960, či o rok dříve a ono desetiletí. Děti s velkým zájmem hrají, jde jim o splnění si jejich přání, tedy najít ztracené loutky, a přehrát v sobotu představení, které si na začátku za režie milého policisty nastudovávala. nakonec se jim představení povede, a všichni jsou spokojení. tedy jak loudkoherci, tak diváci. Zajímavou postavou je Pepík Barnabáš, který se považuje za detektiva, a připadá mi to, že tak se pomalu rodí špičkový detektiv, tedy pokud u toho takový pepík vydržel, a časem se dostal ke kriminálce. prostě ten talent se projevuje už v dětském věku. A ještě drobnost. Na film jsem se díval jako na němý film. Doporučuji to u filmů, které neznáte a říkejte to někomu do telefonu, co je na vaše vypravování zvědavý, a vy se ve vypravování vytříbíte. Takže když jsem to úmyslně sledoval jako němý film, tak se mi nejvíc líbilo, že když skončí policista svoji režijní práci, vyjde ven, tak ihned na něho vletí další skupinka dětí, chytnou si ho, zajmou a vedou ho zase jinam, do jejich zájmového kroužku. Inu byla to doba, kdy děti chodili do enormního množství zájmových kroužků, pyšnili se tím, a tak je jen dobře, že takové filmy existují.(6.6.2010)

Velice příjemný a milý příběh party dětí, které pátrají po ztracených loutkách. Společným úsilím se jim nakonec podaří dostat loutky zpět a ještě získají Martina Švehlu, coby Pepíka Barnabáše, jako nového člena divadla. Krásný celovečerní debut pana Vorlíčka a předzvěst jeho úžasných filmů a seriálů do budoucna.(1.8.2016)

• Jacinda

Tohle prostě absolutně není pro mě. A také se na tom podepíše mé hodnocení(6.6.2010)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe. (dyfur)

• - Ve filmu si zahrála i budoucí ministryně zdravotnictví Zuzana Tůmová-Roithová. (M.B)