Členové pionýrského loutkářského souboru připravují představení o cestě na Měsíc. Jejich snažení nenápadně pozoruje Pepík Barnabáš (Martin Švehla), který ovšem nehraje divadlo, protože se považuje za detektiva. Když se dětem ztratí kufr s loutkami, tak je to právě Pepík, kdo se stane prvním podezřelým. Děti ho pronásledují, ale když jej dopadnou, tak se ukáže, že Pepík u sebe kufr nemá. Chlapec se nabídne, že dětem pomůže ztracené věci najít. Pátrání po různých stopách zavede děti do nemocnice, ke staré paní Březinové, do spalovny odpadků a také do galerie. K velkému Pepíkovu překvapení padne podezření na jeho staršího kamaráda, učedníka Jirku, který prodal známému jednu ze ztracených loutek. Ale jako v každé správné detektivce, i zde se nakonec ukáže, že všechno bylo jinak... (oficiální text distributora)

roswelll

Velice příjemný a milý příběh party dětí, které pátrají po ztracených loutkách. Společným úsilím se jim nakonec podaří dostat loutky zpět a ještě získají Martina Švehlu, coby Pepíka Barnabáše, jako nového člena divadla. Krásný celovečerní debut pana Vorlíčka a předzvěst jeho úžasných filmů a seriálů do budoucna. ()

WANDRWALL

Půvabný snímek, evokující rok 1960, či o rok dříve a ono desetiletí. Děti s velkým zájmem hrají, jde jim o splnění si jejich přání, tedy najít ztracené loutky, a přehrát v sobotu představení, které si na začátku za režie milého policisty nastudovávala. nakonec se jim představení povede, a všichni jsou spokojení. tedy jak loudkoherci, tak diváci. Zajímavou postavou je Pepík Barnabáš, který se považuje za detektiva, a připadá mi to, že tak se pomalu rodí špičkový detektiv, tedy pokud u toho takový pepík vydržel, a časem se dostal ke kriminálce. prostě ten talent se projevuje už v dětském věku. A ještě drobnost. Na film jsem se díval jako na němý film. Doporučuji to u filmů, které neznáte a říkejte to někomu do telefonu, co je na vaše vypravování zvědavý, a vy se ve vypravování vytříbíte. Takže když jsem to úmyslně sledoval jako němý film, tak se mi nejvíc líbilo, že když skončí policista svoji režijní práci, vyjde ven, tak ihned na něho vletí další skupinka dětí, chytnou si ho, zajmou a vedou ho zase jinam, do jejich zájmového kroužku. Inu byla to doba, kdy děti chodili do enormního množství zájmových kroužků, pyšnili se tím, a tak je jen dobře, že takové filmy existují. ()

Karlos80

Úsměvný dětský téměř kriminálně laděný dobrodružný příběh, o členech pionýrského loutkařského souboru, který řeší spletitou záhadu, pod vedením Pepíka Barnabáše (M. Švehla) po ztraceném kufříku s loutkami. Konec spoileru. Film má zdánlivě jednoduchý příběh, který se mi tehdy i co se týká poměrně krátké stopáže celkem zamlouval. Konec je víceméně štastný. Film "Případ Lupínek", byl debut režiséra Václava Vorlíčka (když opomenu dva jeho studentské filmy), který tou dobou ještě nenapovídal o jeho pozdějších velkých úspěších ve zcela odlišných žánrech. ()

zdeny99

Debut Václava Vorlíčka, o kterém se začalo malinko mluvit až po jeho smrti při představování jeho filmů. A po shlédnutí chápu, proč je to neznámý film, který se v televizi neobjevuje. Tento dětský příběh totiž již divákovi, ať dítěti tak dospělému, bohužel nemá co dát. Jedná se nezajímavý příběh party kluků, kterým se ztratí kufr s loutkami a pak jej hledají. Bohužel to hledání je velice nudné, nemastné, neslané. [133. hodnocení, 11. komentář, 55%] ()

• Ve filmu si zahrála i budoucí ministryně zdravotnictví Zuzana Tůmová-Roithová. (M.B)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe. (dyfur)