La via della prostituzione

Romano Scandariato

Joe D'Amato

Nico Fidenco
  • PetrPan2

Průměrný film ze série "černé emanuelly", kde Laura Gemser tentokráte pátrá po obchodnících s bílým masem. Ve filmu se neobjeví žádná z D´Amatových slavných zvráceností... jo, vlastně ke konci filmu zabijí transvestitu (prostě chlapa v ženských hadrech) bowlingovou kuželkou a Lauru hromadně znásilní (celkem decentně natočené..), zdrogují s tím, že ji udělaj lobotomii... nicméně Laura (ehm, vlastně Emanuella) svede sestřičku (zdravotní) a uteče na rybářské lodi, kde všechny místně přítomné rybáře pomiluje...(18.3.2008)

Ďalšia Amatova sleazy klasika, opäť krásne lokácie, Laura Gemser, štipka exploitation tu a tam, ku koncu i jedna krvavejšia scéna, typická 70´s atmosféra, skvelá hudba. Joe D'Amato v najlepšej forme!(19.6.2011)

• RetroMan

Opět se černá Emanuelle zúčastňuje vyšetřování organizované kriminální činnosti v podobě obchodu s mladými dívkami. Gang obvykle dívky unese (není nikdy vidět), v aukci je nabízí klientům, a pak už je vidíme, jak je klienti využívají ke svým choutkám. První část filmu odehrávající se v Keni mi přišla jako bezva dovolená celého štábu, fotografování a natáčení do rodinného alba. Docela si štáb užíval skvělé safari a let balónem, asi si to zasloužil, včetně pana režiséra. Druhá část filmu se odehrává v New Yorku. Když pominu krásnou přírodu a scénář, který jsem viděl už několikrát v různém podání, tak za pozornost stojí pouze nahá těla aktérek. Joe si také vypůjčil jednu scénu projížďky New Yorkem k jinému filmu, jak bývá jeho zvykem. Za pomoci kombinace a použití různých záběrů (např. z National Geographic či jiných dokumentů) znamená rozšíření filmu a v mém případě snížení autenticity a kvality. Jedna z nejhorších písní v úvodních a závěrečných titulcích (asi zpívaná tím transvestitou).(4.8.2012)

• DanRichter

jen pár slov, víc ani ten film nevyžaduje :) .. jedná se o film ze série Damatových Emanuel, kde se mnoho uchyláren a zvráceností nedočká žádný divák .. sem tam nějaké soft-porno, lesbické scénky ,a tak jedině obnažené tělo L.Gemser zvedá tuto chabou uroven :) .. děj se motá kolem obchodu lidí s bílým masem, který chce "zuřivá reptortérka" Emanuela odhalit .. vzniká s tím plno situací, které bohužel ani moc nejsou záminkou k nějakým větším orgiím, jako spíš k nějakýmu nezáživnýmu poslouchání "nadčasových" dialogů :) .. a tak asi nejvíc pobaví kungfu transvestita na závěr filmu .. rozhodně Damato natočil mnohem lepší filmy na tuto tématiku (a to už je co říci), a tak bych film moc nedoporučoval, a spíš se třeba podíval na jiné "díly" o Emanuele od Damata (např. Brutal nights už je jiný kafe :)..)(5.3.2010)

• corpsy

Emanuelle opäť nemá zábran a pre svoju fotoreportáž robí maximum ( perversum ).(5.5.2014)