• cariada
  ****

  Oldřich jako spisovatel ,který se zamiluje do malířky Lídy. A tak jí dělá v převlečení dědka s niněrou a zároven si jí zve do své věštírny ,aby jí předurčil sám sebe. Velice vymakané jak zbalit dívku. Nesmím zapomenout na Václava Trégla jako domovníka ,který stále čeká ,že mu chudí umělci zaplatí činži.(23.12.2007)

 • tomtomtoma
  ***

  Film Ladislava Broma Život je krásný je nenáročné a příjemné dílko žánru romantické komedie. Silnou zbraní je hravost s detaily, optimismus a Nového exhibice nenuceného a přirozeného šarmu. On všemu vládne a s neuvěřitelnou lehkostí mění polohy, které ve svém kontextu představují vynalézavé soustrojí dobývacího systému srdce vytoužené ženy. S nadhledem využívá každé zákoutí jednoduché zápletky a lehce baví až ke svému předpokládanému šťastnému konci. Hvězdou příběhu je uznávaný spisovatel Jan Herold (vynikající Oldřich Nový). Osidla lásky důmyslně klade přesně v duchu svých literárních výtvorů zábavně napínavé kriminálky, do zvolených rolí vkládá veškerou energii. Udává rytmus i směr, náladu i touhy. Přináší závan naděje, rozdává radost a štěstí. Kouzlí pouhou svou přítomností. Hlavní ženskou postavou je začínající talentovaná malířka Jarmila Bendová (příjemná Lída Baarová), směřující veškerou svou pozornost na plnohodnotné vykročení vytoužené umělecké kariéry. Rafinovaná osidla občas dráždivě poodhalí masku a tajemno je mocným pokušením. Výraznou postavou je mumlající Heroldův sekretář Bedřich (velmi zajímavý Bedřich Veverka), který mistrně a pohotově balancuje na hraně stálých finančních potíží. Mezi výraznější postavy patří Jarmilina osamělá kamarádka a malířka Helena (sympatická Zita Kabátová), další umělecký kumpán a roztržitý sochař Vojta Polívka (zajímavý Ladislav Pešek) a přehlíživý nakladatel Arnošt Hartl (dobrý Jiří Steimar). Z dalších rolí: v hysterickém naléhání po splacení dluhů nikdy neustávající pan domácí umělců (dobrý Václav Trégl), poslušná úřednice u Hartla (Lola Skrbková), netrpělivý krejčí Láska (Vladimír Majer), po klevetách lačná Heroldova teta Hermína (příjemná Růžena Šlemrová), úslužný sekretář nakladatele Hartla (František Filipovský), či stylový sluha mysteriózního věštce (dobrý Antonín Zacpal). Život je krásný nemá ambice mimo svůj žánr, nenáročnou zápletku naplnil hravým nadhledem a elegantním hereckým vladařem. Šířit radost a optimismus je jeho určením.(21.7.2017)

 • Skuby47
  ****

  Jedna z typických pamětnických komedií Oldřicha Nového coby dobyvatele ženských srdcí. Získat srdce krásné malířky Lídy Baárové určitě za námahu stálo. Ta si s rolí až překvapivě dobře poradila a Nového komické převleky byly taky kouzelné. I ve vedlejších a epizodních rolích se objevila řada výborných herců. Bylo to takové uvolněné, vtipné a optimistické.(11.2.2012)

 • NinadeL
  **

  Život je krásný lze použít jako příklad typického filmu, který vznikl na základě obliby předchozí tvorby svých hlavních představitelů. Jednoduše řečeno, líbila se vám Dívka v modrém, považujete za zdařilého Kristiana, měl by se vám líbit i tento film. Ačkoli je to ve skutečnosti jen falešná kombinace němých skvostů jakými byl Ahasver nebo Takový je život. Příběh bez začátku a konce, bez jakékoli hlubší charakteristiky jednajících postav s primitivní snahou o zopakování úspěchu svých předchůdců. Mladá bohémská trojice Lída Baarová - Zita Kabátová - Ladislav Pešek trpí neznámo proč, neznáme ani základní skicu jejich předchozího života, jen zkratkovitou tezi o zmaru a neúspěchu. Do toho přichází převleková role pro Oldřicha Nového verze B5 (v kombinaci seladon neurčitého věku, ale s uměleckou kariérou - dědeček s niněrou - orientální vykladač osudu z ruky s židovským nosem) a s hláškujícím Bedřichem Veverkou po boku jako zdatným partnerem a Růženou Šlemrovou jako brebentivou tetinkou (postavy vytvořené opět jen ve variaci rolí mnohokrát sehraných předtím i potom). Není mnoho, co by zde fungovalo, snad jen Nováčkova píseň Bílé ruce, ovšem i ta je rámována poněkud těžkopádným dialogem, a svérázná výstavka v baru Kouřící králík patrně z pera karikaturisty Honzy.(13.8.2010)

 • dr.fish
  ***

  Pomalu plynoucí, nenáročný romantický snímek, který se nesnaží o filmové umění, nabízí nám pouze možnost strávit čas v kině či u televizoru. Schémata jsou všeobecně známá, tentokrát však nejen průhledná, ale i nudná. Dvojice Baarová-Nový nefunguje a ani ostatní herce ten film asi moc natáčet nebavilo. Absence příběhu a rozumné zápletky tak sráží film hluboko do průměru, a to měl myslím našlápnuto daleko výš. Ne vždy se zadaří, 60%(11.6.2011)

 • - Roli listonoše si zahrál sám režisér Ladislav Brom. (Teres)

 • - Když Herold (Oldřich Nový) vstupuje do klubu „U kouřícího králíka“, kde Jarmila (Lída Baarová) zrovna hledá tajemného muže, o kterém ví pouze to, že měl na ruce prsten ze zeleným broučkem, hrají klavíristé slavnou melodii S. E. Nováčka "Jen pro ten dnešní den", která se v předchozím roce objevila ve filmu Kristian (1939). (ilDivino)

 • - Oficiální premiéra se konala v pražském kině Blaník, avšak ještě dříve mohli film spatřit diváci v Chocni, která je rodištěm režiséra Ladislava Broma. (M.B)