Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

shinlove

Krásná pohádka, leč pro mě překvapení, že je to zrovna nejoblíbenější pohádka všech dob. Nicméně krásná pohádka, která se neomrzí ani po 40 letech od premiéry! 4* ()

Daniel.Skvor

Nesnizuji hodnotu teto pohádky. Ano tato pohádka je opravdu velmi kvalitní a ano patří k tradičním českým vánočním pohádkám. Nicméně mi k srdci nikdy nepřirostla. O Vánocích se raději podivam na jinou českou pohádku. ()

zuzrik

Nedovedu si ani představit vánoce bez této pohádky. Koukám opravdu pokaždé když ji o Vánocích vysílají a koukat budu i dál. To se snad nikdy neomrzí je to stokrát lepší než některé moderní rádoby pohádky dnešní doby. ()

Katka.M

Snad nejoblíbenější česká pohádka, skvělé herecké obsazení, neuměla bych si jako Popelku představit někoho jiného než Libuši Šafránkovou. Česká klasika, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi. ()

DavidDizzer

Typická vánoční pohádka, která nikdy neomrzí. Skvělá česká herečka, Libuše Šafránková, ztvárnila krásné milé děvče se skvělými dalšími hereckými výkony ostatních českých, ale i německých herců. Trochu mě znepokojuje, že i přesto, že bylo použito několik postav jako německých herců a něměckého prostředí, kde se natáčelo, si Němci tuto pohádku přivlastňují a vydávají za jejich. To už je věc druhá, ovšem já si trvám na tom, že se povedla krásná, nikdy neomrzující česká pohádka na Vánoční svátky :-) ()

She_Screams

Je to vlastně manuál na námluvy; když nemá zrovna moc zájem o ženský a už vůbec ne o ty, co se samy nabízejí, musíte být jiná, nedostupná a pokud je ještě trochu natvrdlej, lehce mu pomoci vzbudit zvědavost :-D Jinak pohádka, kde je všechno a všichni přesně tak, jak má být. ()

Sofinek

Překrásná zimní pohádka s famózní Šafránkovou a pohledným, avšak poněkud toporným Trávníčkem patří k Vánocům jako stromek s betlémem. Viděla jsem ji už cca dvacetkrát a ráda se na ni ještě dvacetkrát podívám. Za mě 100 % ()

KapitanKuraz

Pupuška nemôže v našich končinách na Vianoce chýbať, tak beriem ako samozrejmosť dať jej plný. Čo viac k tomu dodať, no predsa nič. ()

mavin

Je tu málo hvězd, dal bych 10 i více kdyby tu byly. Nechápu ty magory s odpadem, jednou, dvěma . . . . . . . . hvězdami, Asi proto, že to není další blbkavá cipovina od Marvelu nebo jiných. . . . . . . . . Palce pro tuto a další naše výborné filmy a není jich věru málo nahoru!!! ()

WilliamWalla

Najkrajší vianočný film a najlepšia rozprávka vôbec. Brilantná hudba, nádherná Libuše a prekrásny dej - "smekám" pred českými pohádkami a tej najkrajšej dávam 5*! ()

Tezuka

Tu jednu hvězdičku strhnu Pavlu Trávníčkovi, protože se nechal namluvit. Přitom jeho hlas je jeden z nejlepších dabingů jaký znám. Bohužel pro něj, v té době měl silný moravský akcent a to se producentům úplně nelíbilo, tak ho nechali namluvit Petrem Svojtkou. Jinak je to pohádka svižná, záživná a plná nezapomenutelných momentů, která si zaslouží jen ty největší pocty. Tehdejší spolupráce s NDR se fakt povedla na jedničku, sousední SRN jim to musela závidět. ()

Ebenauer

Popelka bol prvý film, ktorý som videla ako malé 3-ročné decko a zapamätala si ho okamžite a na večnosť. Všetky ostatné filmy s ním boli odvtedy porovnávané. Nie najhorší štart do diváckej kariéry... ()

Kekik

Dovedete si představit Vánoce bez Libušky Šafránkové? Já tedy ne. V roce 1973 nám pan režisér Václav Vorlíček dal pohádkový skvost. Zasněžená krajina, umouněná Popelka, Jurášek, sova Rozárka a princ, který by se tuze rád vyhnul ženění. Zlá macecha s dcerou Dorou. Hudba Karla Svobody přednesena mistrem Karlem Gottem. To a mnoho dalšího tvoří nejkrásnější pohádku. ()

Mistr119

Oblíbená vánoční pohádka... :) Ale pardón, je to jenom hezký příběh a adaptace klasické Popelky, kde roli víly plní tentokrát sůva. :) Milé hezké zpracování, ale přesah nijaký. :) Chudá dívka zkrotí láskou naivního prince frajírka, ale toť vše. :) ()

soukyd33

Nejznámější a nejslavnější československá pohádka všech dob! Kdo jí neviděl, jako by nebyl. Poznámka: Byla to jedna z prvních pohádek, co byla digitálně restaurována. Dokonalý příběh, dokonalá hudba, dokonalé kostýmy, dokonalý páni herci, atd... 👍👍👍 Vše dohromady, tvoří neuvěřitelnou atmosféru. 👍 Poznámka: Film se proslavil i mimo Českou republiku. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování