Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Široká rodina se schází na venkovském sídle poté, co se jeden z jejích členů pokusil spáchat sebevraždu. Zatímco bojuje v nemocnici o život, zbytek příbuzných se každý po svém snaží vyrovnat s jeho činem a také reálnou možností, že by mohl zemřít. (Febiofest)

Recenze (1)

danliofer 

všechny recenze uživatele

Tento film se letos (2011) objevil ve zvláštní nabídce festivalu v Cannes, již bylo možno (a zatím je do 30.5.) možno sledovat zdarma na filmovém portálu MUBI. Jedná se o komorně laděný příběh lidí - příbuzných a přátel, již se sejdou pod střechou jednoho domu, aby se společně vyrovnávali se sebevraždou jednoho z členů rodiny, který v ten moment ještě leží v nemocnici a čeká na operaci. Všichni se tak nějak postupně vyrovnávají s daným faktem, přičemž se podvědomě i vědomě připravují i na nejhorší eventualitu... Příběh je natočen velmi realisticky, jen bych mu vytkla přílišnou přehlcenost lidmi. Stačilo by o pár postav méně a účin by byl možná silnější, jelikož by režisér mohl více pracovat s jednotlivými postavami a jejich pocity. Takto příliš skáče z jednoho na druhého, což činí celkové vyznění tak trochu nepřehledné. Na druhou stranu mi film přijde ve svém účinu o něco silnější, než režisérův pozdější snímek Učená pře, aneb Můj pohlavní život, který jsem měla možnost vidět už před mnoha lety a který mě až zahltil svou mnohomluvností na téma lásky a sexu... V tomto ohledu je Život mrtvých velmi umírněný, přičemž téma sebevraždy nahlíží intimněji, ač s určitou dávkou pichlavého humoru a velmi svérázným vyústěním... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Středometrážním snímkem Život mrtvých vstoupil Arnaud Desplechin do světa kinematografie a získal za něj prestižní francouzskou Cenu Jeana Viga. (Zdroj Febiofest)

Reklama

Reklama