poster

Ganma daisangó: Učú daisakusen

 • USA

  Green Slime, The

 • Japonsko

  ガンマ第3号 宇宙大作戦

 • Japonsko

  Gamma sango uchu daisakusen

Sci-Fi / Drama / Horor

USA / Japonsko / Austrálie, 1968, 90 min

Scénář:

Bill Finger

Hudba:

Charles Fox
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kusko.t2
  **

  Celkom zábavný filmík, teda miestami. Nie že by vo filme zazneli nejaké vtipy, ale je celkom zábavný vďaka neprofesionálnemu prístupu tvorcov, použitými rekvizitami, efektmi a strašnými dialógmi. Jedine na tomto sa dá pousmiať. Preto aj 2 hviezdičky. Ak by som ho mal hodnotiť z iného pohľadu, tak by to bol asi odpad, pretože tvorcom nevyšla asi ani jedna vec, o ktorú sa zámerne usilovali (tá sranda na úkor efektov nebola cielená). Starý známy príbeh – parta astronautov má preskúmať cudziu planétu, na ktorej sa nachádzajú plátky zeleného, milučkého slizu. Nedopatrením sa im samozrejme dostane na palubu lode zo svojej domovskej planéty, na ktorej sa doposiaľ nečinne váľal. Mimochodom pokiaľ si spomínam, slizká planéta bola následne vyhodená do vzduchu (teda do vesmíru), obozretný sliz preto nemá inú možnosť na záchranu, len sa prilepiť na nezvaných návštevníkov. Vendeta, boj o prežitie a zachovanie samotného druhu zeleného slizu, ľudský barbarský čin lepkavú formu života zavedie až na svoju materskú loď, kde sa postupom času transformuje na „muža v gume“ s jedným veľkým okom (+ ďalšie maličké) a niekoľkými elektrizujúcimi chápadlami. Sliz začne behať, resp. tápať po lodi, pritom sa sem tam rozmnoží a začne slintať po posádke. To sa im samozrejme moc nepáči. Vybavovanie účtov v medzihviezdnom priestore sa začína! ### Celkovo zábavné, celkovo trápné a neprofesionálné, o to však zábavnejšie. PS - Ak túžite po trochu inej Vesmírnej odysei, tak toto je film pre vás!!!(17.12.2006)

 • corpsy
  ****

  V oblasti filmového žánru sci-fi, vždy šlo o nejakú tú inšpiráciu. THE GREEN SLIME sa zrejme zavďačil snímku THE THING FROM ANOTHER WORL ( 51´ ), ALIEN zase THE GREEN SLIME, THE THING ( 82´, čím sa kruh uzavrel ) a PREDATOR zase filmom ALIEN. A tak by to mohlo ísť stále dookola. Mám rád snímky, ktoré sú pulzujúcou mašinou a neprestávajú vo svojej akčnosti a napätiu. Triky a výpravu beriem, je to to pravé orechové pre mňa, priaznivca špeciálnych efektov starej školy a vlastne je to práve o tom. O tom podradnom vizuálnom štýle jedného príbehu, ktorý sa za dekády zmenil len v minime.(20.10.2018)

 • Campbell
  ****

  Díky názvu Green slime jsem čekal něco ve stylu Blob. A ono to tak na začátku vypadalo ale po půl hodině se jednalo o klasický horor s mimozemštanem. Začátek kdy na zem míří kometa a na ní je sliz který roste a mutuje díky energii(elektrice), je parádní. Efekty raket a let vesmírem je sice neuvěřitelně levný a úsměvný ale má celkem atmosféru. Poté co se vyklube mimozemšťan máme klasickou naháněčku po nějaké vemírné stanici. mimozešťan vypadá levně a připomínal mi Daleky z Doctor Who. Je to levné, je to hloupé ale zatraceně zábavné.(16.12.2013)

 • Lima
  ***

  Plakátové.info: ZELENÝ SLIZ – VETŘELCI ZPOZA HRANIC VESMÍRU – JSOU TADY!!!___Pearl Harbor a Hirošima zapomenuty, teď jsme kámoši! Tahle polozapomenutá sci-fi klasika je jednou z prvních filmových spojených koprodukcí Japonska a Spojených států. Má lehkou patinu filmů Ishiro Hondy – takže exteriérové scény, baráčky a startovací rampa jsou z papundeklu, interiérově je výprava velmi slušná (vše se natáčelo v Japonsku), triky úměrné době a typické pro studio TOHO, pěkně to všechno vypadá a širokoúhlý formát tomuhle filmu svědčí. Zničení asteroidu (který ohrožuje Zemi) za pomocí vrtů a atomové pumy inspirovalo Bayův ARMAGEDDON a DRTIVÝ DOPAD, boj s vetřelci na palubě kosmické orbitální stanice má pak pak podobné znaky se Scottovým ALIENem. Monstra – na dvou nohách pohybující se protáhlé bradavičnaté brambory s jedním rudým okem a chobotnicovitými chapadly – jsou roztomilá, dneska, pravdaže, už moc strachu nenahánějí, což mě ze zážitku nevytrhávalo. Škoda, že ta naháněná s vetřelci po orbitální stanici asi tak po půlhodině přestane člověka bavit a žádný zvrat, který by to osvěžil, nepřichází. Ale nedá mi to, abych se nevyjádřil k hloupostem, které tady napsali kolegové níže a zároveň tak shrnul své dojmy. Chlapci, tyhle filmy je potřeba brát okem tehdejšího tvůrce a diváka, posuzovat je dobou vzniku. Na tomhle produkčně solidním scifíčku není směšné nic, to jenom vy už jste těmi transformery a podobnými atrakcemi trochu zmlsáni :o)(26.2.2013)

 • bierce
  ***

  Tohle je hodně legrační věc...K Zemi míří obří rudý asteroid a proto se pár chlapíků z vesmírné stanice Gamma rozhodne zakročit.Přistanou na asteroidu (na kterým je voda:-))) a jen tak mimochodem tam najdou zelenej sliz, kterej se rozmnožuje buněčným dělením a zajímavě bliká.Samozřejmě ho zanesou na stanici, kde se ze slizu vyvinou srandovní černý chobotnice s jednim okem a ty pak ťapkaj okolo a mávaj kolem sebe chapadlama nabitejma elektřinou.Pak se strhne se bitka mezi lidma a chobotnicema, ale jak to dopadne už vám neřeknu...stejně si to každej rozumně uvažující člověk domyslí sám.Zajímavý je, že asteroid už nikoho nezajímá, ten slouží jenom jako záminka pro příchod slizu a chobotnic...Z předcházejícího nastínění děje je vidět, že je to hodně velká kravina, ale na rozdíl od těch stovek hovadin, kterých jsou dneska plný videopůjčovny, jsem se bavil.Proto tenhle film doporučuju všem, kteří maj zálibu ve stupidních běčkách ze šedesátejch let, myslim že lepší film s tematikou slizu neseženete.(21.5.2004)

 • - Vedoucí produkce William Ross často překládal mezi americkými herci a členy štábu z Japonska. (Cheeker)

 • - Zelená stvoření si zahrály japonské děti v převlecích. (Cheeker)

 • - Komparz si zahrálo mnoho lidí z personálu americké armády, kteří byli tou dobou umístěni na základně v Japonsku. (Cheeker)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace