Hokuriku dairi sensó

• Japonsko Hokuriku dairi sensō (více)

ORIN

V Hokuriku Proxy War, poslední skutečné Fukasakově jakuzárně, už je to hodně přestřelené. Jednotliví bossové mění názory na to, jestli odstranit jiné členy jakuzy co minutu a motivy přitom častou zůstanou skryty. Jedinou záchranou tak jsou skutečné zasněžené lokace severního Japonska, které filmu dodávají mrazivou atmosféru. Bílým sněhem zasněžené planiny Fukasaku využívá i jako určitý stylizační prostředek zužitkovaný při krvavých konfrontacích, kterých ve filmu samozřejmě není málo. Hiroki Macukata zde hraje nezdolného bosse, který přečká několik pokusů o jeho odstranění a svou pozici si udrží. Je totiž z Hokuriku, kde lidé přežití bez ohledu na názor ostatních podřídí úplně vše. ()

erl

Jedna z těch průměrnějších Fukasakiho yakuzáren. Děj mě tentokrát vůbec nechytl , vše bylo až příliš teatrální. Hlavní hrdina (Hiroki Matsukata) mi k srdci nijak zvlášť nepřirostl. Sonny Chiba zde pouze ve vedlejší roličce yakuzáckého bosse. Musím však pochválit celkem solidní brutalitu a tu a tam vtipné situace. Fukasaku si zde samozřejmě drží svou kvalitativní úroveň ale myslím si že za dva dny nebudu vědět o čem to bylo. ()