poster

Kniha džunglí

 • USA

  Jungle Book

Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie, 1942, 108 min

Režie:

Zoltan Korda

Předloha:

Rudyard Kipling (kniha)

Scénář:

Laurence Stallings
 • Han22
  ***

  Tak tahle verze Knihy džunglí dost zestárla. Narozdíl od předchozího filmu dvojice Korda-Sabu Zloděj z Bagdádu to není napínavý, velkolepý, ani akční. Naopak vesnice i džungle vypadají kulisovitě a trojice záporáků se pitvoří jak v nějaké televizní pohádce. O hercích se nemá cenu ani zmiňovat. Proč tři hvězdy? Protože jsou tu parádní jednotlivosti - závěrečný požár džungle, souboj s tygrem, akrobatický Mauglí a hlavně nespočet zvířat a interakce s nimi. Sloni, tygři, obří hadi, panteři, vlci ad. A nakonec na rok 42, kdy se ještě točily převážně černobílé konverzačky není barevný dobrodružňák z džungle zas tak špatný.(8.12.2016)

 • Ratemus
  *****

  Už je to opravdu řada let, co jsem to viděl, bylo to tedy barevné. Podle mě asi nejlepší zpracování Mauglího, příroda je krásně udělaná, Mauglí výborně zahraný, hudba příjemná a opravdu dobrá výprava a efekty. Po letech jsem se na to podíval pořád to má něco do sebe, vskutku příjemný film a na svou dobu výborně zpracovaný, ta atmosféra je prostě okouzlující.(27.6.2015)

 • StaryMech
  ***

  Džungle zářila všemi barvami už sedmašedesát let před "Avatarem", bez přispění počítačů. "Kniha džungle" tří maďarsko-anglických bratří (Alexander, vlastně Sándor, produkoval, Vincent vypravil, Zoltán režíroval) není o mnoho lepší než Cameronova okolapka, ale na technicolorovou Indii (v Kalifornii) a zvířata (ta živá) radost pohledět, zvlášť ve vysokém rozlišení. Druhý štáb vedl další utečenec z Maďarska, André De Toth.(20.3.2016)

 • bartias
  **

  Filmové zpracování slavné knihy Rudyarda Kiplinga o (po Tarzanovi) nejslavnějším dítěti, kterého vychovala divoká džungle. Snímek byl původně natočen jako černobílý a až po letech dodatečně kolorován. Dlouhá desetiletí filmového vývoje vzala Knize džunglí dech a veškeré jeho zbytky zavraždil příšerný český dabing.(1.5.2006)

 • LencaN
  **

  Na rok 1942 to bylo asi hodně zdařilé, ale v roce 2015 už to je vyžilé. Atrapa krokodýla vypadala vtipně, jak se neuměle pohybovala a klapala tlamou. K tomu sice krásné, ale příliš dlouhé záběry na zvířata, která jakoby něco dělala, přitom vycvičená asi nebyla, nevím, prostě to nevypadalo věrohodně. Koukala jsme na verzi v AJ a bez kvalitních titulků jsem to celkem zvládala i jen poslechem. Na jednu stranu bylo fajn, že měli hezkou výslovnost a artikulaci, ale na druhou byly rozhovory příliš jednoduché. Trochu jsem se pak už i nudila, 108 minut nebylo pořádně využitých.(23.9.2015)

 • - Ve filmu účinkovalo i mnoho žívých zvířat včetně vlků a panterů, jen hadi byli atrapami. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace