Kniha džunglí

Zoltan Korda

Předloha:

Rudyard Kipling (kniha)

Laurence Stallings

Musím úprimne povedať, že som prekvapený, že v časoch druhej svetovej vojny sa už točil na tú dobu jednoznačne kvalitný farebný snímok, ktorý svojou výpravnosťou možno aj zatienil niektoré legendy, ktoré v tom čase a aj neskôr vznikali. Na tú dobu to musela byť totálna pecka, dnes už je to len jemne úsmevné, hlavne tie triky niektoré, ale odkaz ostal aj po vyše 70-tich rokoch, preto u mňa jemne nadpriemerné hodnotenie. 55 %(19.9.2017)

• bartias

Filmové zpracování slavné knihy Rudyarda Kiplinga o (po Tarzanovi) nejslavnějším dítěti, kterého vychovala divoká džungle. Snímek byl původně natočen jako černobílý a až po letech dodatečně kolorován. Dlouhá desetiletí filmového vývoje vzala Knize džunglí dech a veškeré jeho zbytky zavraždil příšerný český dabing.(1.5.2006)

Už je to opravdu řada let, co jsem to viděl, bylo to tedy barevné. Podle mě asi nejlepší zpracování Mauglího, příroda je krásně udělaná, Mauglí výborně zahraný, hudba příjemná a opravdu dobrá výprava a efekty. Po letech jsem se na to podíval pořád to má něco do sebe, vskutku příjemný film a na svou dobu výborně zpracovaný, ta atmosféra je prostě okouzlující.(27.6.2015)

Tak tahle verze Knihy džunglí dost zestárla. Narozdíl od předchozího filmu dvojice Korda-Sabu Zloděj z Bagdádu to není napínavý, velkolepý, ani akční. Naopak vesnice i džungle vypadají kulisovitě a trojice záporáků se pitvoří jak v nějaké televizní pohádce. O hercích se nemá cenu ani zmiňovat. Proč tři hvězdy? Protože jsou tu parádní jednotlivosti - závěrečný požár džungle, souboj s tygrem, akrobatický Mauglí a hlavně nespočet zvířat a interakce s nimi. Sloni, tygři, obří hadi, panteři, vlci ad. A nakonec na rok 42, kdy se ještě točily převážně černobílé konverzačky není barevný dobrodružňák z džungle zas tak špatný.(8.12.2016)

Džungle zářila všemi barvami už sedmašedesát let před "Avatarem", bez přispění počítačů. "Kniha džungle" tří maďarsko-anglických bratří (Alexander, vlastně Sándor, produkoval, Vincent vypravil, Zoltán režíroval) není o mnoho lepší než Cameronova okolapka, ale na technicolorovou Indii (v Kalifornii) a zvířata (ta živá) radost pohledět, zvlášť ve vysokém rozlišení. Druhý štáb vedl další utečenec z Maďarska, André De Toth.(20.3.2016)

• Sabu

• - Ve filmu účinkovalo i mnoho žívých zvířat včetně vlků a panterů, jen hadi byli atrapami. [Zdroj: Cinema] (Terva)