Reklama

Reklama

Kniha džunglí

  • USA Jungle Book
Akční / Dobrodružný / Rodinný
USA / Velká Británie, 1942, 108 min

Obsahy(1)

Snad každý zná román Rudynarda Kiplinga "Kniha džunglí", a s ním i příběh chlapce Mauglího, kterého našli jako batole, a vychovali v džungli vlci. Ti ho tak zachránili před nenasytným nepřítelem - tygrem ŠerChánem... Do domorodé vesnice se dostane divoký chlapec, který až dosud žil v džungli. Vlčí smečka ho ochraňovala, a starala se o jeho přežití. Chlapce se ujímá milá a hodná Messua, která se domnívá, že se jedná o jejího před lety ztraceného syna Mauglího a chlapce tak pojmenuje. Učí jej mluvit a pracovat, a Mauglí získává v Mahale, dceři bohatého statkáře milou a chápající kamarádku. Spolu se vydají hluboko do džungle, kde se dostanou do opuštěného krásného města. Tam najdou v podzemí veliký poklad. Mauglí neodolá a vezme sebou zlato pro Messuu. Co všechno tento nález přinese, a hlavně je tu krásná ukázka toho, jak jsou lidé hamižní, a že dokážou pro peníze a majetek i zabíjet, není vlastně také nic nového... (marťan)

(více)

Recenze (21)

Han22 

všechny recenze uživatele

Tak tahle verze Knihy džunglí dost zestárla. Narozdíl od předchozího filmu dvojice Korda-Sabu Zloděj z Bagdádu to není napínavý, velkolepý, ani akční. Naopak vesnice i džungle vypadají kulisovitě a trojice záporáků se pitvoří jak v nějaké televizní pohádce. O hercích se nemá cenu ani zmiňovat. Proč tři hvězdy? Protože jsou tu parádní jednotlivosti - závěrečný požár džungle, souboj s tygrem, akrobatický Mauglí a hlavně nespočet zvířat a interakce s nimi. Sloni, tygři, obří hadi, panteři, vlci ad. A nakonec na rok 42, kdy se ještě točily převážně černobílé konverzačky není barevný dobrodružňák z džungle zas tak špatný. ()

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Mladý hrdina je príšerný. Nielen akcentom, ale i hereckej impotencii. Ateliéry sú nádherne rozpracované, ale predsa z nich duní umelina. Kordov hraný film je tak seansov prechádzok a kúzel kníh džunglí v abstraktnom ponímaní ale nevedno ho použiť k neopakovateľnému večeru pre celú rodinu. Skôr by som odporučil Weismullerovho Tarzana. ()

Reklama

Ratemus 

všechny recenze uživatele

Už je to opravdu řada let, co jsem to viděl, bylo to tedy barevné. Podle mě asi nejlepší zpracování Mauglího, příroda je krásně udělaná, Mauglí výborně zahraný, hudba příjemná a opravdu dobrá výprava a efekty. Po letech jsem se na to podíval pořád to má něco do sebe, vskutku příjemný film a na svou dobu výborně zpracovaný, ta atmosféra je prostě okouzlující. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Musím úprimne povedať, že som prekvapený, že v časoch druhej svetovej vojny sa už točil na tú dobu jednoznačne kvalitný farebný snímok, ktorý svojou výpravnosťou možno aj zatienil niektoré legendy, ktoré v tom čase a aj neskôr vznikali. Na tú dobu to musela byť totálna pecka, dnes už je to len jemne úsmevné, hlavne tie triky niektoré, ale odkaz ostal aj po vyše 70-tich rokoch, preto u mňa jemne nadpriemerné hodnotenie. 55 % ()

bartias 

všechny recenze uživatele

Filmové zpracování slavné knihy Rudyarda Kiplinga o (po Tarzanovi) nejslavnějším dítěti, kterého vychovala divoká džungle. Snímek byl původně natočen jako černobílý a až po letech dodatečně kolorován. Dlouhá desetiletí filmového vývoje vzala Knize džunglí dech a veškeré jeho zbytky zavraždil příšerný český dabing. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu účinkovalo i mnoho žívých zvířat včetně vlků a panterů, jen hadi byli atrapami. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Reklama

Reklama