poster

Kniha džunglí

 • USA

  Jungle Book

Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA / Velká Británie, 1942, 108 min

Režie:

Zoltan Korda

Předloha:

Rudyard Kipling (kniha)

Scénář:

Laurence Stallings
 • Ratemus
  *****

  Už je to opravdu řada let, co jsem to viděl, bylo to tedy barevné. Podle mě asi nejlepší zpracování Mauglího, příroda je krásně udělaná, Mauglí výborně zahraný, hudba příjemná a opravdu dobrá výprava a efekty. Po letech jsem se na to podíval pořád to má něco do sebe, vskutku příjemný film a na svou dobu výborně zpracovaný, ta atmosféra je prostě okouzlující.(27.6.2015)

 • bezdiakritiky
  ****

  Sabu pro mě sice přednostně navždy zůstane Zlodějem z Bagdádu, ale tak krásná pohádka jako je Kniha džunglí se nedá jen tak přehlédnout. tady nenajdete žádné romantické Waltovy obrázky, tento naturalisticky uchopený snímek otevře oči nejednomu dítěti. nebo otevíral. teď už tak asi nefunguje. sice se nevyznačuje úchvatnými efekty. ovšem moje dětské oči na něj nezapomenou. 40.léta jedou! moudrého černého pantera by chtěl mít přeci každý...(8.7.2011)

 • LencaN
  **

  Na rok 1942 to bylo asi hodně zdařilé, ale v roce 2015 už to je vyžilé. Atrapa krokodýla vypadala vtipně, jak se neuměle pohybovala a klapala tlamou. K tomu sice krásné, ale příliš dlouhé záběry na zvířata, která jakoby něco dělala, přitom vycvičená asi nebyla, nevím, prostě to nevypadalo věrohodně. Koukala jsme na verzi v AJ a bez kvalitních titulků jsem to celkem zvládala i jen poslechem. Na jednu stranu bylo fajn, že měli hezkou výslovnost a artikulaci, ale na druhou byly rozhovory příliš jednoduché. Trochu jsem se pak už i nudila, 108 minut nebylo pořádně využitých.(23.9.2015)

 • Han22
  ***

  Tak tahle verze Knihy džunglí dost zestárla. Narozdíl od předchozího filmu dvojice Korda-Sabu Zloděj z Bagdádu to není napínavý, velkolepý, ani akční. Naopak vesnice i džungle vypadají kulisovitě a trojice záporáků se pitvoří jak v nějaké televizní pohádce. O hercích se nemá cenu ani zmiňovat. Proč tři hvězdy? Protože jsou tu parádní jednotlivosti - závěrečný požár džungle, souboj s tygrem, akrobatický Mauglí a hlavně nespočet zvířat a interakce s nimi. Sloni, tygři, obří hadi, panteři, vlci ad. A nakonec na rok 42, kdy se ještě točily převážně černobílé konverzačky není barevný dobrodružňák z džungle zas tak špatný.(8.12.2016)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Mladý hrdina je príšerný. Nielen akcentom, ale i hereckej impotencii. Ateliéry sú nádherne rozpracované, ale predsa z nich duní umelina. Kordov hraný film je tak seansov prechádzok a kúzel kníh džunglí v abstraktnom ponímaní ale nevedno ho použiť k neopakovateľnému večeru pre celú rodinu. Skôr by som odporučil Weismullerovho Tarzana.(23.10.2016)

 • Sabu

 • - Ve filmu účinkovalo i mnoho žívých zvířat včetně vlků a panterů, jen hadi byli atrapami. [Zdroj: Cinema] (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace