poster

Pirani útočí (TV film)

 • USA

  Piranha

 • Slovensko

  Piraňa

Horor

USA, 1995, 89 min

Režie:

Scott P. Levy

Scénář:

John Sayles

Producenti:

Mike Elliott

Střih:

John Gilbert

Scénografie:

Nava

Kostýmy:

Tami Mor
(další profese)
 • 2-Xtreme
  **

  Nie je remake ako remake. Tak ako napr. "remake" filmu Psycho je len kopiou originálu, tak aj táto Piranha resp. režisér Scott P. Levy nedal do deju nič nové a len skopíroval všetko čo bolo videné v pôvodnom filme. Originál bol síce zo ´78-ho, ale film pôsobil vážne a nechrlila z neho žiadna trápnosť.. nie ako v tomto filme. V porovaní s originálom je to jasný krok späť. Síce som dostal to čo mi chýbalo v originále tj. krv, ale stále to nebolo ono. Je to dobrý námet, no stále nie a nie natočiť poriadny film, ktorý by zobrazil pirane ako totálny teror. Chcem krv, rozožraté časti tela, chaos, paniku... v oboch filmoch boli len malé náznaky, ale to pravé orechové sa žiaľ nejako nedostavilo. Pevne verím, že mi Aja v dalšom remaku tejto klasiky dá presne to čo chcem a čo sme mali vidieť už dávnejšie. Tento remake je len slabý odvar priemerného originálu. Aj mojich 40% je vela.(6.9.2008)

 • JP84
  odpad!

  Jak levně natočit film?Nejdřív vezmete jeden starý horor a vystříháte z něj všechny akční scény.K tomu přidáte pár béčkových herců,které obléknete do stejného oblečení jako v původním filmu (to aby to s originálem ladilo) a natočíte s nimi pár nudných ukecaných záběrů.Přidáte jednu velkou tlupu dětía řekněte jim,aby vám ukázaly,jak se s amokem utíká z vody.No,a jako třešničku na dortu tam fláknete jednu mladou holku,která ukáže hrudník.Pak to stačí jen nějak splácat dohromady a hle,film je na světě.Pravda,není to žádné veledílo,ale to nevadí,na DVD si to na sebe vydělá a stejně se na to budou dívat jen nějací puberťáci.(17.2.2011)

 • Gemini
  odpad!

  95% stopáže je NAPROSTO PŘESNÁ kopie původního "horroru" Piraňa z roku 1978. Jediná změna je v tom, že pološíleného vědce vystřídala pološílená vědkyně a vůbec je tu nějak víc feministických narážek. Jo a málem bych zapomněl - hned několikrát jsou tu k vidění ženská ňadra. Jinak je vidět, že oproti původnímu filmu měli tvůrci k dispozici nižší rozpočet, protože dětský tábor tvoří asi deset děcek a dost silně produkci podezírám z toho, že podvodní prostřihy na hejno zubatých rybek ženoucích se odkudsi kamsi jsou použity ještě z předlohy. Zbytek filmu vyplňují scény typu "OK, nechám svoji dvanáctiletou dceru tady s bandou krvácejících spratků a chlapem, co v podstatě nemá nohy a vyrazím dál po proudu", a když vám do toho ještě zvukové oddělení servíruje něco co zní jako šílený delfín "říznutý" cirkulárkou, nepřesvědčí vás o byť jen jediné hvězdě ani fakt, že v tomhle kousku herecky debutovala pozdější kráska s uhrančivýma očima, tehdy ovšem ještě nevinné prepubertální poupě, slečna Mila Kunis. A ty závěrečné titulky podkreslené nějakou hardrockovo-metalovou "peckou", to už je fakt moc:)))(14.8.2008)

 • Pilda17
  odpad!

  Je to kopie a kopírovaný filmy já nesnáším.. Když jsou tam velký změny tak je to v klidu, ale jak mile se to kopíruje do přesných detailů tak je to špatný. A pro mě tento film je hrozný. Jako že se mi ten film z roku 1978 docela líbil aspoň trochu, tak todle vůbec.. Tak že dávám odpad a doporočuji kouknout spíše na ten starší film..:)(8.11.2009)

 • Z0oMb3E
  odpad!

  Ak bol úmysel hororu vyvolať u mňa salvy smiechu nad jeho stupiditou, tak Piranha si zaslúži Oscara. Dokonca udelenie Oscara by bol pre film urážka. Milujem béčka ale toto bolo už aj na mňa veľa. Nechápem prečo v rámci už tak nízkeho rozpočtu neurobia film nemý. Nikto by si to ani nevšimol. Efekty? Efekty dostávajú pri sledovaní tohto filmu nový rozmer. Pôvodný film som nemal možnosť vidieť, ale ak je toto remake po 17 rokoch musí byť echt "kvalitný" aj originál. Jediné vzrušenie nespôsobili ani tak krvavé scény, ale odhalené vnady. Jasný režisérov zámer, aby udržal divákov pohľad na obrazovke. Pri sledovaní Pirane zažijete rovnaké zimomriavky, ako pri lúštení sudoku, takže sťahujte ju vo veľkom. Mimochodom v komente nie sú spomenuté výkony hercov. To nieje chyba ani výkon ani herci totiž prítomní nie sú.(27.3.2011)

 • - V některých scénách byly použity záběry z původního filmu. (Cheeker)

 • - Některé scény se natáčely na stejných místech jako originál z roku 1978. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace