Pirani útočí (TV film)

Piranha

Piraňa

Horor

USA, 1995, 89 min

No aby som na tento film nebol až taký zlý. Zabavil som sa dobre: pravidelne sa objavuje jeden záber útočiacich piraní; jeden muž sedí na zemi po útoku piraní a vôbec mu nevadí, že z jeho nôh už zostalo iba 60%; jeden chlapík, ktorému je vidieť rebrá sa doplazí k tomu, vďaka komu sa mu to stalo a ten mu povie "Prepáčte mi". No nie je to super? Je tam sex, krv, trápny scenár a strašní herci - ja som sa bavil. PS: Produced by Roger Corman.(14.10.2005)

• aronofsky

Na tenhle film jsem se díval tak trochu z recese. I když jsem před jeho zhlédnutí neviděl hodnocení na ČSFD, věděl jsem, co to bude zač. Nejhorší na tom všem je, že ti tvůrci ani neví, jak otřesná pi**vina to je. (Nebo si myslíte, že Hitler věděl, že dělá špatné věci? Ne. Oni si to ani neuvědomí, jak velké zlo dokáží - Adolf i filmaři - stvořit). Jestli nastydnu, tak dostanu zápal plic! (Ti, co to viděli, ví o čem je řeč ;-)(14.8.2008)

• Campbell

WTF??? Jakej má smysl remakovat film o dost levněji, hloupěji a navíc okopírovat téměř celej film? Tohle je příklad nepodařeného filmu prakticky celý film je jedno a to samý jako originál(některé scény jsou i z originálu). Corman už si ale na tohle kopírovaní tak nějak zvykl(viz Carnosaur 3 = Scorpius Gigantus, atd...). Nicméně i když je to téměř jedno a to samý tak mi tam děsně vadila ta levnost ten film je prakticky jen o kecání a piraně když utočí tak není nic vidět. NEvím co si od toho tvůrci slibovaly ale tohle je prostě aspon na průměrnej film málo. Levy je špatný režisér a navíc zrovna včera jsem chválil Williama Katta za účinkování jen o rok starším snímku Rattled, tak tady mu musím zase vynadat, to co tady předvádí je fakt k pláči. A bohužel se u tohohle remaku nedostala ani hudba od Donnagia. Škoda tohohle remaku, už se těším na Piranha 3D.(28.8.2010)

• Pilda17

Je to kopie a kopírovaný filmy já nesnáším.. Když jsou tam velký změny tak je to v klidu, ale jak mile se to kopíruje do přesných detailů tak je to špatný. A pro mě tento film je hrozný. Jako že se mi ten film z roku 1978 docela líbil aspoň trochu, tak todle vůbec.. Tak že dávám odpad a doporočuji kouknout spíše na ten starší film..:)(8.11.2009)

• beso74

Čarodejník Roger Corman sa rozhodol využiť práva na ním kedysi produkovanú piraňu a... spraviť ju ešte raz. Svet sa však za 17 rokov zmenil a navyše tu Piraňu aj videl. Ako som sa vtedy na tú novu verziu tešil, tak rýchlo má moja radosť opustila. A teraz, keď som si ju pustil s odstupom času, môj odmietavý postoj sa nezmenil. Tragédia, ktorá dehonestovala jednu z legiend žánru. Ešte šťastie, že pažravým rybičkám reputáciu zachránil istý francúzsky mäsiar...(7.7.2014)

• - Některé scény se natáčely na stejných místech jako originál z roku 1978. (Cheeker)

• - V některých scénách byly použity záběry z původního filmu. (Cheeker)