Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

No aby som na tento film nebol až taký zlý. Zabavil som sa dobre: pravidelne sa objavuje jeden záber útočiacich piraní; jeden muž sedí na zemi po útoku piraní a vôbec mu nevadí, že z jeho nôh už zostalo iba 60%; jeden chlapík, ktorému je vidieť rebrá sa doplazí k tomu, vďaka komu sa mu to stalo a ten mu povie "Prepáčte mi". No nie je to super? Je tam sex, krv, trápny scenár a strašní herci - ja som sa bavil. PS: Produced by Roger Corman. ()

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

95% stopáže je NAPROSTO PŘESNÁ kopie původního "horroru" Piraňa z roku 1978. Jediná změna je v tom, že pološíleného vědce vystřídala pološílená vědkyně a vůbec je tu nějak víc feministických narážek. Jo a málem bych zapomněl - hned několikrát jsou tu k vidění ženská ňadra. Jinak je vidět, že oproti původnímu filmu měli tvůrci k dispozici nižší rozpočet, protože dětský tábor tvoří asi deset děcek a dost silně produkci podezírám z toho, že podvodní prostřihy na hejno zubatých rybek ženoucích se odkudsi kamsi jsou použity ještě z předlohy. Zbytek filmu vyplňují scény typu "OK, nechám svoji dvanáctiletou dceru tady s bandou krvácejících spratků a chlapem, co v podstatě nemá nohy a vyrazím dál po proudu", a když vám do toho ještě zvukové oddělení servíruje něco co zní jako šílený delfín "říznutý" cirkulárkou, nepřesvědčí vás o byť jen jediné hvězdě ani fakt, že v tomhle kousku herecky debutovala pozdější kráska s uhrančivýma očima, tehdy ovšem ještě nevinné prepubertální poupě, slečna Mila Kunis. A ty závěrečné titulky podkreslené nějakou hardrockovo-metalovou "peckou", to už je fakt moc:))) ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

WTF??? Jakej má smysl remakovat film o dost levněji, hloupěji a navíc okopírovat téměř celej film? Tohle je příklad nepodařeného filmu prakticky celý film je jedno a to samý jako originál(některé scény jsou i z originálu). Corman už si ale na tohle kopírovaní tak nějak zvykl(viz Carnosaur 3 = Scorpius Gigantus, atd...). Nicméně i když je to téměř jedno a to samý tak mi tam děsně vadila ta levnost ten film je prakticky jen o kecání a piraně když utočí tak není nic vidět. NEvím co si od toho tvůrci slibovaly ale tohle je prostě aspon na průměrnej film málo. Levy je špatný režisér a navíc zrovna včera jsem chválil Williama Katta za účinkování jen o rok starším snímku Rattled, tak tady mu musím zase vynadat, to co tady předvádí je fakt k pláči. A bohužel se u tohohle remaku nedostala ani hudba od Donnagia. Škoda tohohle remaku, už se těším na Piranha 3D. ()

Pilda17 odpad!

všechny recenze uživatele

Je to kopie a kopírovaný filmy já nesnáším.. Když jsou tam velký změny tak je to v klidu, ale jak mile se to kopíruje do přesných detailů tak je to špatný. A pro mě tento film je hrozný. Jako že se mi ten film z roku 1978 docela líbil aspoň trochu, tak todle vůbec.. Tak že dávám odpad a doporočuji kouknout spíše na ten starší film..:) ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

Nie je remake ako remake. Tak ako napr. "remake" filmu Psycho je len kopiou originálu, tak aj táto Piranha resp. režisér Scott P. Levy nedal do deju nič nové a len skopíroval všetko čo bolo videné v pôvodnom filme. Originál bol síce zo ´78-ho, ale film pôsobil vážne a nechrlila z neho žiadna trápnosť.. nie ako v tomto filme. V porovaní s originálom je to jasný krok späť. Síce som dostal to čo mi chýbalo v originále tj. krv, ale stále to nebolo ono. Je to dobrý námet, no stále nie a nie natočiť poriadny film, ktorý by zobrazil pirane ako totálny teror. Chcem krv, rozožraté časti tela, chaos, paniku... v oboch filmoch boli len malé náznaky, ale to pravé orechové sa žiaľ nejako nedostavilo. Pevne verím, že mi Aja v dalšom remaku tejto klasiky dá presne to čo chcem a čo sme mali vidieť už dávnejšie. Tento remake je len slabý odvar priemerného originálu. Aj mojich 40% je vela. ()

Zajímavosti (2)

  • Některé scény se natáčely na stejných místech jako originál z roku 1978. (Cheeker)
  • V některých scénách byly použity záběry z původního filmu. (Cheeker)

Reklama

Reklama