V době svého vzniku téměř kultovní film pro kluky z obecné. Nyní jsem jej promítal holkám (3 a 8 let). Příjemná báze pro povídání a poučování, jak to bylo tehdy, a co to je to pudřenka a tabatěrka. Navíc milý František Filipovský jako šéf gangu čtyř (také samá velká esa!). Nezapomenutelné: "Peníze nebrat, zápisníky nečíst!", to byl výrok skutečného granda.(28.12.2016)

• zdeny99

Doslova zapomenutý film, který v dnešní době televize vůbec nevysílají. Ten důvod je prostý. Jedná se o vyloženě dětský film, který dnešnímu divákovi kromě pár nostalgických výjimek (stará Praha s téměř liduprázdnými ulicemi, Pražský hrad bez turistů a stará auta). Z dnešního pohledu je to strašně naivní podívaná. Tabatěrka či pudřenka, která slouží jako vysílačka mohla být ve své době (3 roky před prvním Jamesem Bondem) něco super, dneska to ovšem působí směšně. [211. hodnocení, 16. komentář, 53%](5.3.2020)

Film je natočený velmi volně podle knihy Svatopluka Hrnčíře - "Případ skončil v pátek". Oproti knize je zde přidaná banda špionů sestavená z nejznámějších českých herců a příběh je doplněný o automobilové honičky. Na svou dobu to mohla být zajímavá a napínavá podívaná pro děti, když se ale dívám dnešníma očima, je to hodně infantilní dětská detektivka, na které není nic zvláštního k zapamatování.(19.3.2011)

Ty jo, co bych za to dal, kdyby dnes filmaři uměli natočit podobně zábavnou dětskou detektivku, kterou si užívají i dospělí. Pro ně je určeno pár hlášek včetně jeptišky, i když mě se nejvíce líbila hláška: „Celý dvůr je zatčen!“ Scénář taky odsýpá, poměrně logicky na sebe navazuje, peripetie se zde objevují v míře nemalé, děti hrají přirozeně, a hlavně vidíme dříve okraje Prahy, třeba Pankrác nebo Karlín, předtím, než zde proběhla nová výstavba. Hlavně těch dvorků a plácků je, myslím, velká škoda. A moc hezky vypadají ty ulice a bulváry, když na nich nestojí všude v několika řadách zaparkované hromady aut. Jen ta hudba mi do toho občas moc neseděla. No a závěr je z dnešního pohledu jedno velké dada, protože se dá říct - a to můj syn Honzík jistě rád ocení - že žánr found footage vynalezli Češi v roce 1959.(28.4.2018)

70% Naivní a děsně šovinistické (už úvodní titulky - "Film pro kluky a holky", holky jsou zaškrtané; dialogy typu "Nebav se s ní, je to jenom holka", děvče se místo pomoci VB rozbrečí, naštěstí je ale schopné omlátit probouzejícímu se padouchovi botu o hlavu), ale na druhé straně strašně roztomilé...(31.3.2010)

• - Ještě před realizací filmu napsal podle námětu Svatopluk Hrnčíř knihu pro děti, která vyšla pod názvem "Případ skončil v pátek". (lausik)