Neviditelný (TV seriál)

Neviditeľný muž

Komedie / Thriller / Sci-Fi

USA, 2000, 44x60 + 1x120 min

John J. Connor

Vincent Ventresca, Paul Ben-Victor, Eddie Jones, Michael McCafferty, Brian Tee, Carlos Gómez, Timm Sharp, Landry Allbright, Christopher Cousins, Michael Welch, John Fujioka, Brandy Ledford, Ned Romero, Justine Miceli, Ali Costello, Vanessa Branch, Catherine Dent, Aloma Wright, François Chau, Gloria Stuart, John Beck, Kim Rhodes, David Haydn-Jones, Clare Carey, Jay Paulson, Terry Nemeroff, Françoise Robertson, Gary Weeks, Gary Carlos Cervantes, Don McManus, Peter Van Norden, Jonathan Erickson Eisley, Joseph Kell, Deron McBee, Jamie Gannon, Nick Gomez, Grant Reynolds, Idalis DeLeón, Molly Hagan, Garrett Brawith, Noel Thurman, Navid Negahban, Clint Jung, Denis Forest, Spencer Garrett, Daphne Duplaix, Matt Greenberg, Ping Wu, Raymond Ma, David Burke, Christopher Allport, William Bassett, Jullian Dulce Vida, Leonard Stone, Michael Harney, Caroline Fogarty, Lance E. Nichols, David Grant Wright, Joel Polis, Dennis Lipscomb, Frederick Coffin, Franc Ross, Georgia Emelin, Leonard Kelly-Young, Robert Romanus, Gregory Cruz, Mel Winkler, Tommy Lamey, Alan Wilder, Miranda Kwok, Jeremy Roberts, Tucker Smallwood, Keone Young, David Carpenter, Richard Neil, Ivar Brogger, Josh Clark, Joel Stoffer, Joe Nesnow, Duke Stroud, Sonya Eddy, James Healy Jr., Spero Stamboulis, Jim Lau, Anne Welles, Carey Scott, Kathleen Dennehy

Ze začátku to ušlo, ale jak postupně přibývaly díly, tak to sklouzlo do stejného nešvaru, jako Akta X nebo Čarodějky apod. Začalo to být příliš složitý, intrikánský a prolezlý tajnejma organizacema, který všechno řídí. Víte, co myslím. prostě už se začali plácat na místě jak pololeklá ryba. Jde tu o to, že zlodějíčkovi voperuje tajná služba žlázu, díky které může být neviditelný a může i zneviditelňovat ostatní předměty. A pak ho užívá na řešení různých případů, zatímco se mění majitelé=sponzoři a názvy Secret Servisu. Ale tak první jedna až dvě série byly i opravdu nápaditý a zároveň humorný.(21.1.2006)

Jeden z mych nejoblibenejsich serialu, ktere Nova vysilala po pulnoci. Moc se mi totiz libila ta idea zlazy, ktera hrdinovi pumpuje koznimi pory na tele ven jakousi latku "quicksilver", ktera zneviditelnuje jak jeho tak pripadne predmety, kterych se dotkne. Bylo to vtipne, obcas ulitle (neviditelny Yetti) a stalo to za to.(28.6.2006)

Výjimečná záležitost. Běčkový námět v kombinaci s občas poměrně chytrým humorem a charismatickými postavami mne opravdu bavil jak to nejlepší z americké seriálové tvorby. Pár dílů je opravdu slabších, ale když se to zprůměruje nemá seriál moc konkurence. To nejlepší z devadesátých let na začátku nového milénia.(26.7.2010)

Jeden z najgeniálnejších underground seriálov všetkých čias, jedna škoda, že ho stopli, časom by bol určite kultom ako Buffy. Skvelí herci (na čele s cool Vantrescom), výborné príbehy a hlavne HUMOR. Nenútený, prirodzený cool humor, mnohé hlášky by kľudne položili na kolená aj Spikea z Buffy. Celá "mytológia" seriálu je veľmi dobre nastavená, hlavne celé pozadie okolo "nadácie", charaktery postáv a prepletené udalosti sú tak vynikajúco vybudované, že dokázali do posledných dielov živiť humorom a napätím celý seriál. Veľký zaprášený zabudnutý klenot.(26.5.2007)

Velice nadějný námět, založený navíc na klasice, na což se i v intru odkazovali. Serie je ale zajímavá zajímavým mixem scifi a komedie, a jak píše Ichabod hodně je tu cítit vliv 90. ale i 80. let. Prostě beztarostná jízda, která když je třeba tak dokáže zvážnit. Projevilo se to hlavně na konci první a v podstatě celou druhou řadou. Navíc nesouhlasím, že zvážnění tomu uškodilo, spíše otevřelo možnosti jakým se dál může serie vyvíjet. Serie navíc ani neskončila, že by na to neměla s potencionálem, ale že byla drahá. Kdyby tedy tohle přišlo tak o 4, 5 let dopředu, byla by to parádní záležitost. I tak celovečerák a 45 dalších dílů je slušná porce, třeba takové Firefly nebo Odyssey 5 by si zasloužili minimalně takovou porci. Prozatím 3* s tím, že uvidím jak se serie vyvrbí. Každopádně v rámci žánru doporučuji.(28.2.2014)