Vlčí pouto

• Francie Mystère (více)

Stéphane se rozhodne přestěhovat do malebné horské vesničky, aby se mohl více sblížit se svou osmiletou dcerou Viki, která od zmizení své matky nemluví. Během procházky v lese jí pastýř daruje štěně jménem Mystery, které jí postupně dodá chuť do života. Stéphane však velmi rychle zjistí, že zvíře je ve skutečnosti vlk... (TV Prima)

muti

Veľmi pekný film, ktorý má asi tú smolu, že témou v tejto dobe nie je originálny, ale ďalší v poradí. Dať 3/5 je ale asi príliš tvrdé, ako zatvoriť zviera do tmavej stodoly. Myslím že 70% je tak akurát, čo sa tu však nedá dať. Osobne by som filmu vytkol veci ako: klišé scény (odvedenie vlka a utekajúce dievča), strýko ako comic relief, ktorý má iba sekundovať super sexi vdovcovi (a samozrejme chirurgovi), trtko učiteľ, ktorý nemá rešpekt, nová sexi single suseda, ktorá je samozrejme vet, dievčatko v červenom kabáte, hlavní hrdinovia ktorí odmietajú miestne zvyky aj problémy a zároveň nechávajú otvorené dvere, farmári ktorí stratili polku stáda a samozrejme do dnes nemajú strážneho psa a napokon vlk, ktorý chápe všetko na prvý pohľad a vytvára dojem, že je snáď lepším priateľom človeka ako pes. Medzi plusy jednoznačne patria zábery na francúzske vysočiny. ()

hygienik

Ďalší film o priateľstve dieťaťa, ktoré má nejaký problém a zvieraťa. S podobnými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. Mystere je celkom v pohode, ale v rámci subžánru ma napadá zopár emotívnejších alebo exotickejších kúskov: Mia a biely lev, Leto s líškou alebo Víchor. Ale je pravda, že tieto filmy vám musia sadnúť do nálady, inak ich neoceníte. To sa stalo mne. ()

blondboss

V tomto prípade sa úplne stotožňujem s tunajším hodnotením. Tento rodinný snímok síce opäť raz prevaril starú známu tému vzťahu dieťaťa a zvieraťa, avšak tu do toho Imbert pridal množstvo lásky, citu, emócie a akejsi nenútenej pohodovej atmosféry, ktorá človeka nenechala chladnou. Navyše je to obohatené o skutočnú udalosť a prenádhernými zábermi francúzskej prírody. Mňa to bavilo a tú štvrtú hviezdu dostane tento snímok zaslúžene. 70 % ()

zodiak217

Skvelý silný skutočný príbeh akých by malo byť viac a akých by sa malo točiť hlavne filmov viac. Tuctové krváky, horory a akčné filmy, ktorých je nasýtený trh v človeku nič nezanechajú, no príbeh ako tento má hodnotu opakovane. Hodnotu sily prírody, ľudskosti a hľadaní balansu medzi človekom a prírodou, ktorého prostredníkom je zviera. Síce to nebolo natrieskané emóciami ako napríklad film "Králi hôr" alebo "Storm boy", no spracovanie bolo veľmi pekné, plynulé, herecké obsadenie bolo tiež obstojné a pointa, posolstvo tohto filmu bolo vyrozprávané a to je dôležité. Veľmi hodnotný film, ktorý doporučujem všetkým bez rozdielu veku. ()

PTuranyi

Celkom dobrý film pre deti o vzťahu školáčky Viki a vlka, ktorého zhodou náhod dostane do opatery. Pre dospelého diváka je to však len limonáda bez veľkej dramatizácie či zvratov. Prvé 2/3 filmu prebiehajú pokojne hoci neúplná rodina a vikina trauma ponúkajú priestor na hlbší ponor a najdramatickejším momentom je stretnutie vlka v lese. Produkcia je dobrá aj herci svoje postavy hrajú dobre. Ku koncu však kvôli snahe vyvolať napätie scenárista vytvoril trocha lacné krkolomné situácie, takže Mystery síce postrelia, ale vikin otec ho operuje a zachráni hoci nie je veterinár. Film tak vyznieva dosť povrchne. 50% pre deti 70% ()