Reklama

Reklama

Na východ od slunce, na západ od měsíce

(TV film)
všechny plakáty
Pohádka / Krátkometrážní
Československo, 1969, 20 min

Obsahy(1)

Jak troll nedostal za ženu nejkrásnější nevěstu a princ se neoženil se zlou princeznou... Dnešní Pohádka pro pamětníky se odehrává na dalekém severu, v Norsku. Troll navštíví chudého chalupníka a navrhne mu, že se stane boháčem, pokud mu dá svou nejkrásnější dceru za ženu. Dívka se obětuje a žije pak v krásném, ale prázdném zámku. Po čase se chce podívat domů, ale musí trollovi slíbit, že neprozradí nic ze svého současného života. Dívka slib poruší a navíc se na radu svého otce v noci podívá na spícího trolla. Je to zakletý princ. Macecha ho zaklela, protože si nechtěl vzít zlou princeznu za ženu. Dívka ho mohla zachránit, ale porušila slib a zavinila, že princ zmizí. Nešťastná dívka se vydává do světa, aby prince našla a vysvobodila… (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

curil 

všechny recenze uživatele

Další podařená výprava za severskými pohádkami. V hlavní roli troll mající lidskou podobu pouze v noci. Pohádka hodně podobná v celé Evropě známému příběhu o "Krásce a zvířeti". Vyhovuje i chudá výprava, která k téhle sérii patří stejně jako i komorní obsazení stálými herci. Tentokrát se dokonce představí i čtvrtá postava (Alena Kreuzmannová). ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Celý seriál Norských pohádek může působit relativně exoticky, když jediného z severských mytologií známe Thóra a jejich pohádky tak mohou být zajímavé. Bohužel zpracování je žalostné. Tři herci hrající více rolí navíc v naprosto nevybaveném studiu, takže nádherný pokoj tvoří postel a stojan se svícemi a hustý les tři stromy. Tehdejším dětem stačilo málo, ale ty dnešní by tato představa pohádky opravdu neuspokojila. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama