Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Producentka zpravodajské televizní stanice Jane Craigová (Holly Hunterová) trpí jediným nedostatkem – že má vždy pravdu. Ať jde o jakýkoliv problém, vždy ho umí vyřešit, dokonce i když je pod časovým tlakem a když jde doslova o sekundy. Jejím tajným ctitelem je reportér Aaron Altman (Albert Brooks). Jenže do televize jednoho dne nastoupí nový hlasatel, pohledný Tom Grunick (William Hurt). Bývalý sportovní zpravodaj působí plachým dojmem, který na Jane udělá velký dojem. Tomovy první reportáže i jeho uvádění hlavních zpráv dopadnou nadmíru dobře. Není divu, že se do něj Jane zamiluje. Aaron marně upozorňuje na to, že Tom v zájmu úspěchu po malých krůčcích porušuje novinářskou etiku. Například jeho slzy v reportáži o znásilněné ženě byly falešné. A to vše je jen počátek velkých změn, které se ve světě televizního zpravodajství začínají projevovat. Sledovanost a zábava totiž začínají mít přednost před pravdou. Řada zkušených profesionálů bude muset odejít. A Jane si musí ujasnit, co je pro ni nejdůležitější… (Česká televize)

kleopatra

Budují si kariéry, statečně klopýtají od nezdaru k úspěchu a zpátky a učí se - zprávám a životu. Jane, která se pro svou profesi narodila, objekt její touhy Tom směřující šarmantně leč nekompromisně nahoru a Aaaron - kamarád, který by Jane tak rád. Láska, přátelství, loajalita, etika, drobné zrady, šrámy .... to vše zapracované do jiskřivých dialogů, jejichž poslech je jak vlastní déj'a vu. James L. Brooks to umí - skamarádit s postavami, vpustit, dojmout a pak nechat pokračovat příběh v našich hlavách. ()

Houdini

NFR 2018, Oscar 7 nominací: Nejlepší film, Herec HR - William Hurt, Herec VR - Albert Brooks, Herečka HR - Holly Hunter, Kamera, Střih, Scénář ()

Matty

- Pokud pro tebe můžu cokoliv udělat… - Leda že bys brzo chcípnul. Práce v televizním zpravodajství vyžaduje ostré lokty, výjimečné mluvnické či psavecké schopnosti a drzost, tu především. Film Jamese L. Brookse nahlíží do zákulisí jedné takové televizní stanice a nevyhýbá se přitom ani méně příjemným skutečnostem jako je rivalita, propouštění či zkreslování skutečnosti. Právě proti němu ostře vystupuje producentka Jane, jejímuž „přelétavému“ vztahu ke dvěma mužům je věnováno snad až příliš prostoru. Mnohem poutavější pro mne bylo sledovat například akční živé vysílání „z druhé strany“, než celkem všední romantický trojúhelník. Trojúhelník pro zlidštění těch „mediálních dravců“ důležitý, ne však dostatečně zajímavý. Z ústřední trojice hrdinů je navíc těžké držet palce jenom jednomu, když všechny hrají sympatičtí herci s mimořádným charismatem. Proto mi ani tolik nevadil „smířlivý“ epilog zavánějící happy endem, což bych u jiné mediální satiry jen těžko rozdýchával. Zuby, které Brooks (také autor scénáře) cení na lidi zprostředkovávající nám informace o světe přitom nejsou kdovíjak nabroušené a nezakusují se příliš hluboko do masa, aby to snad někoho nebolelo. Pár vět však stojí za vyzdvižení („Když to není v televizi, tak to není důležité, tak proč se s tím trápit“). U tohoto filmu mi příliš nesedí označení komedie, o kterou podle mě Brooks ani neusiloval, je to hlavně drama o lidech, o vztazích mezi nimi a o jejich zaměstnání. Americky smířlivé, pěkně zrežírované a na sedm Oscarů po zásluze (jenom) nominované. Pokud mi něco vadilo, pak patetická hudba, kterou nechť si vypomáhá jiný, méně zkušený režisér. 75% ()

Tosim

Režisér James L. Brooks za svou kariéru natočil jen málo filmů, zato ze všeho, na co sáhne, se vyklubou perly se strhujícmi životními příběhy. Nejinak je to u této. ()

DaViD´82

Osmdesátkový předobraz Sorkinova Newsroomu (což je myšleno jako pochvala); respektive jeho nezpravodajské vztahově odlehčené části, kdy krom stejného stylu je patrná i nepřiznaná inspirace u mnohých postav. Kupříkladu MacKenzie McHale je natolik věrnou kopií (chováním, schopnostmi, střeleností, obsesí, výřečností i vyřídilkou) zdejší Jane Craig, až jsou od sebe nerozenatelné. Ano, mohlo to být kratší a ve druhé půlce se to nemělo naplno překlopit ve vztahovku "jedna ona a dva oni" na úkor onoho pohledu do zákulisí zpravodajství, ale celkově je to ryze sympatické a milé. Ovšem i tak je na tom nejlepší již úvodní předtitulkový prolog, který by zasloužil vlastní film. ()

RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zákulisí americké zpravodajské TV stanice, dokumentárně výstižné a zároveň napínavé skoro jako z Haileyho románů. K tomu milostný trojúhelník - samozřejmě kolegyně a dvou kolegů v práci, taky patolízalství, propouštění, dravost, kariéry... Z herců září energická producentka Holly Hunter, mihne se i božský Jack Nicholson v roli šéfredaktora. Vlastně nejzajímavější ale přišlo hned zpočátku, v sekvenci z dětství trojice hrdinů - krásný chlapec budoucí hlasatel nechápe pochvaly žen ani pilně studovanou látku, nejlepší student a příští televizní novinář perfektně zanalyzuje a vykřičí pravděpodobnou budoucnost svých nepřátel ve třídě, budoucí producentka jde zase odborně poučit otce, jaké výrazy je zcela nevhodné používat. Přesto jsem mírně v rozpacích, chybí mi vygradovanější příběh, který by film posunul někam výše. Trailer je zde: http://www.sms.cz/film/vysilame_zpravy/ukazka ()

viperblade

Pěkný film o lidech, kteří pro nás připravují zprávy. A o intrikách, osudech a všem, co patří do života. A nejen toho na filmovém plátně. Vynikající Holly Hunter a Albert Brooks. Škoda, že místy to ztrácelo dech. ()

Aky

Naprosto originální film o lásce - a to už je co říct! Zajímavé je už prostředí zákulisí zpravodajství americké televize, etika jeho profesí, všude přítomná potřeba maximálního nasazení svádějící k prohřeškům proti zásadám, které se dříve či později vždycky vymstí, ať již v profesní nebo v privátní rovině. Režijně skvěle vedení herci (výteční sami o sobě), přesné, jiskřivé dialogy - na tomhle filmu si lze pochutnat. ()

misterz

U Tohto režiséra to mám tak striedavo-oblačno. Žiaľ v tomto prípade je to už také sychravé počasie s riadnym lejakom. Väčšina komentárov tvrdí aký super príbeh, super romantika, komédia... no mne sa zdá, že všetky tieto žánre samostatne boli iba také šedivé myšky, kde nevyniklo absolútne nič, čo by som si mal snáď pamätať aspoň viac ako päť minút. Jediné čo bolo zaujímavé, tak ich postupné a plynulé prelínanie medzi sebou. Možno to je aj tým námetom - prostredie správ a humbuk okolo ich prípravy nie je nič pre mňa. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Anderton

James L. Brooks je tvorca, ktorý sa snaží svojským, avšak stále v podstate mainstreamovým vstriecnym spôsobom ukázať inteligentnému divákovi určité príťažlivé prostredie, tentokrát prostredie komerčnej televízie. Na rozdiel od satirickejšieho a ostrejšieho Network sa zameriava viac na vzťahy hrdinov a polemizuje nad kontrastom medzi moderným, komerčnejším prístupom a tzv. starou školou. Hurtova najlepšia úloha spoločne s Bohom zabudnutými deťmi. ()

Rocky62

Nerad přiznávám, že se do první půlhodiny pohybovalo mé "nadšení" kdesi na dně. Pak se ovšem něco zlomilo a já jsem hltal každou nově započatou scénu. Ty sympatie postav, dialogy, skvělá hudba v pozadí.. to vše mě tak hřálo na srdci, že si snad ani nezasloužím být takhle spokojený. Řeknu jen, že bych dal cokoliv za to, abys byla 2 lidi. Mohl bych zajít za tou, co je kamarádka a vyprávět jí o té, kterou mám tak rád. ()

Chrustyn

Expert na romantické komedie s dramatickým podtónem, James L. Brooks se tentokrát vydal do prostředí televizního zpravodajství. Inteligentní scénář, velice dobří herci ale moc utahaný děj spojený se zbytečně přepálenou stopáží. ()

Marze

Jednoduchý příběh. Feministický příběh se silnýma a nezávislýma ženama. Možná jeden z nejlepších filmů roku 1987. Občas za srdce beroucí. Lidé se často chovají v záležitostech lásky hloupě. To může vést k bolesti srdce a tragédii, ale zároveň je to jako zde zábavné sledovat. ()

Sawy

Mám rád filmy z prostředí novin nebo zpráv a tenhle není výjimkou.Pravda,filmu občas dojde dech,občas se až moc babrá ve vztazích místo toho,aby nabídl více zábavných reportáží,ale vždycky se může spolehnout na výborné herce.Holly Hunter jako rázná,ale nerozhodná Jane,William Hurt coby lehce podrazácký playboy Tom a hlavně šíleně sympatický Albert Brooks v roli inteligentního a do Jane beznadějně zamilovaného Aarona.Tahle trojka se skutečně povedla,stejně tak scénář a díky těmto ingrediencím filmu odpustím i ten lehce patetický závěr,který se tam moc nehodil.75 % ()

N.Strauber

Pane Brooksi (hovořím k režiséru Jamesi L., nikoli k herci Albertovi), tento váš film sice nedosahuje tak neskutečných kvalit, jako Cena za něžnost a Lepší už to nebude - ale přesto jsem byl až téměř do konce přesvědčený, že dám nejvyšší hodnocení. Příběh měl spád, dobře se na něj dívalo, byl zajímavý i zábavný. Jenže..., jenže... Konec je vždy pro mě u filmů úplně nejdůležitější. Nemůžu říct, že mě tady zklamal, ale rozhodně neuspokojil a způsobil nesouhlasný pohyb hlavou ze strany na stranu. A i když ho nedůvěřivě přijmu (nechci nic prozrazovat kvůli budoucím filmovým divákům tohoto celkově velmi kvalitního snímku), tak následné "o X let později" tam už opravdu nemělo co dělat. Jinak všichni tři hlavní herci (William Hurt, Albert Brooks, Holly Hunter) hráli výborně. A co se týká Jacka Nicholsona, tak kdo by nesledoval pozorně, příliš mrkal nebo dokonce v určitý moment na pár desítek sekund od obrazovky odtrhl oči, hrozí, že by si ho vůbec nevšiml. :) ()

5150

Scénář si napsal James L. Brooks sám a nechybí v něm dobré myšlenky - hodně se mi líbilo namátkou intro nebo "Aaronovo sobotní zpravodajství" a také pohled do zákulisí televizního zpravodajství. Navíc herecké obsazení je super (mj. můj oblíbený Al Brooks) a přestože dávám "pouze" 3*, rád se k tomuhle filmu ještě někdy vrátím. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt