Oliver Beene

USA, (2003–2004), 8 h 24 min (Minutáž: 21 min)

Tvůrci:

Howard Gewirtz

Grant Rosenmeyer, Grant Shaud, Wendy Makkena, Andrew Lawrence, Taylor Emerson, Daveigh Chase, Ben Bookbinder, Annie Korzen, David Cross (vypravěč), AJ Michalka, Michael Bailey Smith, Brandon Routh (více)

Série(2) / Epizody(24)

Časy sa menia. Ale rodinky nie. O tom, ale aj o inom nás presvedčí komediálny seriál, ktorý sa odohráva v časoch, kedy sa menilo všetko. Časy, kedy sa Beach Boys bili s Chubby Checkerom o prvé priečky v hitparádach, kedy štvrtina Američanov bolo zamilovaných do Jacqueline Kennedyovej zatiaľ čo jej manžel JFK sa pripravoval sa nukleárnu vojnu. Čas, kedy bol rodinný život iný. Alebo nie? Každopádne pre Olivera je dvanásť rokov to najhoršie a zároveň najlepšie na svete. Záleží od toho, za čo presne považujete chaos puberty. Otec zubár, ktorý by najradšej videl svoje deti so zubnou kefkou v ruke a starostlivá matka, ktorá si zakladá na domácnosti. No a starší brat, pre ktorého existuje iba šport. Ešteže má Oliver dobrých priateľov a neuveriteľne zaujímavé otázky, ako je to vlastne s tým životom. Tak jednoduché a pritom ťažké zároveň. Ale hlavne zábavné... (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Zatiaľ som videla len si dve časti, ale vždy sa pri nich zabavím. Dokonca mi pri tých skvelých sarkazmoch ani nevadí, keď sa deti oháňajú dospeláckym humorom a cynickým náhľadom na svet. Nadpriemerný sitcom s "retro lookom", ktorý mu výborne sadne. ()

CheGuevara

S tímto seriálem se mi vybaví vždy dvě slova: Bizardní (a upozornuju ze tento seriál vážně nebyl druhé městečko Twin Peaks) a Mr. Bean proč si dosadte sami. Příjemná pokoukaná to ale přeci jen byla. Aneb vypnete mozek a přitom si přečtete i noviny. Sice je zde opravdu mírně nesympatická hlavní postava, ale okolní vedlejší postavy to zdařile kompenzují. zázrak se nekoná ale na další odpadovku si ještě počkejte. ()

meave

Budem si to musiet pozriet. Deti si na to nastavili pripomienku a moj syn sa sem vterkol a svicol 5 hviezd :o) Pozriem a zhodnotim :o) ()

Šimpy

Docela vtipný seriál o klukovi, jeho problémech a souvislostech doby. Patrná jasná inspirace Báječnými léty (wonder years), ale naprosto odlehčené a koukatelné. ()

noriaki

Nevím proč, ale strašně mi to sedlo. Jak postavami (Wendy Makkena je jednoduše úžasná), tak smyslem pro humor. Ano je naivní, prvoplánový a dá se říct i hloupý, ale parádně vypointovaný. Děj plyne ve zvláštní zběsilosti a kauzalitě, která je tak trochu dětská a tak trochu úplně ulítlá. A do toho hází cynický Oliver svoje břitké postřehy. Výborný seriál se spoustou nezapomenutelných momentů. ()