poster

Iguo Igua (TV film)

Komedie

Česko, 2003, 81 min

 • Koryntos
  ***

  Lidi, neblbněte zas tak hrozné to nebylo docela průměrný televizní film, dokonce lepší než většina současných hodně medializovaných českých snímků. Úplně si umím představit, že se jednou ráno probudím s menší kocovinkou najednou zvonek a tam, no v mém případě by to ovšem musela být osoba opačného pohlaví, než je Tonya Graves,i když uznávám, že je roztomilá. Za to představitel Milana opravdu hodně přehrávál a je mi hodně opravdu hodně nesympatický, úplně mě iritoval. Hudební podklad alá Bob a Bobek, byla opravdu dobrá vychytávka, nejlepší z celého filmu, byl však podklad telenovely, která běžela v televizi.(možná bych se přeci jen podívala raději na čistou parodii na telenovelu :oD) Největší výtku mám k délce filmu, vzhledem k jeho otevřenému konci, mohl být kratší a hlavně jsem nějak očekávala dořešenější zakončení. Oldřich Navrátil v roli tatínka byl opravdu tatínkovský. Dvě * jsou málo 3*, trochu moc, vidím to tak na 2,5*(25.3.2012)

 • Ace.Anita
  ***

  Televizní program má v sobě něco z kouzla života samotného. Bylo by velmi rozumné jít v 11 večer spát, nebo začít číst knihu, co vám doporučil přítel. Ale ne, lenost a potěšení z iracionálního (ne)uvažování, vás udrží u obrazovky, takže se začnete koukat na film, na který byste se nikdy vědomě nepodívali. A i přes celé to hrozivé promo a urážlivé titulky zjišťujete, že je to vtipné, nápadité a moc pěkně zrežírované! Připomíná mi to život na maloměstě. Máte pocit, že byste si s většinou těch lidí neměli co říct, a po překonání neatraktivní fasády zjistíte, jak fajn vlastně jsou.(3.4.2012)

 • ivishka
  *

  Nápad, který měli scénáristé mi přišel velmi nevyzrálý a tento film není ani náhodou k pobavení ale spíše k pláči. Představa, že bych někdy v životě potkala takhle dva hloupé muže, kteří se nechají od nějáké 15tileté(vypadala tak)černošky velice nepochopitelně klamat jen proto, že si chce každý z nich něco dokázat. Obstarožní Oldřich Navrátil(tím nikoliv nevyjadřuji žádné antipatie právě naopak-uznávám jeho práci)si chce dokázat, že ještě nepatří do starého železa a Ladislav Frej ml. za jeho zády laškuje s jeho "nastávající"..Naprostá katastrofa české kinematografie a ne jedna....(26.3.2012)

 • honajz
  ***

  Sice sympatický pokus o komedii, který ale selhává na nedotaženém scénáři, kdy chtělo víc si pohrát s dialogy a některými situacemi, aby to mělo větší profesionální kvality. -------------- Oddechová komedie o tom, co způsobí nevěsta černé barvy pleti, pocházející z ostrovů Vanuatu, v rodině obyčejného, stárnoucího chlapa, který se stará o nezvedeného dospívajícího klacka. Obyčejný panelák či bytovka, kde slyšíte sousedy, když jdou na WC a oni slyší vás, když si dáváte se synkem nezvedeným nějaké to pivko, ze kterého pak sbíráte etikety. Prostý, pohodlný život. Avšak jen do chvíle, než se synek v hospodě ztříská jak žok a s podobně postiženými kamarádíčky v hospodě vyplní žádost o nevěstu pro otce, kterou zdarma vybere a zašle Moonova sekta.   A skutečně – jednoho dne zazvoní zvonek a přede dveřmi stojí malá usměvavá černoška (těžko říci Čechoafričanka...), oděná v pestrý oděv svého národa a čekající svého vyvoleného, jenž se objeví v trenýrkách, ponožkách a evidentně překvapen.   Střet dvou kultur samozřejmě patří mezi již omšelá témata (vzpomeňme jen prvních dvou Bohů, co se museli zbláznit), avšak vyzkoušet jej na českých poměrech si ještě nikdo moc netroufl. A skutečně – Iguo – Igua patří mezi pohodové komedie, jež si nedělají žádné těžké myšlenkové nároky a chtějí prostě jen pobavit rozvíjením zajímavé a neočekávané situace.   A pokud se skutečně budete chtít jen bavit, najdete v této komedii možností povícero. Někdy, pravda, se zdá, že jde spíše o natažené školní cvičení a k některým vtípkům se režisér těžce propracovává skoro 20 minut, ale celkově jde o příjemné, pohodové povyražení.   K němu přispívá ve velké míře i herecké obsazení – Oldřich Navrátil jakožto „staromládenecký“ otec si svou roli skutečně vychutnal, a zpěvačce skupiny Monkey Business Tonye Graves stačí ukázat své nádherné bílé zoubky, a člověka hned přejdou všechny smutky na duši.   Naštěstí se film Tomáše Krejčího vyvaroval jakýchkoliv náznaků tzv. fekálního humoru, a dokonce některé milé fórky jsou rozfázovány na celou délku snímku (např. scény s fíkusem). Jak již bylo řečeno, žádné filozofično nebo velké myšlenkové přesahy od Iguo – Igua nelze čekat. Jako oddechový příběh na nedělní podvečer však jde o příjemné a ve své kategorii nadprůměrné a chytré dílko. http://web.archive.org/web/20030425063846/http://filmpub.atlas.cz/clanek.asp?clanekid=2828(30.6.2013)

 • farmnf
  **

  Komedie je to naprosto debilní a o debilních lidech. Sbírání pivních nálepek a klábosení o ničem v hospodě ve vlastním baráku člověku na rozhledu a inteligenci rozhodně nepřidá.Herecký výkon mladého Freje mě také nepřipadl jako herectví. Klad to má v tom, že uvidíte Tonyu Graves v hezkých šatech, krásném prádle a chviličku i bez něj. Také její účesy se mi moc líbily.(30.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace