poster

Iguo Igua (TV film)

Komedie

Česko, 2003, 81 min

 • Koryntos
  ***

  Lidi, neblbněte zas tak hrozné to nebylo docela průměrný televizní film, dokonce lepší než většina současných hodně medializovaných českých snímků. Úplně si umím představit, že se jednou ráno probudím s menší kocovinkou najednou zvonek a tam, no v mém případě by to ovšem musela být osoba opačného pohlaví, než je Tonya Graves,i když uznávám, že je roztomilá. Za to představitel Milana opravdu hodně přehrávál a je mi hodně opravdu hodně nesympatický, úplně mě iritoval. Hudební podklad alá Bob a Bobek, byla opravdu dobrá vychytávka, nejlepší z celého filmu, byl však podklad telenovely, která běžela v televizi.(možná bych se přeci jen podívala raději na čistou parodii na telenovelu :oD) Největší výtku mám k délce filmu, vzhledem k jeho otevřenému konci, mohl být kratší a hlavně jsem nějak očekávala dořešenější zakončení. Oldřich Navrátil v roli tatínka byl opravdu tatínkovský. Dvě * jsou málo 3*, trochu moc, vidím to tak na 2,5*(25.3.2012)

 • Ace.Anita
  ***

  Televizní program má v sobě něco z kouzla života samotného. Bylo by velmi rozumné jít v 11 večer spát, nebo začít číst knihu, co vám doporučil přítel. Ale ne, lenost a potěšení z iracionálního (ne)uvažování, vás udrží u obrazovky, takže se začnete koukat na film, na který byste se nikdy vědomě nepodívali. A i přes celé to hrozivé promo a urážlivé titulky zjišťujete, že je to vtipné, nápadité a moc pěkně zrežírované! Připomíná mi to život na maloměstě. Máte pocit, že byste si s většinou těch lidí neměli co říct, a po překonání neatraktivní fasády zjistíte, jak fajn vlastně jsou.(3.4.2012)

 • Zagros
  **

  To byla ale ptákovina. Praštěný námět Marek Epstein nedokázal přetavit ani do průměrného scénáře. Nevím, jestli měl málo času, nebo mu řekli, že na TV film to stačí. Jeho scénáře jsou velmi nevyrovnané. Naštěstí to zachraňuje alespoň občasný humor, tradičně dobrý Oldřich Navrátil a Tonya Graves, které je sice spíše jen atrakcí, ale dobře se na ni dívá. Navíc než na dvě hvězdy to ovšem tentokrát není.(14.7.2019)

 • farmnf
  **

  Komedie je to naprosto debilní a o debilních lidech. Sbírání pivních nálepek a klábosení o ničem v hospodě ve vlastním baráku člověku na rozhledu a inteligenci rozhodně nepřidá.Herecký výkon mladého Freje mě také nepřipadl jako herectví. Klad to má v tom, že uvidíte Tonyu Graves v hezkých šatech, krásném prádle a chviličku i bez něj. Také její účesy se mi moc líbily.(30.6.2013)

 • ivishka
  *

  Nápad, který měli scénáristé mi přišel velmi nevyzrálý a tento film není ani náhodou k pobavení ale spíše k pláči. Představa, že bych někdy v životě potkala takhle dva hloupé muže, kteří se nechají od nějáké 15tileté(vypadala tak)černošky velice nepochopitelně klamat jen proto, že si chce každý z nich něco dokázat. Obstarožní Oldřich Navrátil(tím nikoliv nevyjadřuji žádné antipatie právě naopak-uznávám jeho práci)si chce dokázat, že ještě nepatří do starého železa a Ladislav Frej ml. za jeho zády laškuje s jeho "nastávající"..Naprostá katastrofa české kinematografie a ne jedna....(26.3.2012)