Greta Thunbergová - Hlas budoucnosti

Austrálie, 2020, 56 min

Jordan Hill

Greta Thunberg (a.z.)
  • ostravak30

Kvalitu dokumentu bych určitě neviděl u devatenácti procent. To že někoho rozčiluje osoba Grety Thunberg ještě neznamená, že musí dát automaticky odpad. K hodnocení by se mělo přistupovat objektivně, protože jinak je celý výsledek zavádějící. Dokument je taková rychlokvaška, to bezpochyby. Obsahem totiž má být hlavně osoba představitelky nového hnutí Greta. Ta sice vyjadřuje bohulibé myšlenky na různých fórech a do médií, ale je nutné také brát v potaz způsob, jakým to dělá. Jde to vidět hlavně ve chvíli, kdy promlouvá k novinářům před vstupem na loď. Vykládá jim naprosto nepodstatné věci, které ani nesouvisí s účelem její plavby. Svou slávu si v tu chvíli užívá a dost působí jako nově objevená celebrita. Navíc neustále nabádá vrcholné představitele, aby něco udělali, ale neříká co. Jsem si jistý, že pokud by měla jít do důsledku nejen ona, ale i filmaři, pak by museli zavítat k ní domů a podívat se, kolik neekologických služeb či výrobků má doma. Pustit si doma proud či vodu z kohoutku totiž není automatika. S jejím přístupem by se musela vzdát mnohem víc věcí než plout lodí do USA. A to nemluvím o situaci kdy asi těžko mohou ze dne na den přestat létat letadla atd., atd. Greta ale nepřichází s řešeními. Neustále se odkazuje na vědce a jejich zprávy. Ti se ale paradoxně s jejím hnutím nijak aktivně nespojují. Alespoň to v dokumentu nezaznělo. Pokud to dělají, pak je to jen další chyba autorů. Jeden věděc za všechny, navíc zaujatý svou činností v jiné organizaci, není adekvátní argument a rozhodně pro objektivní dokument nestačí. Tím spíš, že filmaři se ani neobtěžují uvést na pravou míru, zda po srdceryvných projevech bylo přijato nějaké usnesení politiků nebo vlivných či ne. Pláč Grety je pak už lehce za hranicí a působí dost nevěrohodně, spíše uměleckým dojmem. Vrcholem neobjektivity je pak závěrečné poděkování filmařů: "Děkujeme Greto." Buď se snaží o vyložené vlezdoprdelkování anebo je otázkou za co vlastně děkují, když Greta jasně poukázala na fakt, že se ona jako patnáctiletá musí vydávat médiím a politikům vstříc za lepší klima. Proč právě média neudělala víc nebo něco podobného? Možná, kdyby se více angažovali, nemusel tento dokument vůbec vzniknout a Greta by chodila do školy, byla více vzdělaná a věděla o čem to vlastně na těch konferencích hovoří.(16.12.2020)

• arcticsky

No jo...tito aktivisté mne občas štvou. Mají to strašně lehké. Protestují a nadávají svým demokratickým vládám, které ohledně životního prostředí dělají co mohou - zvláště ve Skandinávii, že. Ale největší znečisťovatelé jsou někde daleko na východě. A tam by milou Gretu i s celou partou zmydlili, pověsili za koule do průvanu a pokud by přežila, svinským krokem by ji vyhostili - a to by byla ještě ta lepší možnost, taky by mohla přijít o kejhák - viz události v Bělorusku, arabském světě atd. Jinak z místopisného hlediska, (když vypnete zvuk) to ujde. Pěkné záběry na Stockholm, industriální oblasti apod...(17.12.2020)

• Rattlehead

Tak si to shrňme - patnáctiletý fracek odmítá chodit do školy. Místo toho protestuje proti změnám klimatu. Místo aby byla odebrána nezodpovědným rodičům (kteří jsou sami klimatičtí aktivisté, což je zde ovšem zamlčeno), tak se z ní postupně stává mediální hvězda. Opravdu věříte na pohádky? Kdyby Greta nebyla nástrojem globalistů a neměla od začátku svého mediálního poradce Ingmara Rentzhoga, tak po ní neštěkne ani čokl! Opravdu nechápu, proč by světoví politici měli poslouchat rady od nějakého fakana. Klidně buďte ochránci přírody, ale takový zelený terorismus jednoznačně odmítám! Až nebudete smět jezdit auty se spalovacím motorem, tak se budete divit. Jenže to už bude pozdě. Přitom ke změnám klimatu dochází naprosto přirozeně celou dobu existence naší planety, to jen pár debilů z toho viní průmyslovou činnost člověka. Raději si pusťte přednášku Honzy Sedláčka z Národní demokracie - to je taky mlaďoch, ale alespoň to má v hlavě v pořádku : https://www.youtube.com/watch?v=gyf7Jes-R-s&t=4348s&ab_channel=RaptorTVLive(17.12.2020)

• JASON_X

Netuším, zda není proti zdejším pravidlům mít ke dvěma různým filmům jeden stejný komentář. Ale jelikož se jedná o dvě velmi podobná kinematografická lejna s velmi podobným blitkopudným obsahem, zopakuju už jednou řečené (napsané). Tedy: Zjevně mentálně retardovaná holka s mozkožroutem v hlavě a s poruchou osobnosti, toť nechtěně komický vzor všech pseudoekologických hysteriků, naivních mladých hejlů, či hlupáků. Její vzteklé teatrální kázání v OSN tamním pokryteckým panákům, kteří jí za to ještě tleskali, je jeden z mnoha absurdních mediálních výjevů z dnešní nemocné, nezdravé doby. Figurka ve spárech všelijakých levičáckých pomatenců, většinou práce se štítících neschopných příživníků z různých "neziskovek", hodlajících za vydatné pomoci novinářských filcek co nejvíc zmrvit naši (už beztak notně namrvenou) euroamerickou civilizaci. Ve staré Spartě by letěla ze skály.(23.12.2020)

• Marze

Můžeme na veřejnosti říct, že ta holka je bláznivá a nemocná, ale pak přijdeme domu a přiznáme si, že má vlastně pravdu. S holčičkou se baví velcí státníci protože vědí, že si žijí na dluh mladých generací a jedná se o mezigenerační válku. Gréta ohrožuje růst dividend z nekonečného ekonomického růstu na omezené planetě. Rodiče Gréty jsou podobně "ujetí". Její matka měla rozjetou nadějnou mezinárodní kariéru myslím jako pěvkyně, ale aby nespotřebovávala ropu, zůstala na své rodné hroudě. Změny klimatu už oficiálně nadělaly více škod, než obě světové války dohromady a vědci 30 let sponzorovaní firmami, které klima oteplují nejvíc , hromadně přebíhají do nového paradigmatu, protože změny začaly být viditelné pro prosté lidi. Národní vlády vytvořily své strategie pro přizpůsobení se změnám klimatu. Gréta nikdy neřekne , že je to způsobeno překročením únosné kapacity prostředí. Každý den se přemnožené lidstvo zvětší o jedno okresní město. Za deset let přibyla na planetě miliarda aut. Každý třetí až čtvrtý člověk umírá na rakovinu z jedovatého životního prostředí. Euroamerická civilizace naopak vymírá a je závislá na dovozu pracovní síly z Afriky, Arábie a východní Asie. Technokraté říkají, že čím více lidí, tím více chytrých mozků a vše se vyřeší vědou nebo ekonomikou. Cena čistého vzduchu stoupne a omezí se jeho spotřeba. Gréta a my všichni tedy budeme ještě muset omezit dýchání.(14.12.2020)