poster

Catacombs

Horor

Itálie / USA, 1988, 84 min

 • matestlust
  **

  Ze zlatých let na mne vyskočil tento méně známý horor, s ošoupanou, ale stále fungující tématikou. Ve všech směrech opravdu dobře natočená podívaná. Dostatečně děsivé prostředí klášterních katakomb, pár víc než solidních herců, dobré triky... Tak proč to proboha byla taková nuda... Opravdu veliká škoda a marnění skvělého potenciálu. minut nudných tlachů, náboženských konverzací a dalších zbytečností...a poslední dvě minuty průměrné akce, bez špetky jakéhokoliv děsu, gore, nebo čehokoliv, co do hororu patří. Zklamání veliké(4.1.2016)

 • hladass
  ***

  "Ďábel se tě může dotknout a zanechat své znamení, jen tak dlouho, dokud ti neukrade duši..." A přesně to se jednomu mnichovi stalo a tak ho ostatní zazdili v katakombách a za pomocí svaté pečetě ho tam měli v plánu držet na věky... To by ovšem do opatství nesměla přijet na návštěvu učitelka z americké farnosti a prokletého mnicha propustit... Catacombs je docela pohodové béčko, které vyniká zejména skvělou atmosférou starého opatství a jeho katakombami, výbornou hudbou a dvěma skvělými scénami... Hned tou první, otvíračkou a oživení Ježíše... Herci jsou průměrní, zapamatovatelný je snad jen asketa v podání Jeremy Westa... Pro milovníky osmdesátek povinnost...(10.12.2015)

 • beso74
  ****

  Klasika z produkcie Charlesa Banda pod značkou Empire Pictures, ktorej cestu k divákovi na niekoľko rokov zdržal krach štúdia. Film má všetko, čo ja potrebujem, dobrý (aj keď nie extra novátorsky) nápad, výborný hudobný doprovod, zaujímavé postavy, predovšetkým mníchov (predstavený kláštora Orsini so zmyslom pre humor, stávajúci sa k zápiskom z histórie kláštora s dešpektom, jeho podriadený fanatik Marinus snažiaci sa zabiť akýkoľvek pocit radosti či slasti, naopak pôžitky vyhľadavajúci Timothy, zomierajúci Terrell, riešiaci svoju životnú dilemu) a rovnako aj otca Johna Durhama, ktorý tu hľadá zmysel svojho života a východisko z krízy. Naopak, učiteľka Elizabeth (Laura Schaefer) len podčiarkuje fakt, že oveľa lepšie vyzerá ako hraje. Aj keď je dej filmu pomalší, stále sa niečo deje a dialógy medzi postavami slúžia k posúvaniu deja a nie k vyplneniu hluchých miest v čase, keď neprebieha žiadna akcia. Za mňa palec hore.(3.2.2017)

 • Campbell
  ***

  Další pohodové béčko, s celkem zajímavou tématikou. V nějakém 15. století zazdí v kostele jednoho hajzla a o pár set let se znovu objevuje na scéně, podaří se mnichům ho zastavit? Film má zajímavý nápad a hlavně dobrou atmosféru kostela. Hlavní role Pattena je skvělá, tenhle kluk se skvěle proměnil z totálního hajzla z Třídy roku 1984 na takovýhleho věřícího. Ale každopádně nejedná se o noc světoborného, ani to není film který se musí vidět. Jenom je celkem srandovní název Catacombs je v pohodě ale film je znám i pod názvem Curse 4: the ultimate sacrifice, 4 díl? NAtočen v 1988? To jako je starší než 2 a 3(91 a 93):-)(5.7.2010)

 • darkrobyk
  ***

  Spíše konverzační drama v kulisách starého kláštera připomíná Jméno růže, za což může nejen Fjodor Šaljapin ml. Hlavní motiv je znám z podobných filmů (mj. Maska démona, Svatyně) - démon (Ďábel) je uzavřen v kobce a zapečetěn, aby již nikdy nemohl vyjít na světlo boží. Jenže s Ďáblem je to těžké, jelikož zavřít na věky ani zničit ho nelze. Osobně bych byl raději, kdyby zůstal příběh v 16. století...Po 400 letech přijíždí do kláštera opatův host - žena a shodou okolností se v podzemních katakombách začne probouzet zlo. Nejzajímavější je duel opata, bratra Orsiniho, a fanatického bratra Marinuse (skvělý Jeremy West). Film má příjemnou kameru (a skvělý obraz), mysteriozní hudbu (Donaggio je výborný skladatel) a slušnou atmosféru, pokud sestoupíte do podzemí. Dva světy - na povrchu a pod povrchem - jsou jakoby oddělené, a přitom spojené víc, než by se zdálo. Místo gore symbolika - krvácející květy, Kristus sestupující z kříže, hadi, lebky, pavouci, kouř, svíce. Škoda, že závěr nebyl efektnější, Ďábel si o slušivou metamorfozu přímo říkal...(24.4.2017)

 • - Film se natáčel 20 dní, 10 ve studiu a 10 v klášteře v Terni, v Itálii. (hladass)

 • - Film byl dokončen v roce 1988 s názvem Catacombs, ale byl vydán až v roce 1993 na VHS a Laser discích pod názvem Curse IV: The Ultimate Sacrifice, ve snaze těžit z mírného úspěchů série filmů Curse. Přičemž filmy Curse II: The Bite (1989) a Curse III: Blood Sacrifice (1991) byly natočeny až po tomto filmu. (hladass)

 • - David Schmoeller psal scénář pod pseudonymem Giovanni Dimarco. (hladass)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace