Karlos80

Trefa do černého, tedy ehm..., spíše do vkusu, jo tenhle-ten úžasně podivný a šílený film, mě skutečně bavil a nikdy nenudil. "AMAZING MR. NO LEGS" je málo známe (okrajové) brakové akční a zábavné béčko s grindhouse a filipino (70's exploiters) feelingem, kde hlavní roli vytvořil beznohý mrzák (vymahač pracující pro drogového magnáta) upoutaný na invalidním vozíčku, kdy ten jeho vozíček je takový malý nedobytný hrad, který je vyzbrojený dvěma brokovnicemi (ukrytými v loketní opěrce), čínskými dýkami a smrtícími hvězdicemi, ten človíček (tedy ehm, špatný chlapec) navíc oplývá úžasnými kung-fu dovednostmi, kdy není radno si s ním zahrávat, na vlastní kůži se o tom přesvědčí každý kdo se mu postaví do cesty, dokonce i jeho šéf (drogový dealer)! On nemá nohy (pro něj žádný problém), sám si totiž počíná tak jako kdyby je měl, navíc je to zatraceně nepříjemný tvrdý chlapík, který nemá vůbec co ztratit, jeho život který už dávno skončil, je jinak stejně úplně k posrání! To co tu vidíme nevypadá opravdu tak zle, s ohledem na kategorii low-budget filmů (téměř amatérské úrovně), třeba tahle ta scéna http://www.youtube.com/watch?v=eJyHfKNNaes patří k tomu nejlepšímu tady, ve finále je tu k vidění jedna velká a strašně moc dlouhá automobilová honička, která má snad 15 minut, kdy to vypadá na to, že snad nemá vůbec konec, jinak spousta akce a pěkných bojových scén (spolu s coll spomalovačkami a la "Thriller: En Grym Film"), násilí, přestřelek a vražd (docela krvavých) a hlavně zábavy. Parádní scéna (s rasistickým podtextem) se tu odehrává v jednom sleazy baru, co jsem takhle viděl, tak ji považuji vůbec za jednu z nejbizarnějších "bar" bojových scén vůbec. Podobných filmů kde jednu z hlavních rolí vytvořil mrzák, natočeno skutečně moc nebylo (viz namátkou "Crippled Masters" nebo fipilínské "For Y'ur Height Only" - což je taková liliputánská parafráze na Jamese Bonda), tenhle-ten patří pravděpodobně vůbec k jedněm z nejlepších tzv "wheelchair" martial arts filmů všech dob! Beznohý herec Ron Slinker co jsem se dočetl, přišel o své nohy v korejské válce když mu bylo 18 let, jinak to byl šampion v karate. 70's byly skutečně šílené a bizarní.."AMAZING MR. NO LEGS" je malý 70's kultovní film, kteří ocení především příznivci trashe, ale také sběratele do poněkud výstředních obskurních raritek z celého světa. ()

PKD

Tento film je neskutečný.Kdo neviděl,nepochopí.A kdo,viděl,tak nejspíš taky:-)))Jen pro pár vyvolených. ()