Reklama

Reklama

Charles Bronson

(TV film)
  • Francie Charles Bronson, le génie du mâle (více)
všechny plakáty
Dokumentární / Životopisný
Francie, 2020, 52 min

Režie:

Jean Lauritano

Hrají:

Charles Bronson (a.z.), Dino De Laurentiis (a.z.), Yoram Globus (a.z.), Menahem Golan (a.z.), Jean Herman (a.z.), Sébastien Japrisot (a.z.), Sergio Leone (a.z.), Bernard Rapp (a.z.), Frank Sinatra (a.z.), Michael Winner (a.z.)

Jeden ze Sedmi statečných, představitel drsných hrdinů, muž se srdcem na správném místě... Věčně přimhouřené oči, elegantní knír a velmi vypracované svalnaté tělo. Tak si pamatujeme Charlese Bronsona z většiny jeho filmů. Často hrával vedlejší postavy indiánského či mexického původu, do širokého povědomí však vstoupil hlavně jako osamělý mlčenlivý hrdina například ve filmech Sedm statečných či Tenkrát na Západě. Největší popularity dosáhl v sedmdesátých letech, v soukromí zastával značně kontroverzní názory, jeho kariéra se pohybovala nahoru a dolů, ale až do smrti byl symbolem chlapáctví a idolem mnoha slavných tvůrců, jak ostatně dokazuje i fakt, že právě jemu věnoval Quentin Tarantino svůj slavný snímek Kill Bill. (Česká televize)

(více)

Recenze (11)

marhoul 

všechny recenze uživatele

Nic moc dokument, který vyznívá všelijak a místy odsejpá docela ztuha. Ale Bronson byl ve své době pecka, zejména tenkrát v období Statečných Špinavců na Západě neměl chybu. (...jak Táňa v Okresním přeboru povídá Tetě, že mlčenlivý Předseda -Luděk Sobota je trochu jako ten Bronson, padám smíchy z gauče a pokládám to za jeden z nejvtipnějších heftů celého seriálu... 😆) ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Charles Bronson, nejslavnější hollywoodský herec s knírkem. Dal facku Robertu Redfordovi. Zastřelil Henryho Fondu. Trénoval Elvise. Připíjel si s Alainem Delonem a flirtoval s Elizabeth Taylorovou. Střílel po všem, co se hýbalo. A zmlátil několik generací komparzu. Byl to kus chlapa, předurčený k tomu, aby nepřipoutaný řídil závodní auta s nohou na plynu u podlahy a ve svých svalnatých pažích objímal nejkrásnější ženy světa. Dokument mohl mít klidně devadesát minut a probrat Bronsonovu hereckou kariéru podrobněji. ()

Reklama

AlDelon 

všechny recenze uživatele

Sice hezky vyhlížející a poutavě, ovšem jen vizuálně, zpracované, obsahově toho tolik nesdělí. A nebo je to tak jako klišovité. Co je horší: vynechává jeho zásadní nebo méně zásadní filmy úplně..... Ale neblýská -ani nekritizuje- jen hezky informuje. dokument zde: https://www.youtube.com/watch?v=cg4AOghPdGw ()

nascendi

všechny recenze uživatele

S dokumentom o Charlesovi Bronsonovi som bol spokojný, najmä pre jeho ilustratívnosť aj informačnú hodnotu. Charles Bronson je významný herec a mnohé filmy majú vyššiu hodnotu práve preto, že v nich zažiaril jeho talent. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Průřez kariérou hvězdy, která byla sama sebou zklamána. Winner took it all. Díky za scénu z Pennova Indian Runner, kde bronzový tvrďák ostře řezaných rysů nabídl jemnost a dostal soucit.. U často zmiňovaného Tarantina zapomněli na radu pana Bílého nepřímo určenou zaměstnancům a zákazníkům obchodů s drahými kameny. V případě loupežného přepadení si nehrajte na Charlesa Bronsona, protože by vám pak mohli pažbou pistole rozmašírovat nos.. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama