Dear Christmas

(TV film)
  • Slovensko Naladení na Vianoce

Natalie Morganová (Melissa Joan Hart) je moderátorkou populárneho podcastu „Láska cez sviatky“, v ktorom poslucháčom prináša skutočné príbehy vianočnej romantiky. Nataliin podcast chytá za srdce poslucháčov na celom svete, napriek tomu, že jeho autorka nikdy nezažila pravú lásku, či už sviatočnú alebo nie. Keď Natalie pripravuje svoj očakávaný podcast „Milé Vianoce“, zastaví sa doma v rodnom meste, aby strávila Vianoce so svojou rodinou. Skôr než sa však stihne spamätať, začne prežívať vlastnú sviatočnú romancu s miestnym hasičom Chrisom Masseym (Jason Priestley), s ktorým kedysi hrala v školskej kapele. (TV Markíza)

silentname

"Dear Christmas" nám predstavuje asi najskúsenejšiiu televíznu hereckú dvojicu za tento rok. Myslím si, že už len oni dvaja boli zárukou, že tento film bude asi na trošku lepšom leveli a mal som pravdu. Melissa Joan Hart a Jason Priestly dokopy fungujú fantasticky. Skvelá chémia, prirodzené dialógy a dobrá vianočná atmosféra. Romantika ako sa patrí a fungovalo to bravúrne. Okrem toho ale film je aj správne vtipný, nie je na každom mieste ľahko čitateľný a aj jeho predvídateľné momentky vie využiť vo svoj prospech a spraviť z toho príjemnú zábavu. A okrem toho plnú vianočného šarmu. Má to takisto veľmi dobré tempo. Vedľajšie postavy ma bavili a vedeli si pre seba uchmatnúť svoj priestor. A finále nepôsobí nejako vysoko pateticky alebo gýčovito. Nechá si čas, aby mohlo vyznieť a dojsť do svojho happyendu. Pre mňa film, ktorý ma príjemne potešil. Hodnotenie: A- ()

Lacike

Brandon a Sabrina vo Vianočnom romantickom filme? To pre ich fanúšikov nemohlo dopadnúť zle. A to ani v Lifetime produkcii, čo je ešte o triednu nižšie ako Hallmark. Áno všetky tie kulisy pôsobia strašne umelo a je to tak strašne presladené, že som si v polovici pichol dávku inzulínu, aby som to prežil. Ale keď má občas človek chuť na presladenú bombu tohto typu a presne vie, čo od toho čakať, tak si na tom pochutná tak dobre ako Sabrina, ktorá sa tu celý film nonstop láduje, takže jej plnotučná postava a druhá brada s nábehom na tretiu dáva zmysel. Už sa na nej vek podpísal a už to nie je tá kráska z minulých čias, ale aj tak je minimálne neskutočne roztomilá. Najmä keď aj v tomto veku hrá postavu, ktorá sa správa jak teenagerka a Brandon len o niečo dospelejšie. Ona tu je za tú čo na lásku neverí a on za pána správňáka, ktorý je vždy v správny čas na správno mieste a vždy urobí správnu vec. A jeho postava Chris Massey ma prezývku Mr. Christmas. Tomu by neodolala asi žiadna ženská. A aj s tými vráskami na čele a pod očami vyzerá stále frajersky. Samotný film je dokonale predvídateľný a neponúka prakticky žiadnu krízu, ktorú by postavy museli riešiť. Len tak pomaly sa postupne ústredný pár zbližuje až nakoniec zazvoní zvonec a je koniec. A o rok sa Sabrina vytasí s ďalším Vianočným filmom. Asi sa v týchto produkciách našla. 6/10. ()