Zui quan III

• Hongkong 醉拳 III (více)

Hrdina Wong Fei-Hung (Andy Lau) musí chránit krásnou princeznu Sam Yuk (Michelle Reis) před nebezpečnou sektou White Lotus. S těžkým úkolem mu pomůže Drunken master (Liu Chia Liang), který mu pomůže zdokonalit se v jeho bojovém umění kung-fu. (Epistemolog)

kitano

Najhoršie je na tom asi to, že s predchádzajúcimi dielmi má tento film spoločné iba názov a pár mien. Lacné, bez scénára, bez hlavnej postavy, bez náboja a dokonca aj bez samotného drunken fist štýlu :(. Je až komické, koľko slávnych mien sa v tomto nepodarku zišlo. Práve slávne tváre (a slušný záverečný showdown) sú jediným dôvodom, kôli ktorému sa oplatí po tomto filme siahnuť. Keby za filmom nestáli slávne mená, zrejme by som nebol tak kritický, no v porovnaní s ich kvalitnými filmami inak hodnotiť nemôžem. Nejedno oko zaplače keď uviďí tie príšerné pohyby kamery a spomenie si pri tom na Leungove filmy od Shaw Brothers. Za zmienku stojí podarené kameo Simona Yama, ktorý si zahral homosexuálneho kung fu gangstra (viď galéria). (4/10) ()

Lacike

S Jackieho filmami to nema nic spolocne. Ani ziadny opity styl kung-fu tu nie je. Dej je strasne chaoticky. Pobral som z toho, ze Gordon Liu je ako clen nejakej sekty zaporak, ktory ide po krku kladnym postavam, ktorych je fakt dost vela. Najväcsi priestor z nich ma neznamy a absolutne necharizmaticky Willie Chi ako Wong Fei-Hung. Druhy najväcsi priestor ma Lau Kar Leung ako ucitel. Ostatne postavy sa tam mihnu na par minut. Andy Lau okrem uvodnej sceny sa objavi uz len vo finale. Najviac ma z hercov bavil Simon Yam ako vtipny gay. Ked hra Yam tepleho, tak to vzdy stoji za to. A bitky? No, nejake tam su, ale je to fakt slabota. Take tuctove machanie rukami a nohami, ktore je obcas brutalne predratovane. Ziadny chvat mi neutkvel v pamäti. Takze ani keby to neparazitovalo na slavnej Jackieho serii, tak by to bola sracka. Proste zbytocnost ako Iron Monkey 2. 3/10. ()