silentname

Zlé. Neviem čo viac ani povedať, toto bolo zlé. "A Christmas Break" je doslova len tuctovým filmom. Pôvodne som uvažoval ešte o trošku nižšom ratingu, ale nakoniec som sa aspoň dočkal pár vtipných momentiek, ktoré trošku vylepšili skóre. Guľovanie novinárov deckami a celkom dobrý monológ našej hlavnej hrdinky, keď sa pokúšala zachrániť školu, ale viac tu toho asi nepridám. Príbeh je strašne tuctový, postavy sú vysoko tuctové, romantika nemá iskru a čo je pre mňa najhoršie... film ani reálne nevyzerá nejako zaujímavo alebo pekne. Má síce veľmi pekný vianočný stromček, ale inak to s výzdobou robili dosť minimálne a potom sa to aj odrazí na mojom výslednom dojme. Lebo keď sa ani nedá na niečo pekné pozerať, tak tým film vyslovene trpí. Možno by som mohol povedať, že ešte zdobenie vianočného stromčeka má niekoľko vtipných a milých momentiek a občas postava povie niečo, čo filmu pridá trošku humoru a chuti, no reálne nemám pocit ani z hercov, že by sa nejako snažili tento film nejako vyslovene predať. Ich výkony sú funkčné, no nepôsobia, ako keby to chceli brať vážne alebo dodať svojim postavám nejakú väčšiu dávku charakteru. Hrajú to veľmi "safe". A je to veľmi cítiť. Myslím si, že ak tento film preskočíte, tak o nič neprídete. Hodnotenie: C- ()