poster

Ring 0 - Zrození

 • Japonsko

  Ringu 0: Bāsudei

 • Japonsko

  リング0 バースデイ

 • japonský

  Ring O: Birthday

Horor / Thriller / Drama

Japonsko, 2000, 99 min

 • mchnk
  *****

  Atmosféra Ringu 0 by se dala už doopravdy krájet a dokonce si troufám říct, že Norio Tsuruta byl v lecčems daleko preciznější. Je to slast pro chápajícího a rozumného diváka Ringu 1 a 2. Všichni již víme, jak to dopadlo, ale proč a jak to začalo? Sadako o svém osudu neměla, vlastně měla ponětí. Přesně tak jak jí ho sestřička ukazovala a nejen jí. Tady je počátek všeho zla, které o 30 let později vyvrcholilo. Tragický příběh Sadako, která je plně pohlcena svým alter egem, je velice silný a skutečně smutný. V 60tých letech ti Sadako vstupovala do snů a dala jasně najevo, proč a co bude následovat. Scéna, kdy si alter ego Sadako přijde pro Aiko, aniž by si toho kdokoli, kromě oběti, všiml, je vrchol celé série. Závěrem musím napsat, že série Ring mě dost ovlivnila, je to skvěle zpracované ať si tady píše kdo chce co chce. Je to perfektní vývoj ve všech třech dílech. Není možné jeden díl nevidět, poté to nelze pochopit a užít si tu skutečnost, že je to docela reálné. Opravdu závěrem. Kdo neviděl Ring, neví kdo je Sadako Yamamura. Totální Absolutní Respekt.(20.9.2011)

 • Dudek
  odpad!

  Proč je Sadako taková jaká je? To je nejspíš otázka, kterou si kladla většina lidí po shlédnutí předchozích Ringů. Nejspíš si ji také položil Norio Tsuruta a rozhodl se natočit film, který o mladé Sadako s mnoha ambicemi pojednává... Nepovedlo se mu to. Tento sequel se snaží vycucnout co nejvíce atmosféry ze svých předchůdců, ale moc se mu to nedaří. Pokud bych jej chtěl zhodnotit jedním slovem, nejspíš bych použil BLÁBOL, což je možná výmluvné, ale pravdivé. Herecké výkony nejsou nijak silné, ale přesto bychom je mohli označit za průměrné, dostačující. Naopak nejvíce zaostává právě režie a scénář... no posuďte sami.(25.10.2005)

 • Cedr
  *****

  Hodně dobré završení a doplnění této série. Úbytek hororových momentů vám vadit nebude, protože lekací a strašidelné scény vystřídá dusná atmosféra která doslova a do písmene připomíná hon na čarodějnici. Zfanatizované herce je opravdu úžasné sledovat. Jejich strach a z něj plynoucí nenávist je věruhodně vykreslena. Na konci filmu budete kroutit nechápavě hlavou až si uvědomíte, že jste vlastně hodinu a půl fandili "záporné hrdince" celé série :)(18.7.2007)

 • pivo
  ****

  Všade som čítal, že atmosférou najhutnejší zo série. Je pravda, že má lepšiu atmosféru ako prvý diel, ale stále nemôžem povedať, že by som mal zimomriavky. Aspoň som ale skoro nezaspal ako pri jednotke. Herci sú dobrý, hlavne hlavná predstaviteľka, taktiež sa tam vysvetlia niektoré veci a aj dobrý nápad mali, prečo je tá Sadako, taká aká je, ale napríklad tam nie je nič s kazetou, prečo práve kvôli nej umierajú ľudia. Možno je to v dvojke, lebo tú som ešte nevidel, ale pochybujem. Takých 70% až lepšie.(29.4.2007)

 • POMO
  ***

  Film nám približuje ako to vlastne bolo so Sadako. Konkrétne táto rovina, predstavujúca nám ju ako krehkú a mocnú bytosťzároveň, ktorá navyše dokáže silne milovať, má veľa do seba. Hlavne záver, kedy sa spečatí jej osud, je veľmi silný. Ale ako celok je snímka príliš naťahovaná, zdržovaná vedľajšími motívmi (postava Sadakynho šéfa - režiséra divadelnej hry), čo spôsobuje "rozostrenie" hlavnej osy. Škoda. Byť striktnejšieho scenára a kratšej stopáže, mohla to byť bomba.(11.4.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace