poster

Ring 0 - Zrození

 • Japonsko

  Ringu 0: Bāsudei

 • Japonsko

  リング0 バースデイ

 • japonský

  Ring O: Birthday

Horor / Thriller / Drama

Japonsko, 2000, 99 min

 • Dudek
  odpad!

  Proč je Sadako taková jaká je? To je nejspíš otázka, kterou si kladla většina lidí po shlédnutí předchozích Ringů. Nejspíš si ji také položil Norio Tsuruta a rozhodl se natočit film, který o mladé Sadako s mnoha ambicemi pojednává... Nepovedlo se mu to. Tento sequel se snaží vycucnout co nejvíce atmosféry ze svých předchůdců, ale moc se mu to nedaří. Pokud bych jej chtěl zhodnotit jedním slovem, nejspíš bych použil BLÁBOL, což je možná výmluvné, ale pravdivé. Herecké výkony nejsou nijak silné, ale přesto bychom je mohli označit za průměrné, dostačující. Naopak nejvíce zaostává právě režie a scénář... no posuďte sami.(25.10.2005)

 • mchnk
  *****

  Atmosféra Ringu 0 by se dala už doopravdy krájet a dokonce si troufám říct, že Norio Tsuruta byl v lecčems daleko preciznější. Je to slast pro chápajícího a rozumného diváka Ringu 1 a 2. Všichni již víme, jak to dopadlo, ale proč a jak to začalo? Sadako o svém osudu neměla, vlastně měla ponětí. Přesně tak jak jí ho sestřička ukazovala a nejen jí. Tady je počátek všeho zla, které o 30 let později vyvrcholilo. Tragický příběh Sadako, která je plně pohlcena svým alter egem, je velice silný a skutečně smutný. V 60tých letech ti Sadako vstupovala do snů a dala jasně najevo, proč a co bude následovat. Scéna, kdy si alter ego Sadako přijde pro Aiko, aniž by si toho kdokoli, kromě oběti, všiml, je vrchol celé série. Závěrem musím napsat, že série Ring mě dost ovlivnila, je to skvěle zpracované ať si tady píše kdo chce co chce. Je to perfektní vývoj ve všech třech dílech. Není možné jeden díl nevidět, poté to nelze pochopit a užít si tu skutečnost, že je to docela reálné. Opravdu závěrem. Kdo neviděl Ring, neví kdo je Sadako Yamamura. Totální Absolutní Respekt.(20.9.2011)

 • Legas
  ***

  Diskutabilní film. Pro „obyčejného“ diváka nic extra, pro fanouška japonských Ringů zajímavý doplněk. Začátek je spíše psychologický, potom se objeví nějaká ta hororovější vsuvka a na konec se to všechno docela hodně zašmodrchá. Ale i tak mi pěkně běhal mráz po zádech, i když jsem se ničeho nově děsivého, co by už nebylo v původním Ringu, nedočkal. Tak pokud jste fanoušci, rozhodně Ring 0 doporučuji. Dozvíte se něco o životě Sadako, ale možná vás to (jako mě) spíš zmate.(6.3.2004)

 • POMO
  ***

  Film nám približuje ako to vlastne bolo so Sadako. Konkrétne táto rovina, predstavujúca nám ju ako krehkú a mocnú bytosťzároveň, ktorá navyše dokáže silne milovať, má veľa do seba. Hlavne záver, kedy sa spečatí jej osud, je veľmi silný. Ale ako celok je snímka príliš naťahovaná, zdržovaná vedľajšími motívmi (postava Sadakynho šéfa - režiséra divadelnej hry), čo spôsobuje "rozostrenie" hlavnej osy. Škoda. Byť striktnejšieho scenára a kratšej stopáže, mohla to byť bomba.(11.4.2004)

 • JASON_X
  *****

  Nultý japonský Kruh mám ze všech tří japonských Kruhů nejradši, i když (anebo protože) je od obou předchozích japonských Kruhů hodně odlišný - není to ani tak horror, jako spíš taková romanticko-softhorrorově psychologizující japonská variace příběhu Carrie Whiteové. Mám hodně rád jeho klidné, pomalé, melancholické tempo, strašně moc se mi líbí představitelka Sadako, no a možná v té jeho mojí oblibě hraje roli i to, že tenhle film byl kdysi dávno mým prvním DVD filmem, který jsem koupil na zkoušku svého nového DVD přehrávače v Levných knihách tuším asi za čtyři pětky, takže je to i trocha nostalgie... Nemám co vytknout, no... snad jen... být po mém, nechal bych na konci Sadako, aby tu bandu lynchujících hysteriků spolu s jejím krkavčím otcem rozsračkovala co možná nejbrutálnějším slasherovým způsobem, třeba stylově katanou... No, ale to už by pak byl asi jiný příběh :)(9.4.2014)