Reklama

Reklama

Ring 0 - Zrození

  • Japonsko Ringu 0: Bāsudei (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Sadako je úplně obyčejná studentka. Je spíše plachá a nespolečenská, ale když začne hrát divadlo a projeví svůj vyjímečný talent, začnou na ni ostatní žárlit. Když náhle zemře představitelka hlavní role a Sadako hraje místo ní, podezření roste. Jednoho dne ji ve škole navštíví vyšetřovatel, který se zabývá případem její matky a také řadou dalších podivných úmrtí... Odkud pochází zlo, které připravilo o život tolik lidí? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (40)

POMO 

všechny recenze uživatele

Film nám približuje, ako to bolo so Sadako. Táto dejová rovina, predstavujúca nám ju ako krehkú a mocnú bytosť zároveň, ktorá navyše dokáže silne milovať, má veľa do seba. Hlavne záver, kedy sa spečatí jej osud, je veľmi silný. Ale ako celok je snímka príliš naťahovaná, zdržovaná vedľajšími motívmi (postava Sadakynho šéfa), čo spôsobuje "rozostrenie" hlavnej roviny. Byť striktnejšieho scenára a kratšej stopáže, mohla to byť bomba. ()

Dudek odpad!

všechny recenze uživatele

Proč je Sadako taková jaká je? To je nejspíš otázka, kterou si kladla většina lidí po shlédnutí předchozích Ringů. Nejspíš si ji také položil Norio Tsuruta a rozhodl se natočit film, který o mladé Sadako s mnoha ambicemi pojednává... Nepovedlo se mu to. Tento sequel se snaží vycucnout co nejvíce atmosféry ze svých předchůdců, ale moc se mu to nedaří. Pokud bych jej chtěl zhodnotit jedním slovem, nejspíš bych použil BLÁBOL, což je možná výmluvné, ale pravdivé. Herecké výkony nejsou nijak silné, ale přesto bychom je mohli označit za průměrné, dostačující. Naopak nejvíce zaostává právě režie a scénář... no posuďte sami. ()

Reklama

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Dejové umiestnenie Ringu 0 sa vrátilo ku koreňom príbehu a to ešte pred prvý výborný diel. Režisér Norio Tsuruta sa pekne drží danej témy, ktorú patrične vymazlil do detailu ako by bol Ring jeho osobné dielo. Vďaka nemu mi je už konečne jasné prečo Sadako zabíjala nevinných ľudí desivou videokazetou v ďalších “pokračovaniach”. Už ju plne chápem. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Prequel prvního dílu známé japonské duchařské série. Děj filmu se odehrává těsně předtím, než byla Sadako Yamamura nevlastním otcem svržena do hluboké studny, kde posléze našla svou smrt a prostřednictvím ducha a prokleté videokazety začala vraždit. Ring 0 je svým zpracováním v podstatě totožný s předchozími Ringy. Pomalé tempo vyprávění děje, zvolna stupňované napětí občas okořeněné nějakými těmi lekačkami, statická práce kamery, hudba složená ze směsice nepříjemných zvuků a pořádná dávka nadpřirozena. Oproti třeba druhému Ringu však plyne děj mnohem poklidněji (lekaček není moc), aby pak na konci vyeskaloval do závratných výšin. Co mi trochu na filmu vadilo, bylo nedostatečné vysvětlení toho, kde se vzal zlý přízrak Sadako. Ono vysvětlení ve filmu obsažené je dost neuspokojivé. Když pominu Rasen, který jsem ještě neviděl, tak se mi Ring 0 líbil ze všech japonských dílů nejméně. Je příliš roztahaný a děsivý závěr to napraví jen zčásti. Ale pořád je to hodně slušný duchařský horror. 7/10 ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Atmosféra Ringu 0 by se dala už doopravdy krájet a dokonce si troufám říct, že Norio Tsuruta byl v lecčems daleko preciznější. Je to slast pro chápajícího a rozumného diváka Ringu 1 a 2. Všichni již víme, jak to dopadlo, ale proč a jak to začalo? Sadako o svém osudu neměla, vlastně měla ponětí. Přesně tak jak jí ho sestřička ukazovala a nejen jí. Tady je počátek všeho zla, které o 30 let později vyvrcholilo. Tragický příběh Sadako, která je plně pohlcena svým alter egem, je velice silný a skutečně smutný. V 60tých letech ti Sadako vstupovala do snů a dala jasně najevo, proč a co bude následovat. Scéna, kdy si alter ego Sadako přijde pro Aiko, aniž by si toho kdokoli, kromě oběti, všiml, je vrchol celé série. Závěrem musím napsat, že série Ring mě dost ovlivnila, je to skvěle zpracované ať si tady píše kdo chce co chce. Je to perfektní vývoj ve všech třech dílech. Není možné jeden díl nevidět, poté to nelze pochopit a užít si tu skutečnost, že je to docela reálné. Opravdu závěrem. Kdo neviděl Ring, neví kdo je Sadako Yamamura. Totální Absolutní Respekt. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama