poster

Ring 0 - Zrození

 • Japonsko

  Ringu 0: Bāsudei

 • Japonsko

  リング0 バースデイ

 • japonský

  Ring O: Birthday

Horor / Thriller / Drama

Japonsko, 2000, 99 min

 • pivo
  ****

  Všade som čítal, že atmosférou najhutnejší zo série. Je pravda, že má lepšiu atmosféru ako prvý diel, ale stále nemôžem povedať, že by som mal zimomriavky. Aspoň som ale skoro nezaspal ako pri jednotke. Herci sú dobrý, hlavne hlavná predstaviteľka, taktiež sa tam vysvetlia niektoré veci a aj dobrý nápad mali, prečo je tá Sadako, taká aká je, ale napríklad tam nie je nič s kazetou, prečo práve kvôli nej umierajú ľudia. Možno je to v dvojke, lebo tú som ešte nevidel, ale pochybujem. Takých 70% až lepšie.(29.4.2007)

 • tombac
  ****

  Prequel prvního dílu známé japonské duchařské série. Děj filmu se odehrává těsně předtím, než byla Sadako Yamamura nevlastním otcem svržena do hluboké studny, kde posléze našla svou smrt a prostřednictvím ducha a prokleté videokazety začala vraždit. Ring 0 je svým zpracováním v podstatě totožný s předchozími Ringy. Pomalé tempo vyprávění děje, zvolna stupňované napětí občas okořeněné nějakými těmi lekačkami, statická práce kamery, hudba složená ze směsice nepříjemných zvuků a pořádná dávka nadpřirozena. Oproti třeba druhému Ringu však plyne děj mnohem poklidněji (lekaček není moc), aby pak na konci vyeskaloval do závratných výšin. Co mi trochu na filmu vadilo, bylo nedostatečné vysvětlení toho, kde se vzal zlý přízrak Sadako. Ono vysvětlení ve filmu obsažené je dost neuspokojivé. Když pominu Rasen, který jsem ještě neviděl, tak se mi Ring 0 líbil ze všech japonských dílů nejméně. Je příliš roztahaný a děsivý závěr to napraví jen zčásti. Ale pořád je to hodně slušný duchařský horror. 7/10(16.9.2005)

 • Dudek
  odpad!

  Proč je Sadako taková jaká je? To je nejspíš otázka, kterou si kladla většina lidí po shlédnutí předchozích Ringů. Nejspíš si ji také položil Norio Tsuruta a rozhodl se natočit film, který o mladé Sadako s mnoha ambicemi pojednává... Nepovedlo se mu to. Tento sequel se snaží vycucnout co nejvíce atmosféry ze svých předchůdců, ale moc se mu to nedaří. Pokud bych jej chtěl zhodnotit jedním slovem, nejspíš bych použil BLÁBOL, což je možná výmluvné, ale pravdivé. Herecké výkony nejsou nijak silné, ale přesto bychom je mohli označit za průměrné, dostačující. Naopak nejvíce zaostává právě režie a scénář... no posuďte sami.(25.10.2005)

 • POMO
  ***

  Film nám približuje ako to vlastne bolo so Sadako. Konkrétne táto rovina, predstavujúca nám ju ako krehkú a mocnú bytosťzároveň, ktorá navyše dokáže silne milovať, má veľa do seba. Hlavne záver, kedy sa spečatí jej osud, je veľmi silný. Ale ako celok je snímka príliš naťahovaná, zdržovaná vedľajšími motívmi (postava Sadakynho šéfa - režiséra divadelnej hry), čo spôsobuje "rozostrenie" hlavnej osy. Škoda. Byť striktnejšieho scenára a kratšej stopáže, mohla to byť bomba.(11.4.2004)

 • Cedr
  *****

  Hodně dobré završení a doplnění této série. Úbytek hororových momentů vám vadit nebude, protože lekací a strašidelné scény vystřídá dusná atmosféra která doslova a do písmene připomíná hon na čarodějnici. Zfanatizované herce je opravdu úžasné sledovat. Jejich strach a z něj plynoucí nenávist je věruhodně vykreslena. Na konci filmu budete kroutit nechápavě hlavou až si uvědomíte, že jste vlastně hodinu a půl fandili "záporné hrdince" celé série :)(18.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace